Маріон Верну - біографія, фільмографія та фото Маріон Верну - Kino-teatr.ua

Київ
язык
Увійти через
facebook google

Маріон Верну


Персона - Маріон Верну
Like
«Marion Vernoux»
Дата народження:
29 червня 1966

Біографія

Маріон Верну - французька режисер, сценарист і актриса, відома глядачам як авторка фільмів «Королеви на один день» і «Кращі дні попереду».

Маріон народилася 29 червня 1966 року в Монтрей у Франції, в родині кастинг-директора і сценографа. Дівчина «хворіла» кіно ще з юних років і навіть принесла в жертву випускні іспити заради улюбленої справи. Старт творчої кар'єри відбувся в кінці 1980-х років, вперше Маріон виступила в якості асистентки у фільмі «N'importe quoi» (1987). У цей же період Верну працювала в компанії «Flammarion».

У 1990 році Маріон виступила в якості співавтора сценарію разом з режисером Бернард Шмідт в комедійному фільмі про пригоди французької офіціантки в лос-анджелеському кафе «Пасифік Пелісейдс», у головній ролі якого з'явилася Софі Марсо. Через рік Верну зняла телевізійний фільм «Pierre qui roule», в якому вже чітко проглядався режисерський стиль і пристрасть до незвичайних ситуацій.

У 1994 році Маріон завершила роботу над своїм першим художнім повнометражним фільмом - комедією «Ніхто мене не любить», в головних ролях якого знялися Бернардетт Лафон і Бюль Ожье. Сценарій Верну написала у співавторстві з Ніколасом Еррерою. Дебютний фільм Маріон отримав нагороду в категорії «За кращий дебют» на фестивалі вручення премії «Сезар». Професійні критики високо оцінили першу стрічку молодого режисера, точно як і наступну її картину - мелодраму «Любов плюс», яка вийшла на екрани через два роки (у 1996). У головних ролях знялися Шарлотта Генсбур і Іван Атталь. Над сценарієм фільму Маріон трудилася разом з Додін Еррі, а в основі історії лежить бестселер англійського письменника Джуліана Патріка Барнса «Любов і так далі» («Love, etc» - однойменну назву фільму). У тому ж році Маріон виконала одну з ролей в комедії Додін Еррі «Je n'en ferai pas un drame», а також виступила однією з десяти режисерів кіноальманаху «Любов повинна бути придумана заново» про взаємини статей в нашу непросту епоху.

У 1998 році Верну пише сценарій до двох фільмів - комедії Стефана Клав'є «Шлях вільний» і мелодрами Тоні Маршалла «Салон краси« Венера »з Одрі Тоту в головній ролі. Паралельно з цим Маріон працювала над створенням свого нового фільму, який вийшов у 1999 році. Драма «Від нічого робити» вперше була продемонстрована у вересні. У головних ролях зіграли Валерія Бруні-Тедескі і Патрік ДеллІзола. У тому ж році режисер завершила роботу над короткометражною стрічкою «Scénarios sur la drogue: Drugstore» і взялася за детективний серіал «Сценарії на наркотики».

Через рік (у 2001) Верну висунула на оцінку глядачів драму «Королеви на один день» з Карін Вьяр і Елен Фійер в головних ролях за власним сценарієм (у співавторстві з Наталі Крісті). А через три роки подарувала любителям комедій ще один новий фільм - «Пий до дна» з Еммануель і Едуардом Беар.

Після чотирьох років творчого затишшя Маріон повернулася з телевізійною драмою «Порожні кишені» («Rien dans les poches»). А ще через кілька років випустила драму «Кращі дні попереду» (2013), де головна героїня Кароліна (у виконанні Фанні Ардан) долаючи свою особисту драму, знаходить новий стимул до життя. Разом з Ардан глядачі побачать в головних ролях Лоран Лаффіт та Патріка Шене.

Маріон Верну була одружена з французьким кінорежисером Жаком Одіаром.


Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
0 / 10 Голосів:


Ім’я:
23 вересня 2019
Ваш коментар