Георгій Юнгвальд-Хількевіч


Георгий Юнгвальд-Хилькевич
Дата народження:
22 жовтня 1934

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Радянський і російський режисер, актор і сценарист.

Георгій Емілійович Юнгвальд-Хількевіч народився у Ташкенті. У 1956 році він закінчив Ташкентський архітектурний інститут, а в 1963 році - Ташкентський театрально-художній інститут імені А.Н.Островського. Потім Юнгвальд-Хількевіч працював художником в театрах міста Ташкента, потім на кіностудії "Таджикфільм" і на Одеській кіностудії.

У 1966 році він закінчив Вищі курси сценаристів і режисерів і зняв свій режисерський дебют - фантастичну комедію "Формула веселки", яка, проте, не була випущенна в прокат. У 1969 році вийшли інші два фільми режисера, один з яких звернув на себе особливу увагу: це була дещо незвичайна героіко-революційна картина "Небезпечні гастролі". Потім, в 1971 році, Юнгвальд-Хількевіч поставив воєнно-пригодницьку картину "Зухвалість" відмічену дипломом кінофестивалю у Празі. Потім режисер зняв дитячий фільм "Петька у космосі", казку "Туфлі з золотими пряжками".

Але всесоюзну славу йому приніс трьохсерійний телефільм "Д’артаньян і три мушкетери". Успіх цієї картини був приголомшливим. Опісля майже півтора десятиліття режисер випустив продовження "Мушкетерів". Роман Дюма "Граф Монте-Крісто" ліг в основу і іншого пригодницького фільму Георгія Юнгвальда-Хількевіча,"В'язень замку Іф". Також у числі робіт режисера - музична картина "Ах, водевіль, водевіль!", лірична комедія "Двоє під однією парасолькою". У створенні деяких своїх фільмів Георгій Юнгвальд-Хількевіч брав участь і як сценарист.
Ім’я:
30 липня 2021
Ваш коментар