Римма Зюбіна


Дата народження:
23 серпня 1971

Рейтинг персони

10 / 10
Ваша оцінка: —
Голосів: 8

Біографія

Українська театральна та кіноакторка, громадська активістка. 

Лауреатка багатьох театральних премій, зокрема двічі лауреатка найпрестижнішої театральної премії України «Київська пектораль» (1993, 2007). «Найкраща акторка» за версією Української Кіноакадемії, лауреат «Золотої Дзиґи» за найкраще виконання головної жіночої ролі Дарини в фільмі «Гніздо Горлиці» (2017). А 2016 року на 65-му Міжнародному кінофестивалі в Мангейм-Гайдельберг (Німеччина) отримала Спеціальну відзнаку за неперевершене виконання ролі Дарини в фільмі «Гніздо горлиці», та нагороду «За найкращу жіночу роль» на 25-му Міжнародному кінофестивалі в Варні 2017(Болгарія). Фільм отримав ще кілька нагород на престижних міжнародних кінофестивалях - Приз журі Мумбаї (Індія), та приз екуменічного журі в Мангейм-Гайдельберг (Німеччина).

Зіграла більш ніж 50 ролей в театрі та 90 ролей в кіно та телефільмах. Римма Зюбіна є Президентом фестивалю дитячого кіно «ФільмФестБук», що проводиться в дитячому центрі «Буковель-Артек».

Біографічні відомості.

Народилася в Ужгороді на Закарпатті, хоча мати була родом з Чернігівщини, батько — із Сум. Є сестра Лариса, яка є кандидатом технічних наук. З трьох до восьми років прожила в Угорщині через те, що батько був військовим. До театральної кар'єри Римма Зюбіна йшла наполегливо. З дитинства займалася балетом, навчалася у музичній школі, а також в дитячому театрі «Ровесник». Вела концерти, телепередачі, брала участь у конкурсах читців. З відзнакою («червоним дипломом») закінчила ужгородське культурно-освітнє училище. По закінченню училища вступає на режисерський курс в Майстeрню Дмитра Чайковського Київського державного інституту культури (нині Київський національний університет культури і мистецтв). У 19 років почала працювати актрисою в Закарпатському обласному музично-драматичному театрі, перейшовши на заочну форму навчання у київському виші. У 1994 році закінчила режисерське відділення Київського державного інституту культури. Увійшла до складу трупи в 1997 Київського академічного Молодого театру.

Вистави за участю актриси брали участь у престижних театральних форумах: Единбурзький міжнародний театральний фестиваль (Велика Британія), Каїрський міжнародний театральний фестиваль (Єгипет), Міжнародний театральний фестиваль «Золотий лев» (Україна, Львів), Eльблонгська тeатральна вeсна (Польща) У 2014 році оголосила, що у рамках конкурсу «Коронація слова» буде призначено спеціальний приз від Римми Зюбіної за твір про відому американську співачку українського походження Квітку Цісик. Пропозиція досі дійсна. У серпні 2016 році організувала проведення фестивалю дитячого кіно «ФільмФестБук» у дитячому таборі «Артек-Буковель».

Особисте життя.

Багато років перебуває у шлюбі з театральним режисером Станіславом Мойсеєвим, який нині обіймає посаду художнього керівника Національного академічного драматичного театру ім. Івана Франка. Разом вони працювали спочатку в Закарпатському обласному музично-драматичному театрі, Київському театрі «Браво», потім — у Київському академічному Молодому театрі. 28 вересня 1998 року в пари народився син Даниїл. Син з двох років знімається у кіно, зокрема, зіграв головну роль у фільмі Романа Синчука «Гайдамака».

Кінокар'єра.

Дебют актриси у кіно відбувся 1992 року у фільмі Дмитра Томашпольського «Про шалене кохання, снайпера і космонавта», а потім була восьмирічна перерва, бо «українське кіно не знімали взагалі». За більш ніж 20 років роботи в кінематографі актриса знялася у близько 90 телефільмах та у 7 повнометражних кінофільмах. Своїми улюбленими режисерами Римма Зюбіна називає Тараса Ткаченка, Анатолія Матешко, Дмитра Томашпольського, Оксану Байрак, Марину Мігунову, Марка Горобця.

З останніх досягнень — головна роль у фільмі «Гніздо горлиці», який отримав нагороду «Золотий Дюк» у номінації «Найкращий український повнометражний фільм» на Одеському міжнародному фестивалі 2016 року. , переміг в 6 номінаціях першої Національної кінопремії «Золота Дзига» 2017, в тому числі перемога Римми Зюбіна в номінації «Найкраща акторка року», фільм отримав «Приз Журі» на Міжнародному Кінофестивалі в Мумбаї (Індія) Роботу актриси як видатну особливо відзначило журі 65-го Міжнародного кінофестивалю Мангейм-Гайдельберг (Німеччина). І сам фільм отримав відзнаку незалежного екуменічного журі, яке складається з представників різних конфесій. Знялась в словацько-українському фільмі «Межа». Фільм був представлений в міжнародній програмі кінофестивалю в Карлових Варах. Режисер фільму Петер Беб'як відзначений нагородою за найкращу режисуру. .Постери
Ім’я:
25 липня 2021
Ваш коментар
Світлана Полтава
Світлана Полтава 23 серпня 2018 12:26
0
З Днем Народження! Енергії, наснаги та позитиву в житті, а головне - довгого творчого шляху!
.
Гость
Гость 02 жовтня 2017 11:47
0
Дебют актрисы состоялся в 1992 в фильме Дмитрия Томашпольского "О безумной любви, Снайпере и Космонавте", а не у Полынникова. Видно что Гугл транслейт переводил текст. "Столько неточностей.. В семье была ещё одна девочка". Это как? Напишите,  что две дочери или что есть сестра." Культурно-просветительное училище , верно  писать. Небольшая роль в "Гнезде Горлицы"? Выпишите из Укр.Википедии. У актрисы 90 ролей в кино.
.
Гость
Гость 07 липня 2017 06:37
0
Римма Зюбина жената с театральным режиссёром и художественным руководителем Национального академического театра имени Ивана Франка Станиславом Мойсеевым. У пары есть один сын.
 
!!!!       Замужем за.., не "жената с "!             !!!!!!
.