Петр Зеленка


Petr Zelenka
Дата народження:
21 серпня 1967

Рейтинг персони

0 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 0

Біографія

Чеський сценарист і режисер. 

Народився в Празі. 

В кінці 80-х вивчав сценарну майстерність в знаменитій чеській кіноакадемії FAMU, на початку 90-х працював в сценарному підрозділі кіностудії "Баррандов", паралельно пишучи сценарії для телепрограм. У 1993 році відбувся його режисерський дебют — це був документальний телефільм "Повітряний замок 1982-2007". 

Перший фільм Зеленки, що вийшов в прокат на широкому екрані, — "Мняга — хеппі енд" (1996), — тривав трохи більше години, але відносився скоріше до категорії короткометражного кіно. Наступна картина Петра Зеленки, повнометражна комедія "Пуговичники" (1997), була удостоєна безлічі призів на різних кінофестивалях, а також завоювала головну національну винагороду — "Чеського лева" — за режисуру, сценарій і як "кращий фільм" року. 

Трьома роками пізніше режисер Давид Ондрічек поставив за сценарієм Зеленки фільм "Самотні". У 2002 році Зеленка виступив як сценарист і режисер картини "Рік диявола". Ця музична фантасмагорія була визнана кращим фільмом року на фестивалях в Котбусі і Карлових Варах, зібрала сім "Чеських левів".  

У 2001 році написав п'єсу "Історії звичайного безумства", за яку отримав премію Альфреда Радока за кращу оригінальну п'єсу року. У 2005 році Зеленка зняв одноіменний фільм.Ім’я:
28 вересня 2020
Ваш коментар