М. Найт Ш'ямалан


M. Night Shyamalan
Дата народження:
06 серпня 1970

Рейтинг персони

5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Американський режисер і сценарист.

Народився 6 серпня 1970 року в Індії, в місті Пондічеррі в провінції Таміл-Наду (за іншими даними - в Мадрасе). 

Батьки його були лікарками. Незабаром після народження сина сім'я переїхала в США, і виріс Шьямалан в багатому передмісті Філадельфії. Коли хлопчикові було вісім років, йому подарували восьмиміліметрову камеру, і недивно, що той захопився кіно. До сімнадцяти років Шьямалан, чиїм кумиром став Стівен Спілберг, вже зняв 45 короткометражних фільмів.У 1988 році він з відмінністю завершив вчення в католицькій школі, куди батьки, не дивлячись на те, що сповідали індуїзм, віддали хлопчика. Проте, всупереч тому, що йому пропонували стипендії декілька престижних медичних факультетів, він заявив сім'ї, що вирушає вивчати мистецтво кіно в школу мистецтв Тіша при Нью-йоркському університеті. 

Закінчивши університет в 1992 році, Найт Шьямалан поставив по своєму сценарію свій перший повнометражний фільм - "Молючись в гніві",заснований на враженнях від своєї поїздки до Індії. У 1998 році він дістав можливість зняти свій другий фільм - "Пробудження", проте в прокаті ця мелодрама практично провалилася. Ще в 1995 році кіностудія "Коламбія Пікчерс" звернулася до Шьямалану з проханням адаптувати для кіно книгу Е.Б.Уайта "Стюарт Літтл" - ця адресована дитячій аудиторії картина вийшла на екрани в 1999 році і була тепло зустрінута глядачами.

Виставлений на вільні торги новий сценарій Найта Шьямалана був придбаний студією Діснея за 2,25 млн. доларів. Не обійшлося тут без допомоги Брюса Уїлліса, якому дуже сподобався сценарій. Та і можливість поставити свій новий фільм, "Шосте відчуття", режисер дістав завдяки тому ж Брюсу Уїллісу, який ради участі в проекті Шьямалана погодився на значно нижчий гонорар. Успіх "Шостого відчуття" виявився просто-таки сенсаційним: фільм отримав сім номінацій на "Оскар",у тому числі за сценарій і режисуру, і став другим в 1999 році по касових зборах, поступившись лише блокбастеру Джорджа Лукаса.  Відразу ставши "зіркою", Найт Шьямалан залишився вірний собі і в 2000 році поставив новий містичний трилер "Невразливий", з Брюсом Уїллісом і Семуелем Джексоном в головних ролях. І хоча в прокаті "Невразливий" поступився "Шостому відчуттю", режисер залишився на зоряній голлівудській орбіті.
Ім’я:
05 серпня 2021
Ваш коментар