Ніколас Віндінг Рефн

Увійти через
Реєстрація
 
фильм Власть

Ніколас Віндінг Рефн
 
Ніколас Віндінг Рефн (Nicolas Winding Refn)
Біографія
 

Сценарист, режисер, продюсер.

Місце народження: Копенгаген, Данія.

Дитинство провів в Америці, коли батьки майбутнього режисера переїжджають до Нью-Йорка, хлопчикові було 8 років. Через 9 років Ніколас їде до Копенгагена, де закінчує гімназію, після чого повертається назад в Нью-Йорк. Так як батьки Ніколаса захоплювалися кінематографом, його мати була оператором, а батько монтажер і режисер, він ріс серед кіномистецтва. У той час як його батьки обожнювали Французьку Нову Хвилю, сам він вважав за краще щось на кшталт "Техаської різанини бензопилою" (1974).

У Нью-Йорку майбутній кінематографіст поступає в Американську академію драматичного мистецтва, яку так і не закінчує . Вигнали його за проступок, коли Ніколас Віндінг Рефн в класній кімнаті жбурнув парту об стіну. Після невдачі з академією в США, знову їде на Батьківщину, де подає документи до Кіношколу Данії, куди його приймають. Однак це навчання виявилася ще більш нетривалим, ніж попереднє, коли Уіндінг Рефн за місяць до семестру змінює рішення і не вступає туди.

Знявши невелике відео для реклами, яке викликало захоплення серед учасників кабельного телеканалу де воно транслювалося, Уіндінг Рефн отримує пропозицію зняти вже більше великий проект. Таким став "Дилер" (1996), який відкрив зірку режисера і став першим фільмом трилогії. Постановник крім режисури написав сценарій і зіграв одну з ролей. Фільм поклав початок тривалій співпраці режисера з актором Мадс Мікельсеном, який знімається у нього до 2009 року.

Другий фільм закріпив успіх і ранній стиль, від якого Ніколас пізніше трохи відійде. Це була кримінальна драма "Стікаючий кров'ю" (1999), в якій знову таки знявся Мадс Мікельсен. Рефн знову написав сценарій, що втім він робить практично для всіх своїх фільмів, плюс до всього спродюсував стрічку, що стало першим подібним досвідом для нього.

У 2002 році на екрани виходить трилер "Страх Х" з Джоном Тортурро. Стрічка збанкротила компанію, яка ним займалась, але взяла участь у багатьох кінофестивалях, у тому числі в Сочинському кінофестивалі. Вклавши в бюджет свої гроші, Рефн деякий час був у боргах, після провалу.

Наступні фільми містити елементи відвертого побутового в кадрі, насильства і кримінальних подій або персонажів. Найширшу популярність режисеру принесла біографічна стрічка "Бронсон" (2008), яка виступала у конкурсній програмі міжнародного кінофестивалю незалежного кіно Sandance. Цей фільм трохи відійшов від загальної кримінальної теми у фільмах Віндінга Рефна, а "Вальгалла: Сага про вікінга" (2009) тільки закріпив еволюцію стилю. Фільм виділявся довгими красивими кадрами, мовчазними героями і якоїсь філософської темою, яка сприймається на ментальному рівні. Після в фільмографію додається екранізація книги Джеймса Салліса "Драйв" (2010), де головну роль виконує Райан Гослінг, якого Ніколс бере в свій наступний фільм "Тільки Бог пробачить" (2013). В обох випадках режисер співпрацює з композитором Клиффом Мартінез. "Драйв" отримує гілку за режисуру на Каннському кінофестивалі.

Не маючи в кишені особливо великих нагород, режисер отримав багато інших нагород, серед яких за життєві досягнення (на кінофестивалях в Тейбаї та Валенсії). Після резонансу навколо висловлювання Ларса фон Трієра в Каннах в 2011 році, публічно вибачився за нього від імені всієї Данії. Одружений на актрисі Лів Корфіксен, яка знялася в кількох його фільмах до нульових років. Фільми "Вальгалла: Сага про вікінга", "Драйв" та "Тільки Бог пробачить" були в якійсь мірі присвячені Алехандро Ходоровському. З ним режисер якось познайомився в Парижі.

Рейтинг персони   |   Ваша оцінка:
0 / 10 Голосів:
Коментарі
 
Ім’я
20 лютого 2019
Ваш коментар

Підписатися на обговоренняfk tw