Аарон Соркін


Aaron Sorkin
Дата народження:
09 червня 1961

Рейтинг персони

9.5 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Американський сценарист, продюсер, актор і режисер.

Аарон Бенджамін Соркін народився 9 червня 1961 року в Нью-Йорку, штат Нью-Йорк, США, у родині шкільної вчительки і юриста. В Аарона є старші брат і сестра. Соркін дитинство провів у передмісті Нью-Йорка, містечку Скарсдейл, де він і відвідував Старшу школу Скарсдейла. Уже з ранніх років майбутній сценарист зацікавився сценою, у тому числі і в шкільні роки займався в театральному гуртку. У 1979 році Аарон закінчив цей заклад і вступив в Сіракузький університет, Сіракузи, де в 1989 році отримав ступінь бакалавра мистецтв.

Дебют Соркіна в кінематографі відбувся в 1992 році з написання сценарію до чудового фільму "Кілька хороших хлопців", де йому також дісталася епізодична роль. Роком потому він уже працював над картиною "Готова на все", а ще через рік писав сценарій до стрічки "Американський президент" + епізодична роль.

Протягом 2006-2010 років Аарон був зайнятий у досить непоганих проектах. По-перше, він працював над сценарієм 22 епізодів серіалу "Студія 60 на Сансет-Стріп", а по-друге над сценарієм фільмів "Війна Чарлі Вілсона" (2007) і "Соціальна мережа". В останньому сценаристу також дісталася епізодична роль, а за "Найкращий адаптований сценрій" він отримав свій єдиний "Оскар".

У період з 2011 по 2015 роки Соркін брав участь у створенні таких картин, як "Людина, яка змінила все" (2011, номінація на "Оскар"), "Стів Джобс" (2015), а також серіалу "Служба новин" (25 епізодів).

Аарон Соркін був одружений з Джулією Бінем, але пара розлучилася. Від цього шлюбу у сценариста є дочка Роксі.
Ім’я:
04 серпня 2021
Ваш коментар