Філіпп Янковський


Филипп Янковский
Дата народження:
10 жовтня 1968

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Російський актор і режисер Філіп Олегович Янковський народився в Саратові 10 жовтня 1968року. Філіп - виходець із творчої родини: його батько - всесвітньо відомий радянський актор Олег Іванович Янковський, а мати - Заслужена артистка Росії Людмила Зоріна. Так що Філіп ввібрав акторський талант ще з молоком матері, з ранніх років проводив час на знімальних павільйонах і в театральному закуліссі. Першим акторським досвідом для 5-річного хлопчика стали ролі відразу в двох фільмах: у військовій драмі «Під кам'яним небом» і у фільмі «Дзеркало» у одного з найвідоміших геніїв кінематографа - режисера Андрія Арсенійович Тарковського. Після своєї першої роботи, Філіп загорівся мрією стати знаменитим актором. Вирішальний крок на шляху до своєї мети зробив, переїхавши до Москви з Саратова, де успішно подолавши екзаменаційні перешкоди, став студентом у Школі - студії МХАТ, де потрапив на курс до великого майстра кінематографа Олега Табакова. Паралельно з університетськими заняттями, Янковський практикував свої навички. За час навчання, він зіграв в головній ролі в мелодрамі Дмитра Долініна «Сентиментальна подорож на картоплю» (1986) і драмі Романа Балаяна «Філер» (1987) разом зі своїм батьком. Отримавши диплом в 1990 році, актор продовжив навчання, але вже знаходячи нову спеціалізацію - режисуру. Так в тому ж році він опинився у складі студентів ВДІКу на курсі у Володимира Наумова. Після закінчення інституту брав участь у фільмах і серіалах в якості актора. Янковського можна побачити у фільмах: «Любов з акцентом» Резо Гігінешвілі, «Три мушкетери» Сергія Жигунова, «День повного місяця» Карен Шахназарова, серіалі «Мисливці за головами», багатосерійному телевізійному фільмі «Гетери майора Соколова» та багатьох інших. Також актор брав участь у ролі Фелікса Юсупова в біографічному фільмі "Распутін": французька версія Жозе Дайана вийшла в 2011 році, а російська Іраклія Квірікадзе в 2013.

Втілювати свій талант в якості режисера Янковський почав з 2000-х років. Його дебютна робота вийшла на екрани восени 2003. На головні ролі Філіп запросив іменитих акторів - Федора Бондарчука, Костянтина Хабенського, Михайла Єфремова, Ксенію Акіньшину, Олену Перову, чим привернув увагу широкої глядацької аудиторії. Кримінальна драма «У русі» отримала визнання критиків на кінофестивалях, і була удостоєна премією «Ніка» в категорії «Відкриття року». Наступним дітищем режисера стала екранізація роману Бориса Акуніна «Статський Радник». Філіп робив ставку не тільки на історію і її втілення на екрані, але і, як і в минулій своїй картині, на акторський склад, до списку якого в цей раз потрапили Микита Михалков, Олег Меньшиков, Костянтин Хабенський, Володимир Машков, Олексій Горбунов та ще цілий ряд відомих глядачам прізвищ. Через рік (у 2006) глядачі могли оцінити новий хіт від Янковського - фантастичний трилер «Мечоносець» з Чулпан Хаматовою і Артемом Ткаченко в головних ролях. Фільм користувався успіхом серед молоді, так згодом у світ вийшла однойменна комп'ютерна гра за мотивами історії фільму. Останньою на сьогоднішній день режисерською роботою Філіпа Олеговича стала драматична спортивна стрічка «Кам'яна башка» (2008). Головних героїв фільму виконали - тендітна Оксана Федорова і російський боксер - Микола Валуєв, для якого, до речі, ця роль стала дебютною. На кінофестивалі «Вікно в Європу» у Виборзі автори фільму були нагороджені головним призом «Золота тура».

Зараз Філіп Янковський присвячує більшу частину свого часу акторської діяльності і разом зі своєю дружиною актрисою Оксаною Фандера вихованню двох дітей - доньки Єлизавети і сина Івана (який вже продовжує кінодинастію своїх талановитих родичів).
Ім’я:
17 червня 2021
Ваш коментар