Ларс Фон Трієр


Lars Von Trier
Дата народження:
30 квітня 1956

Рейтинг персони

9 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Біографія

Датський режисер, сценарист, продюсер і оператор. 

Народився в Копенгагені, Данія. 

Закінчив Національну датську кіношколу. У кіно Ларс фон Трієр дебютував в 1967 році короткометражним анімаційним фільмом "Turen til Squashland". 

Першою роботою у "великому" кіно став фільм "Елемент злочину" (1984), що отримав призи на кінофестивалях у  Каннах, Чикаго і Мангеймі. У цьому ж фільмі Ларс фон Трієр вперше виступив як актор, сценарист і оператор. 

Ларс фон Трієр став відомим публіці по фільмах "Епідемія" (1987) і "Європа" (1991), але міжнародну славу приніс телесеріал "Королівство" (1994), що настільки полюбився глядачам, що була навіть випущена 280-хвилинна кіноверсія. Проте тріумф чекав режисера після виходу на екрани драми "Розтинаючи хвилі" (1996), високо оціненої на  Канському кінофестивалі. 

Ларс фон Трієр — один із засновників найбільш провокаційного руху в сучасному кінематографі "Догма 95", у рамках якого він поставив фільм "Ідіоти" (1998), що викликав скандал відвертими порносценами. 

В 2000 році фон Трієр випустив на екрани музичну драму "Танцююча в темноті", в якому головні ролі виконали Катрін Денев і співачка Бьорк. Фільм був удостоєний головного призу Канського кінофестивалю — "Золотої пальмової гілки", а Бьорк отримала приз фестивалю як краща актриса. Також картина була номінірованна на премію "Оскар".
Постери
Ім’я:
23 квітня 2021
Ваш коментар
dsmalec
dsmalec (Киев) 24 грудня 2019 12:51
0

Той випадок, коли "мудра голова дурному попала". Не кожен художник зміг би від такого шедевра, як "Догвіль" деградувати до "Антихриста" з дохлими воронами і відрізанням клітора у якості художніх засобів. Тепер вище Тарантіни він уже не стрибне...
.