Майкл Уінтерботтом


Michael Winterbottom
Дата народження:
29 березня 1961

Рейтинг персони

8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 2

Біографія

Британський режисер, сценарист і продюсер. 

Народився в Блекберні, Ланкашир, Англія. 

Закінчив Оксфорд (спеціальність - англійська мова), потім вивчав кіновиробництво в Бристольському університеті. Професійну кар'єру починав, працюючи монтажером на каналі "Thames Television", згодом зняв документальний фільм про Інгмаре Бергмане і декілька телевізійних серіалів в співдружності з сценаристом Френком Коттреллом Бойсом. Найбільшим досягненням Уінтерботтома за час роботи на телебаченні стала чотирьохсерійна соціальна драма "Сім'я" (1994) за сценарієм Родді Дойла

У 1994 році разом з продюсером Ендрю Ітоном організував об'єднання "Revolution Films" і незабаром дебютував як незалежний режисер з фільмом "Поцілуй метелика" (1995). У тому ж році з'явився ще один фільм режисера - "Тепер йди". За ним послідували адаптація новели Томаса Гарді "Джуд" (1996) за участю Крістофера Екклстона і Кейт Уінслет, військова драма новітнього часу "Ласкаво просимо в Сараєво", присвячена подіям в Югославії (1997, номінація на Золоту пальмову гілку на Каннському кінофестивалі), трагічна і кримінальна історія любові "Я хочу тебе" (1998). 

Чергова робота Уінтерботтома - "Чудесна країна" (1999) на думку "The British Independent Film Awards" була визнана кращим британським фільмом року. 

На сьогоднішній день Майкл Уінтерботтом є одним з найвідоміших режисерів нового британського кінематографа - його картини останніх років, будь то чергова екранізація Томаса Гарді "Золотий пил" (2000), розповідь про становлення рок-сцени в Манчестері "Цілодобові тусовщики" (2002) або історія юного афганського біженця "На цьому світі" (2002) незмінно викликають інтерес як у критиків, так і в широкої аудиторії. З часом Уінтерботтом дещо відійшов від обранної їм реалістичної манери, поставивши футуристичний трилер "Код 46" (2003) і експериментальну еротичну мелодраму "Дев'ять пісень" (2004). 

У 2002 році отримав премію BAFTA Film Award за фільм "In This World".
Ім’я:
13 червня 2021
Ваш коментар