Макар Запорізький


Макар Запорожский
Дата народження:
05 вересня 1989

Рейтинг персони

8 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 1

Біографія

Запорізький Макар Вікторович - російський актор театру, в кіно і на телебаченні. Народився 5 вересня 1989 року в Москві в творчій сім'ї: його мати, Наталя Макарова - заслужений діяч мистецтв Башкортостану, працює у Вищому театральному училищі імені Щепкіна, доцент кафедри сценічної мови, батько, Віктор Миколайович Запорізький - заслужений артист Російської Федерації, член творчого складу Московського академічного театру імені Володимира Маяковського. У Макара також є старший брат, Кирило, який знімається в кіно і бере участь у театральних постановках.

З юних років Макар відвідував музичну школу ударних і духових інструментів В. М. Блажевича, де навчався грі на тромбоні. Після закінчення середньої школи Запорізький осягав ази режисури в стінах ГІТІСу, де вчився на курсі заслуженого діяча мистецтв РФ Олега Кудряшова. Юний актор брав участь в дипломних спектаклях своїх колег, серед яких постановки «Принижені і ображені» за романом Федора Достоєвського, «Історія мамонта» за романом «Географ глобус пропив» Олексія Іванова, «Гоголь. Фантазії» за творами М. Гоголя,«Едіп-Цар» за трагедією Софокла,«Пушкінський вечір» з уривків з творів Олександра Пушкіна та багатьох інших. За роль у виставі «Едіп-цар», поставленому режисером Світланою Земляковою (де він виконав ролі Вісника, Домочадця, Жерця і Городянина) в 2010 році актор був удостоєний премії «Золотий лист-2010».

Після інституту Макар рік служив у складі Центрального академічного театру Російської армії, а з 2012 року він є членом акторської трупи Московського академічного театру імені Володимира Маяковського. У цьому театрі актора можна побачити в постановках вистав «Мертві душі», «Одруження», «Чума на обидва ваші дома!», «Батьки і сини», «Записки божевільного», «Ворог народу», «Маяковський йде за цукром», «Кін VI», «На велелюдному місці» та інших. Також актор брав участь в англомовній виставі «Chekhov's Night» Катерини Гранитової, який демонструвався в театрі та клубі «Майстерня».

На екрані актор почав з'являтися на початку 2000-х років, спершу відточуючи свої професійні навички в російських серіалах, серед яких «Моя прекрасна няня», «Гріхи батьків», «Кулагін і партнери», «Біс у ребро або Чудова четвірка», «Рублівка Live ». Також Макар засвітився в серіалах «Татусеві дочки», «Не плач по мені, Аргентина!», «Невидимки», виконав роль Петі Єрмакова в трилері Заура Болотаева «Моїми очима» і роль Дмитра Щукіна в серіалі «Молодіжка».

У 2004 році Запорізький дебютував у повнометражному кіно, зігравши Максима в пригодницькій картині Євгенія Соколова «Таємниці Блакитної долини». У 2007 він з'явився перед глядачами в образі Федора Годунова в історичній драмі режисера Володимира Хотиненка «1612», де на знімальному майданчику працював разом з Михайлом Пореченковим, Андрієм Федорцевим, Маратом Башаровим, Віктором Шаміровим і багатьма іншими відомими акторами. Через два роки Запорізький виконав одну з ролей в телевізійному документальному фільмі «Поєдинки: Уряд США проти Рудольфа Абеля» режисера Володимира Нахабцева-молодшого.

З приходом другого десятиліття нового століття Запорізький порадував свіх шанувальників кількома головними ролями. У 2011 році він зіграв в комедійній стрічці режисера Миколи Щербакова «Шукачі скарбів», а через два роки з'явився на екрані відразу в декількох проектах, серед яких фантастичний фільм, знятий режисером Олегом Асадуліним «Темний світ: Рівновага», в якому Макар постав перед глядачами в образі одного з головних героїв - Миші. А з 2014 року в тій же ролі Запорізький знімається в однойменній серіальній версії Олега Асадуліна. У тому ж 2014 актор встиг порадувати своїх шанувальників ще однією головною роллю - сміливого морського піхотинця Сані Єжова з бойовика Василя Сєрікова «22 хвилини».

Зараз Макар знімається у ще двох серіалах, які стартували на російському телебаченні в 2014 році - драмі Альбіни Антипенко «Сліпий розрахунок» і фантастичному детективі Миколи Саркісова «Луна».

Влітку 2012 року Макар Запорізький одружився на актрисі театру і кіно Катерині Смирновій, з якою познайомився ще під час навчання в інституті. Актриса працює в театрі «Майстерня П. Фоменка» в Москві.
Ім’я:
05 серпня 2021
Ваш коментар