Роберт Земекіс


Robert Zemeckis
Дата народження:
14 травня 1952

Рейтинг персони

9 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 4

Біографія

Американський режисер, сценарист  і продюсер. 

Народився у Чикаго, Іллінойс, США. 

Свої перші фільми він почав знімати на 8-мм камеру, ще навчаючись у школі, після закінчення якої він поступив в Університет Північного Іллінойса, а потім перевівся в Університет Південної Каліфорнії, де продовжив навчання за фахом "кіномистецтво". Саме там Роберт познайомився з Бобом Гейлом, що став його кращим другом і вірним творчим соратником. 

Знявши в 1972 році невелику кінострічку "Ліфт" (The Lift, 1972), а також отримавши в університеті премію за короткометражку "Поле честі" (Field Of Honor, 1972), Земекіс був вперше помічений Стівеном Спілбергом, який запросив його разом з Бобом Гейлом для роботи над картиною "Я Хочу Узяти Тебе За Руку" (1978). Спілберг у той час сам був початкуючим режисером, проте він вже тоді зміг зробити великий вплив на творчість молодого Земекіса і Гейла, давши поштовх їх кар'єрі. В 1979 році вони написали сценарій для військової комедії "1941", режисером якіої став сам Спілберг.

Першим фільмом, що зібрав велику касу в США, стала пригодницька комедія "Роман з Каменем" (1984), проте по справжньому знаменитим Земекіс відчув себе лише рік потому, в 1985, коли на екрани вийшла культова фантастична комедія 80-х років "Назад у Майбутнє", знята також під керівництвом Спілберга. Фільм користувався надзвичайною популярністю серед глядачів різного віку і став основою для виходу в 1989 і 1990 двох сіквелів, присвячених пригодам Марті МакФлая і Дока в недалекому майбутньому і в "ковбойському" минулому. 

Усвідомивши ті надзвичайні можливості, які відкриваються перед режисером з використанням спецефектів, Земекіс вирішив зробити те, чого до нього не робив в такому масштабі практично ніхто - у своїй стрічці "Хто Підставив Кролика Роджера" він прекрасним чином пересік наш світ зі світом анімаційним, дозволивши мультяшним персонажам грати нарівні з реальними акторами, ні в чому їм не поступаючись. Тоді це був справжній прорив - фільм навіть був удостоєний премії "Оскар" за кращі спецефекти, кращі звукові ефекти і за досягнення в області кінематографа. 

Випустивши на екрани третю частину пригод МакФлая і Дока, Земекіс об'єднав в своєму наступному фільмі "Смерть їй личить" прекрасні спецефекти з чорним гумором і зірками першої величини - Брюсом Уіллісом, Голді Хоун і Меріл  Стріп.

В 1994 році Земекіс зняв фільм "Форрест Гамп" (6 Оскарів і 13 номінацій, 330 млн доларів касових зборів і любов глядачів по всьому світу). В 1994 році "Форрест Гамп" став найуспішнішим з комерційної точки зору фільмом всіх часів, поступившись по цьому показнику лише "Парку Юрського Періоду" і "Інопланетянинові" Спілберга

В 2000 році Земекіс зняв одразу два блокбастери -  трилер "Що приховує брехня" і картину "Ізгой". В 2007 році, Роберт Земекіс випустив свій другий, після фільму "Полярний експрес", крупний анімаційний проект під назвою "Беовульф".

Сьогодні, окрім режисури і сценарної роботи, Земекіс активно займається продюсерською діяльністю, також управляючи компаніями "Image Movers" і "Dark Castle Entertainment".

 
Ім’я:
29 липня 2021
Ваш коментар