Тодд Солондз


Todd Solondz
Дата народження:
15 жовтня 1959

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Тодд Солондз народився 15 жовтня 1959 року в передмісті Ньюарка, штат Нью-Джерсі. Солонз виходець з єврейської сім'ї нащадків емігрантів з СРСР (його дід по батьковій лінії родом з Одеського району Молдаванка).

У 1981 році Солондз закінчив курс навчання в Єльському університеті. Потім вступив до кіношколи Нью-Йоркського університету, що її закінчив, знявши при цьому кілька короткометражних фільмів. Один з них, «Остання спроба Шатт» - історія про складні взаємини старшокласника і тренера з баскетболу, отримав деяку популярність. Деякий час Солондз працював кур'єром в Гільдії сценаристів і вчителем англійської мови для російських емігрантів.

Дебютна повнометражна стрічка Солондза «Страх, тривога і депресія» (1989) була знята на гроші його родичів, які закладали з цього приводу власний будинок. Комедію в стилістиці Вуді Аллена про міський невдаху (його роль виконав сам Солондз), який шукає свою любов, не вдалося продати ні на одну з голлівудських студій. Солондз розчарувався у власному фільмі і вирішив покинути кінематограф.

Однак через шість років Солондз все ж приступив до зйомок фільму про життя підлітків з американської провінції «Ласкаво просимо в ляльковий будинок». На відміну від попереднього фільму, нова картина відразу стала фестивальним хітом: приз журі на кінофестивалі «Санденс», нагорода на Берлінському кінофестивалі і премія Independent Spirit Awards актрисі Хезер Матараццо.

Наступна стрічка режисера, «Щастя», була знята на студії Killer Film Production. Картина отримала безліч нагород, в тому числі приз ФІПРЕССІ на кінофестивалі в Каннах і мала феноменальний прокатний успіх. Через три роки виходить новий фільм Солондза - «Казкар». У 2004 вийшла картина «перевертнів» стилістично продовжує ранню стрічку режисера «Ласкаво просимо в ляльковий будинок».
Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар