Денні Вебб


Danny Webb
Дата народження:
06 червня 1958

Рейтинг персони

1 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Деніел (Денні) Уебб - англійський актор у театрі, кіно і на телебаченні, здобув широку популярність завдяки ролям у фільмах «Чужий 3» і «Генріх VIII».

Деніел народився 6 червня 1958 року в Лондоні. Свою акторську кар'єру він почав в кінці 1970-х років на телебаченні. Його дебютна роль відбулася в серіалі «The Dick Francis Thriller: The Racing Game» на каналі «ITV», який стартував на телеекранах в 1979 році. Після цього він також з'являвся в епізодичних ролях в серіалах «Jackanory Playhouse» і «Mackenzie» на каналі «ВВС». На початку 1980-х років Уебб все частіше став з'являтися на телеекранах в невеликих ролях у фільмах (серед них «Зірки відео», «Недосяжне», «Дванадцята ніч» та інші). За весь час своєї екранної діяльності актора можна було побачити в таких популярних багатосерійних стрічках, як «Чисто англійське вбивство», «Доктор Хто», «Пуаро», «Пригода молодого Індіани Джонс» (де він постав перед глядачами в образі Пабло Пікассо), «Мовчазний свідок», «Шерлок» та інших. У середині першого десятиліття 2000-х він також з'явився в серіалі «Вища школа «Британія» в ролі Джека Тейлора.

За свою творчу діяльність Уебб встиг знятися в більш ніж 120 різнопланових ролях, більшу частину яких виконав на телебаченні. Перші ролі в художніх фільмах Уебб отримав в 1984 році, знявшись відразу в 2 картинах польських кінематографістів - «Рік спокійного сонця» у режисера Кшиштофа Зануссі і в драмі Кшиштофа Кесльовського «Без кінця».

На початку 1990-х років Денні Уебб отримав пропозицію від творців фільму «Чужий 3» знятися в образі Роберта Морзе. Картина вийшла на екрани в 1992 році, для режисера Девіда Фінчера картина стала режисерським дебютом, а роль Морзе принесла Уеббу популярність на батьківщині і за кордоном. У 1990-х роках актора також можна було побачити у фільмах «Крезануті» (1998), «Остання істина» (1996), «Берег головорізів» (1998), «Темний дощ» (1998), документальній стрічці «Вживання наркотиків та мистецтво» (1994) і безлічі серіалів.

На початку 2000-х років Деніел продовжив активно відточувати свою майстерність в серіалах і телевізійних фільмах, зрідка з'являючись у художніх фільмах («Морські монстри», «Я буду поруч», «Арійська пара», «Видимість гніву»). У цей же період він зіграв ще одну значущу у своїй кар'єрі роль - Томаса Кромвелла в телевізійному фільмі англійського режисера Піта Тревіса «Генріх VIII» (2003). Цей екранний образ приніс виконавцю нову «порцію» популярності, особливо серед глядачів Великобританії.

За період з 2010 року до цього дня Уебб встиг знятися в більш двох десятків нових ролей. У 2012 році шанувальники актора оцінили його гру в англо-американському трилері Стівена Найта «Ефект колібрі», через рік у компанії з Томом Остіном, Томом Рис Харрісом і Роксанною МакКі він з'явився в сіквелі історичного бойовика Джонатана Інгліша «Залізний лицар 2», у вересні 2014 з його участю під режисурою Алана Рікмана вийшла комедія «Невеликий хаос». А в 2015 році відбулася прем'єра відразу декількох фільмів, де він виконав ролі лідируючих дійових осіб: детектив Алекса Гарсіа Лопеса «Осад», серіал «Люди», також незабаром кіногурмани побачать його в одній з головних ролей трилера «Crow» Уіндема Прайса, фільмі Марка Грінстріта «Silent Hours» і бойовику Ніка Ауербаха «The Contract».

Крім акторської діяльності Уебб створив ряд аудіокниг для компанії «Black Library», займався озвучуванням фільмів і грав на сцені - в 2011 році він був нагороджений театральною премією «Best Actor in the Off West End Awards». У тому ж році він взяв участь у виставі за твором британського драматурга Арнольда Вескера «Chicken Soup with Barley», що проходить в лондонському театрі «Royal Court Theatre».

Денні захоплюється серфінгом і є членом клубу « Shore Surf Club».

Одружений з актрисою Лейлою Бертранд.
Ім’я:
03 серпня 2021
Ваш коментар