Олег Табаков


Дата народження:
17 серпня 1935

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Російський актор, режисер театру. 

Народний артист СРСР, Лауреат Державних премій СРСР і РФ. Художній керівник МХАТ ім. А. П. Чехова. Засновник, художній керівник театру під керівництвом Олега Табакова. Член Ради з культури при Президентові РФ. 

Народився в Саратові в сім'ї лікарів. Вирішальний вплив на вибір професії після школи надали заняття в (1950—1953) в театральному кружку "Молода гвардія" Саратовського палацу піонерів і школярів, керованому унікальним педагогом театральної майстерності Наталією Іосифівною Сухостав, що стала "хрещеною матір'ю", в професії для ста шістдесяти акторів. 

У 1953 році Олег Табаков закінчив школу, поступив в Школу-студію МХАТ. Був одним з кращих студентів. Навчаючись на третьому курсі, зіграв свою першу роль у кіно в фільмі "Саша вступає в життя" Михайла Швейцера

З 1957 по 1983 рік Олег Табаков був провідним артистом в театрі "Сучасник". Його ролі в спектаклях "Голий король", "Три бажання", "Завжди у продажу" "Звичайна історія" здобули неймовірний успіх. 

Через своє велике навантаження у віці 29 років переніс інфаркт (1964 рік). Багато працював на радіо. У 1968 році, на запрошення театру "Чиногерни клу", Олег Табаков зіграв у Празі свою найулюбленішу роль — Хлестакова в спектаклі "Ревізор". Успіх за кордоном остаточно затвердив "зоряний" статус артиста серед театральних майстрів міжнародного класу. 

У 1970 році, після призначення О. Н. Єфремова художнім керівником МХАТ, Табаков приймає рішення стати директором театру. Директорство Табакова продовжувалося шість років, і принесло театру немало користі. 

В 1973 році Олег Табаков, досягший успіху і максимально завантажений, приймає несподіване рішення — узяти на себе ще одну ношу: навчати молодих акторському ремеслу. У 1976 році Олег Табаков на базі ДІТІСа набрав курс з двадцяти шести студентів. Програма навчання сильно відрізнялася від тієї, що існувала в інституті театрального мистецтва. 

В 1977 році Табакову вдалося отримати колишній вугільний склад на Чаплигіна, 1а. Власними руками майстер і його курс очистили і відремонтували покинуте приміщення, що з часом перетворилося на знаменитий театр-підвал "Табакерка". 

В 1978 році відбулася прем'єра "підвалу" — спектакль "З весною я повернуся до тебе" по п'єсі А. Казанцева. Потім були "Дві стріли", "Прощай, Мауглі!" та інші. 

В 1983 році Табаков перейшов у МХАТ. У  1986 році перший заст. міністра культури підписав наказ про створення трьох московських театрів-студій, одним з яких був театр-студія під керівництвом Олега Табакова

З 2000 року Олег Табаков паралельно поєднує наступне:

  • -Художне керівництво двома театрами;
  • -Роботу у МХАТі ім. Чехова і Театрі під керівництвом Табакова в якості актора;
  • -Керівництво кафедрою майстерності актора в Школі-студії МХАТ;
  • -Навчання студентів і режисура за кордоном;
  • -Продюсування;
  • -Зйомки у кіно і телефільмах.Ім’я:
04 серпня 2021
Ваш коментар