Д.Б. Вайсс


D.B. Weiss
Дата народження:
23 квітня 1971

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

 Американський сценарист і письменник. Його дебютний роман «Lucky Wander Boy (англ.)» (2003) був присвячений комп'ютерним іграм. Як сценарист, Уайсс брав участь в створенні кіноекранізацій різних творів в жанрах наукової фантастики та фентезі. Найбільш відомий по своїй спільній роботі з Девідом Беніофф над фентезійних серіалом «Гра престолів», заснованому на книгах Джорджа Р. Р. Мартіна.

Вайсс народився і виріс в Чикаго, закінчив Уесліанський університет. Він також отримав ступінь магістра філософії в області ірландської літератури в Трініті-коледжі в Дубліні і ступінь магістра витончених мистецтв в області творчого письма в Айовського університеті в рамках програми Iowa Writers 'Workshop.

Дебютний роман Вайсс, «Lucky Wander Boy (англ.)», Вийшов в 2003 році. У 2006 році Уайсс разом з Джошем Олсоном (англ.) Був найнятий компанією 20th Century Fox для переробки сценарію фільму за серією комп'ютерних ігор Halo, написаного Алексом Гарленд. Переробка була завершена в тому ж 2006 році. У 2003 році Вайсс і Девід Бениофф, колишні друзями з часів навчання в університеті, були найняті для роботи над сценарієм екранізації роману Орсона Скотта Карда «Гра Ендер» за участю Вольфганга Петерсена, на той момент що був і режисером фільму. Цей сценарій пізніше був відкинутий на користь нового сценарію, написаного самим Кардом. Вайсс також працював над сценарієм до фільму-пріквелу Я - легенда, але і цей проект був закритий. У травні 2011 року продюсер Френсіс Лоуренс заявив, що фільм був приречений з самого початку.

З 2009 року Уайсс і Девід Бениофф зайняті в роботі над фентезійних серіалом «Гра престолів», заснованим на книгах Джорджа Р. Р. Мартіна, як продюсери і сценаристи.
Ім’я:
25 вересня 2021
Ваш коментар