Тоні Вей


Tony Way
Дата народження:
07 жовтня 1978

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Тоні Вей (повне ім'я - Тоні Пол Вей) - англійський актор комедійного жанру і сценарист. Найбільш відомий як виконавець комедійних образів в серіалах, ситкомах і скетчах, недавно відкрився перед глядачами як драматичний актор, зігравши серйозні ролі в таких фільмах як «Дівчина з татуюванням дракона», «Гра престолів», «Анонім» та інших.

Народився 7 жовтня 1978 року в Рошфорді англійського графства Ессекс, виріс в Вікфорді, де закінчив школу «Beauchamps School». Свою творчу кар'єру юний Тоні почав у віці 17 років, коли зі своїми приятелями по коледжу (Стефеном Бургом, Ризом Томасом і Грінном Віллі) створили творчий скетч-колектив «Stay Alive Pepi», де створювали невеликі комедійні відеоролики. Ці ролики свого часу помітили і оцінили актор і власник компанії «Pett Productions» Роберт Ренвік (Боб) Мортімор і співак і актор Чарльз Мюррей (Чарлі) Хігсон, завдяки яким Вей отримав свій шлях на телебачення. На початку 1990-х його можна було побачити в комедійному серіалі «Швидке шоу» і в деяких скетчах британської комедії «Bang, Bang, It's Reeves and Mortimer». Водночас Тоні почав писати сценарії для численних виступів і комедійних шоу, в числі яких «Mongrels», «Spaced», «Tittybangbang», «Extras» та інші. У 1997 році Вей став співавтором сценарію для телекомедії Джона Біркіна «It's Ulrika!», але не був зазначений в титрах. Практично через десятиліття він повернувся до створення сценаріїв і став одним зі сценаристів серіалу «Прорахунок» (2006) режисера Джо Корніша. В ньому ж він виконав роль головного героя. В 2009 Вей також писав сценарій до епізодів ток-шоу «Аллан Карр: Базіка».

Крім скетч-шоу і серіалів, Тоні Вея також можна побачити в ролях художніх фільмів. У 2002 році він виконав одну з ролей в комедійній стрічці Марка Майолда «Алі Джі в парламенті», де на знімальному майданчику працював з Сашею Бароном Коеном, Мартіном Фріманом, Чарльзом Денсом і багатьма іншими акторами. У 2009 році Вей перетворився на одного з головних героїв кримінальної стрічки режисера Бена Вітлі «Вбивство - справа сімейна», а через три роки з'явився в його наступній картині - чорній комедії «Раз! Два! Три! Помри! »(2012). Глядачі можуть оцінити актора не тільки в комедійних картинах, але і стрічках зовсім інших жанрів, наприклад, в 2010 році Вей зіграв в кримінальній драмі Вільяма Монахена «Охоронець», а в 2011 з'явився на екранах у трилері «Анонім» Роланда Еммеріха і детективному трилері «Дівчина з татуюванням дракона»Девіда Фінчера.

У період з 2012 по 2014 рік Вей працював над роллю Сера Донтоса Холларда в популярному серіалі «Гра престолів». В 2014 Тоні зіграв Кіммела в фантастичному бойовику «Грань майбутнього» американського режисера Дага Лаймана, де ділив знімальну площадку з Томом Крузом і Емілі Блант.

Тоні Вей проживає в лондонському боро Хакні, продовжує зніматися в кіно і серіалах. Найближчим часом планується вихід на екрани кількох фільмів з його участю, серед яких фантастичний трилер «Висотка» Бена Вітлі, драма Лоні Шерфіга «Клуб бунтарів» і кримінальний бойовик «Прощаємо винуватцям нашим» режисера Адама Сміта. Крім того, Вей працює на британському радіо, де є одним з авторів і виконавців скетч-шоу «Seekers», що виходить на радіостанції «BBC Radio 4». А також з колегою і творчим товаришем Ризом Томасом з 2011 року Вей записує випуски шоу «Thomas and Way Podcast».
Ім’я:
15 червня 2021
Ваш коментар