Рюдігер Фоглер


Rüdiger Vogler
Дата народження:
14 травня 1942

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Рюдігер Фоглер - німецький актор в кіно і театрі, відомий за ролями у фільмах «Аліса в містах», «Помилковий рух», «Небо над Берліном 2» та інших.

Рюдігер народився 14 травня 1942 року в місті Вартаузен (близько Биберах-ан-дер-Рис). Професійну освіту здобув в стінах акторської школи в Гейдельберзі, де навчався протягом 2 років (з 1963 по 1965 роки). Після закінчення альма-матер, з 1966 по 1972 служив у театрі «Theater am Turm» («Театр у вежі»), що розташовувався у Франкфурті на Майні. Там він особливо запам'ятався глядачам у виставах за творами австрійського письменника і драматурга Петера Гандке, поставлених німецьким театральним режисером Клаусом Паймана. І в 1971 році Фоглер дебютував на екрані за п'єсою цього ж драматурга у фільмі Віма Вендерса «Страх воротаря перед пенальті». Саме з цієї його дебютної акторської роботи почався творчий тривалий, і дуже плідний союз Фоглера і Вендерса. Всього через два роки після старту кар'єри на екрані Фоглер з'явився вже у головній ролі фільму Вендерса «Аліса в містах». У 1975 році режисер знову зняв його в головній ролі свого нового фільму «Хибний рух», також він з'являвся в його картинах «Червона літера» (1972), «З плином часу» (1976), «Небо над Берліном 2» (1993) та інших.

Крім цього Рюдігер Фоглер знімався і в інших режисерів, його творча біографія налічує більше 140 різнопланових ролей в кіно і на телебаченні. Серед інших можна виділити такі відомі стрічки, як «Смак сонячного світла» (1999) Іштвана Сабо, «Анатомія» (2000) Штефана Руцовіцкі, «Моє повілье життя» (2001) Ангели Шанелек, «Брати» (2001) режисера Карло Рола, британська військова драма «Втеча з замку Колдіц» (2005) Стюарта Орма.

Наприкінці першого десятиліття 2000-х актор порадував своїх шанувальників ролями в картинах «Лист для короля» Пітера Верхоффа, «Безіменна - одна жінка в Берліні» Макса Фербербека, «Агент 117: Місія в Ріо» Мішеля Хазанавічуса, а також серіалах «Справу веде Шнель»і «Штутгартське вбивство».

За першу половину 2010-х років Фоглер встиг знятися в 15 нових стрічках, серед них документальна стрічка «Незакінчений фільм» ізраїльського режисера Яеля Херсонського, мелодрама Уіллі Баумана «Невидимий дотик», драма Ханса Штайнбіхлера «Синява неба», комедія Шеррі Хорман «Керівництво по нещастю» та інші.

У 2013-2014 роки на екрани вийшло ще кілька фільмів за участю Рюдігера: фантастична пригодницька стрічка Фелікса Фуксштайнера «Таймлесс. Рубінова книга» і сіквел «Таймлесс 2: Сапфірова книга», детективний трилер режисера Сільвена Уайта «Мізерере», де напарниками Фоглера по зйомках стали Жерар Депардьє та Джої Старр.

Зараз актор працює в двох країнах - Франції та Німеччині, де проживає в Парижі і Міттельхбухе (на батьківщині - під Біберхом-ан-дер-Рис).
Ім’я:
24 липня 2021
Ваш коментар