Йозеф Ван Віссем


Jozef Van Wissem

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 5

Біографія

Йозеф Ван Віссем - німецький композитор-мінімаліст, виконавець музики на лютні. Проживає в Брукліні.

Йозеф народився в 1962 році в Маастріхті в Нідерландах. Грати на лютні він навчався у професійного лютняра з Америки Патріка О'Брайена в Нью-Йорку. Сам же він тепер також читає лекції під назвою «Звільнення лютні».

У музичних колах Віссем цікавий тим, як він уміє поєднувати типово барокове звучання лютні з сучасною музикою. Критики відзначають його незвичайний підхід до створення музики, його мінімалізм, лаконічність і чіткість, передбачаючі цей напрямок, що поєднується із тембральним забарвленням звучання інструменту здатне створювати несподіваний емоційний вплив на слухача і вводити в незвичайний майже гіпнотичний стан. Незважаючи на те, що Віссем весь час експериментує з електронною обробкою звуку, він більшою мірою використовує в своїх композиціях первинне справжнє звучання інструменту.

Дебютний альбом «It Is All That Is Made» Ван Віссем записав у 2009 році на студії «Important Records». Після цього, співпрацюючи з тією ж компанією, він випустив ще кілька альбомів: «Ex Patris» в 2010, «The Joy That Never Ends» в 2011 і «Nihil Obstat» в 2013. А в 2012 році під тим же лейблом Ван Віссем записав альбом «Concerning the Entrance into Eternity» разом з Джимом Джармушем. І в тому ж році кількома місяцями пізніше знову в тандемі в Джармушем випустили ще один спільний альбом - «The Mystery of Heaven», записаний уже в студії «Sacred Bones Records».

Співпраця з Джимом Джармушем на цьому не закінчилося. У 2012 році Йозеф був запрошений в якості композитора його нового фільму «Виживуть лише коханці». Для цієї картини була взята композиція «The More She Burns the More Beautifully She Glows» з останнього альбому, яку заспівала виконавиця головної ролі картини Тільда Суїнтон. У стрічці також прозвучала композиція «In Templum Dei», написана Віссемом для лютні та вокалу, її виконала американська співачка російського походження Зола Джізус. У компанії Золи, Тільди Свінтон і Джима Джармуша вони вживу виступали на фестивалях в Ісландії, Берліні та Нью-Йорку. Також композитор виступав окремо на всесвітньо відомих фестивалях «ATP» в Ісландії і «Primavera» в Барселоні. Прем'єра фільму «Виживуть лише коханці» відбулася в рамках основної конкурсної програми 66 Каннського кінофестивалю, де він отримав приз в номінації за кращий оригінальний саундтрек.

Вже зараз Йозеф Ван Віссем встиг оформити своїми композиціями відеогру «The Sims Medieval», також Лондонська національна галерея звернулася до нього з проханням скласти музику для картини «Посли» Ганса Гольбейна.

В даний час Віссем пише музику для декількох кінострічок: нідерландської документальної картини «Portrait of a Garden» режисера Розі Стапель, американської драми «The Erotic Fire of the Unattainable» Емілії Феррейри і фільму режисера Джоржа Манатоса «Red Right Return», в якому, до того ж він дебютує як актор у ролі колишнього наркомана. Всі три фільми плануються до виходу на екрани в 2015 році.

Віссем крім композиторської діяльності часто виступає з лекціями про гру на лютні, волинці та струнних електроінструментах. Його лекції проходять на прикладах з його сольної творчості, а також написаних ним треків для фільмів.

Лютня Йозефа Ван Віссема чорного забарвлення, вона була зроблена спеціально для нього на замовлення в стилі бароко.
Ім’я:
29 липня 2021
Ваш коментар