Ілля Тількін


Илья Тилькин

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Ілля Володимирович Тількин народився в Ленінграді (нині Санкт-Петербург) в 1970 році. Плоди його талантів поширилися в різних галузях мистецтва. Зараз він відомий як композитор, режисер театру і кіно і сценарист. З кінематографом відносини ладналися з самого дитинства. З раннього віку мати водила хлопчика в кінотеатр на хороші фільми із захоплюючими сюжетами, чим намагалася сформувати в молодому Іллі індивідуальність і хороший смак. Також родина виписувала періодику «Кіносценарії», всі номери яких були проштудіювані Тількиним від корки до корки. Але в майбутньому, ще тоді юний Ілля, не збирався пов'язувати своє життя з кінематографом. Вищу освіту здобув у Музичному училищі при Консерваторії в Санкт-Петербурзі. Після закінчення кілька років виступав у складі оркестру. У 1991 році спробував себе у знімальному процесі, спроба виявилася успішною, і він став автором сценаріїв і режисером 15 документальних фільмів, що демонструвалися федеральними каналами на телебаченні. А вже після декількох років (у 1998) опинився в числі головних режисерів філії каналу НТВ в Петербурзі.

Сам Ілля Володимирович в одному з інтерв'ю повідомляє, що сценарну майстерність допомогли освоїти колеги безпосередньо під час роботи. Письменник Андрій Константинов, розгледівши талант, практично насильно змусив Тилькин взятися за письменницьку справу. Другу вищу освіту здобув у 1999 році, отримавши диплом в Санкт-Петербурзькій Академії Театрального мистецтва імені М. Черкасова в майстерні В.Н. Григор'єва. Працював у театрі як режисер, створював сценарії і музику для театральних постановок. Серед його робіт: музичний супровід спектаклю в Театрі імені Маяковського «День народження Синьої Бороди», «Лист очікування» (у тому ж театрі), «Останні сторінки зі щоденника жінки» в Театрі на Покровці, п'єси для вистав «Reload / Перезавантаження» і «Овочі». На театральному фестивалі «П'ять вечорів» імені А. Володіна Тількин отримав звання лауреата конкурсу «Сучасна п'єса».

Для кінематографа написав 10 повнометражних сценаріїв, і продовжує писати донині. Всі вони були викуплені, але далеко не всі реалізовані. Серед фільмів знятих за сценаріями Тількина: «Людина біля вікна» Месхієва, що демонструвався на телебаченні, військова драма «Сталінград» Федора Бондарчука. Крім того писав сценарії до відомих серіалів: «Бандитський Петербург 3: Крах Антибіотика» (2001), «Зброя» (2009), «Гетери майора Соколова» (2014). Зараз Ілля Тількин продовжує створювати історії для багатосерійних фільмів. Але, як зізнався сценарист, справжньою мрією для нього є написання сюжету для дитячої кіноказки, яка б насправді захоплювала маленьких глядачів. Причому, початок втілення мрії вже покладено, щовечора Ілля читає написані казкові начерки своїм дітям.
Ім’я:
20 червня 2021
Ваш коментар