Віктор Цой


Виктор Цой
Дата народження:
21 червня 1962

Рейтинг персони

8.1 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 14

Біографія

Радянський рок-музикант, автор пісень, художник і актор. 

Народився в Ленінграді, Росія. Повне ім'я - Віктор Робертович Цой

Батько Цоя — кореєць, мати була росіянкою. Єдина дитина в сім'ї. 

З 1974 по 1977 рік відвідує середню художню школу, де виникає група "Палата № 6" на чолі з Максимом Пашковим. Після виключення за неуспішність з художнього училища імені В. Серова (нині імені Миколи Реріха) поступає в СГПТУ-61 на спеціальність "різьба по дереву".  

В кінці 1970-х — початку 1980-х почалося тісне спілкування між Олексієм Рибіним з любительської групи "Пілігрими" і Віктором Цоєм, що грав на басі-гітарі в групі "Палата № 6", обидва вони заходили в гості до Майка Науменко, на квартирі якого репетирувала панк-група "Автоматичні задоволнювачі". 

Придбавши деяку популярність, Віктор Цой і Олексій Рибін у складі "Автоматичних задовольнювачів" їздили до Москви і грали панк-рок-метал. Під час однієї з таких поїздок Віктора Цоя, що співає під гітару з компанією в  електричці, помітив Борис Гребенщиков. Він запропонував Віктору всіляку допомогу і підтримку.  

Влітку 1981 року Віктор Цой, Олексій Рибін і Олег Валінський заснували групу "Гарін і Гіперболоїди". Незабаром Валінського забирають в армію, а група, змінивши назву на "Кіно", приступила до запису першого альбому. "Кіно" під керівництвом  Бориса Гребенщикова записувалися на студії Андрія Тропілло в Будинку Юного Техніка, в записі брали участь всі музиканти "Акваріума". Незабаром "Кіно" вже виступали зі своїм першим електричним концертом на фестивалі рок-клубу. 

До літа 1982 року альбом був повністю завершений, тривалість його звучання складала 45 хвилин, звідки і з'явилася назва. 

Запис набув деякого поширення по країні, про групу заговорили, почалися квартирні концерти в Москві і Ленінграді. Другий альбом "46" вийшов в 1983 році. 

1984 рік — Запис альбому "Начальник Камчатки". Оформляється другий склад "Кіно".

1985 рік — Віктор Цой працює над двома альбомами: "Ніч" і "Це не любов". 

В 1986 році Віктор Цой дебютує у кіно роллю в короткометражному фільмі Рашида Нугманова "Йя-Хха". У 1987 році виходять ще два фільми за участю Цоя "Асса" і "Рок". 

На студії "Yamaha Mt44" "Кіно" починають записувати альбом "Група крові". Восени 1987 року Віктор відлітає до Рашида Нугманова до Алма-Ати на зйомки свого останнього фільму "Голка", у зв'язку з цим "Кіно" допрацювали "Групу крові" і на якийсь час припинили концертну діяльність. В 1988 виходить фільм "Голка" і альбом "Група крові". 

Починаються тріумфальні гастролі по Росії, Україні і Білорусії — "Кіно" збирають аншлаги на всіх концертах. 

Навесні 1988 року записується чернетка, а взимку остаточний варіант альбому "Зірка на ім'я Сонце", який вирішили випустити восени. Цой знайомиться з Юрієм Айзеншпісом, який з 1989 став продюсером "Кіно", організовуючи концертні тури і часті виступи на телебаченні, після чого група знаходить всесоюзну популярність. 

На початку 1989 група "Кіно" вперше їде за кордон до Франції, де записують і випускають альбом "Останній герой". Влітку Віктор з Юрієм Каспаряном їдуть в США. Тим часом "Голка" виходить на друге місце в прокаті радянських фільмів, а на кінофестивалі "Золотий Дюк" в Одесі Віктора Цоя визнають кращим актором СРСР. 

24 червня 1990 року пройшов останній концерт "Кіно" у Москві. Після цього Цой з Каспаряном усамітнилися на дачі, де під акустичну гітару почали записувати матеріал для нового альбому. Цей альбом, дописаний і зведений музикантами групи "Кіно" вже після смерті Цоя, вийшов в грудні 1990 і отримав назву "Чорний альбом". 

15 серпня 1990 року Віктор Цой загинув в автокатастрофі. Похований 19 серпня 1990 року в Ленінграді на Богословському кладовищі.
Ім’я:
18 червня 2021
Ваш коментар
Бошетунмай
Бошетунмай 10 серпня 2015 11:45
0
15.08.15  день памяти Виктора Цоя собираемся у стены в Кировограде. Приходите предварительной збор в 15.00 у памятника "Ангелу" (стена на складах "Брайченка" это не далеко) У кого есть возможность нужны любие деньги даже мелочь - скидиваемся на випивку ипрочее.
.
Фанатка Цоя
Фанатка Цоя 10 червня 2015 14:38
0
21.06.15
Отмечаем день рожденья
Виктора Цоя
 
Фаны, поклонники и просто любители творчества группы «Кино». Состоится встреча у стены памяти В. Цоя в нашем городе. Ждем всех желающих. Планируем: сделать несколько надписей, облагородить стену, подрисовать портрет, попеть под гитару песни Цоя и прочее. Просьба у кого есть возможность, нужны любые деньги даже мелочь, скидываемся на краски и прочее. Может быть у кого-то дома есть какие-то краски, или либо что пишущее по бетону приносите. Очень нужны черный и светло серый (желательно не баллончики - быстро выгорают). Кто может приходите с цветами для Цоя. Еще просьба возьмите кто-то гитару.
 
Будем там до вечера можно присоединиться позже.
 
Координаты стены:
Стена находиться возле складов «Брайченка»
От памятника сеялке дорожка к железке.
Идете по ней до железного перехода.
Там три колеи переходите две, третья поворачивает.
Идете вдоль третей на право. По правую сторону бетонка - это стена. Идите на звуки и голоса Well
 

 
Приходите, приводите друзей знакомых! Предварительный сбор
у памятника «Ангелу» в 12:00
 
Контактные телефоны:
 
093 655 98 25  или  066 66 23 45 8
.
Кізин Лілія
Кізин Лілія 02 вересня 2012 13:52
0
Я взахваті від його пісень
.