Кріс Уедж - біографія, фільмографія та фото Кріс Уедж - Kino-teatr.ua

Київ
язык
Увійти через
facebook google

Кріс Уедж


Персона - Кріс Уедж
Like
«Chris Wedge»
Дата народження:
20 березня 1957

Біографія

Актор, Продюсер, Режисер, Сценарист.

Місце народження: Бінгхемтон, Нью-Йорк, США.

Повне ім'я: Джон Крістіан Уедж.

У 12 років зацікавився анімацією, у той час він із задоволення дивився по телебаченню передачі для дітей, де вчили, як самому можна зробити примітивні мультфільми. Цікавлячись комп'ютерами, анімацією і відеоіграми, по закінченню школи вступає до університету, щоб вивчати речі, якы його цікавлять . Отримавши в 1981 році в Державному університеті Нью-Йорка ступінь бакалавра в категорії образотворчого мистецтва, через рік отримує докторську ступінь магістра в Університеті штату Огайо. Магістратуру він закінчив як фахівець комп'ютерної графіки, що в тому ж році приводить його на студію Disney. Там він працює над першою частиною фільму "Трон", який у результаті набуває статусу культової Sci-Fi стрічки. Ще працює над мультфільмом "Там, де живуть чудовиська" (1983) за книгою Моріса Сендака.

Працюючи в кіно, викладає анімацію в Нью- Йоркської школі образотворчих мистецтв, яку сам і закінчив. У 1987 році стає співзасновником тепер вже однієї з найбільших і значущих анімаційних студій Blue Sky Studios. Крім того, трохи пізніше засновує компанію з виробництва фільмів WedgeWorks. У 90-х займається рекламними роликами.

У 1998 році його короткометражний мультфільм "Банні" отримує статуетку Оскара. Починаючи з нульових, Blue Sky Studios займається виробництвом повнометражних анімаційних фільмів, першим з яких став "Льодовиковий період" (2002), а другим "Роботи" (2005). Далі він раз на кілька років випускає фільми як режисер, а крім того виступає продюсером всіх наступних продовжень "Льодовикового періоду" та інших повнометражних мультфільмів. Плюс до всього він озвучує всіма любиму доісторичну білку Скрата.

Одружений на Жанні Маркель, з якою живе в Нью-Йорку і виховує сина та доньку. Одна з улюблених книг, яка часто надихаєте аніматора, є "Старий і море" Ернеста Хемінгуея.


Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
0 / 10 Голосів:


Ім’я
15 вересня 2019
Ваш коментар