Кейт Шортланд


Персона - Кейт Шортланд
Like
Cate Shortland
Дата народження:
10 серпня 1968

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Кейт Шортланд - австралійська режисер і сценаристка в кіно і на телебаченні. Народилася 10 серпня 1968 року в Теморі в австралійському штаті Новий Південний Уельс. Вищу освіту здобула в школі «Australian Film, Television and Radio School», де була нагороджена премією «Southern Star Award», що вручається самим обдарованим студентам.

На початку творчої кар'єри Кейт створила кілька короткометражних фільмів за власними сценаріями, серед яких «Strap on Olympia» (1995), «Pentuphouse» (1998), «Flower Girl» і «Joy» (обидва у 2000 році). На початку 2000-х вона стала однією з режисерів драматичного серіалу «Наше секретне життя». Після цього Шортланд віддала три роки життя для створення першого повнометражного фільму - драми «16 років. Любов. Перезавантаження », яка вийшла на екрани навесні 2004 року. Кейт сама розробляла сценарій до цього фільму. Картина побила рекорди за кількістю призів, які вручаються Австралійським кіноінститутом. Також ця стрічка потрапила в число фільмів програми «Особливий погляд» для Каннського кінофестивалю в 2004 році.

У 2006 році Шортланд завершила роботу над телевізійним кримінальним детективом «Тиша», в головних ролях якого зіграли Річард Роксбург («Ван Хелсінг» і «Мулен Руж») і Ессі Девіс («Дівчина з перловою сережкою»).

Свій наступний фільм «Лоре» Кейт представила на кінофестивалі в Сіднеї в 2012 році. Сценарій до своєї військовій драми Шортланд писала разом з Робіном Махержі і Рейчел Шайфферт. Фільм оцінили професійні критики різних країн світу, а творці «Лоре» отримали нагороди на фестивалі в Локарно, «Бронзового коня» в категорії «Кращий фільм» в Стокгольмі. Також стрічка була відібрана на 85-е нагородження «Оскар», де мала змагатися в номінації «за кращий фільм іноземною мовою», але в кінцевому результаті не потрапила до списку.

Зараз Кейт займається написанням сценарію до австралійського міні-серіалу «Галліполійська історія» режисера Майкла Раймера, робота над яким повинна завершитися до 2015 року.

Кейт Шортланд прийняла іудаїзм. Заміжня за режисером Тоні Кравіцом.Ім’я:
12 серпня 2020
Ваш коментар