Роман Васьянов

Увійти через
Реєстрація
 

Роман Васьянов
 
Роман Васьянов (Roman Vasyanov)
Дата народження: 24 жовтня 1980 1980-10-24
Біографія
 

Російський кінооператор.

Роман Васьянов народився 24 жовтня 1980 року в Москві. У дитинстві займався фотографією разом з батьком, який працював на ЗІЛі і знімав як фрілансер для журналів. Пізніше, завдяки одному батька М. Д. Коропцову, познайомився з професією кінооператора. У 1998 році вступив до ВДІКу (майстерня В. І. Юсова). На XXIV Міжнародному фестивалі ВДІК отримав приз за кращу операторську роботу у фільмі «Хованки» (реж. В. Панов). Ще навчаючись у ВДІКу, працював асистентом оператора Ю. Райського на зйомках культового серіалу «Бригада». Закінчив ВДІК в 2003 році.

Зняв понад 300 рекламних роликів для брендів Philips, Puma, Budweiser, Dell, Pepsi і інших. У 2007 році вийшла знята Романом Васьяновим картина «Лещата» режисера Валерія Тодоровського. У 2008 році співпраця продовжилася, і був знятий зазначений численними нагородами фільм «Стиляги». У 2010 році Роман Васьянов був нагороджений призом за кращу операторську роботу на кінофестивалі «Кінотавр» за фільм «Явище природи». Ця картина режисерів Олександра Лунгіна і Сергія Осіпьяна за розповідями письменника Юрія Коваля була знята на фотоапарат «Canon Mark II», що було першим досвідом в повнометражному кіно. У тому ж році Роман Васьянов зняв рекламний фільм для компанії Philips «Подарунок» ( «The Gift»), поставлений зятем Рідлі Скотта Карлом Еріком Рінш (пізніше зняв картину «47 ронінів»). Фільм «Подарунок» виграв приз «Каннський лев» на міжнародному фестивалі реклами.

Після цього Васьянов почав працювати в Америці. Знімав рекламу, короткометражки, малобюджетні проекти: «Життя в мотелі» з Емілем Хиршем, Стівеном Дорффом і Дакотой Феннінг, незалежний конспирологический трилер «Угрупування" Схід "» з Еллен Пейдж, «Небезпечна ілюзія» з Шайей ЛаБаф і поліцейський трилер «Патруль» режисера Девіда Ейера з Джейком Джилленхол і Майклом Пенья. «Патруль» приніс Васьянову номінацію на премію на «Незалежний дух» за Кращу роботу оператора.

У 2014 році Васьянов знову працював з режисером Девідом Ейер у фільмі про Другу Світову війну «Лють» з Бредом Піттом у головній ролі. У 2016 році був знятий третій фільм з Девідом Ейер - «Загін самогубців» і почалася підготовка до наступного проекту - Bright з Уіллом Смітом і Джоелом Еджертон.

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
1.0 / 10 Голосів: 1
Коментарі
 
Ім’я
19 січня 2018
Ваш коментар

Підписатися на обговорення