"11 дітей з Моршина" - відверта "халтура"


Рецензія на фільм: 11 дітей з Моршина
Фільм 11 дітей з Моршина

Судячи з назви фільму, головними діючими персонажами мають бути діти. Знаєте, скільки часу вони присутні на екрані? Від сили – хвилин десять. Сказати, що дитячі персонажі не розкриті - це нічого не сказати. Бо вони - просто масовка. І це моя головна претензія до стрічки.

Акторська гра. Паршива. Порадувала грою лише Ксенія Жданова (талановита і недооцінена акторка, як на мене). Всі інші грали десь на рівні «Сімейних мелодрам» або, в кращому випадку, «Файни Юкрайни».

Монтаж. Паршивий. Про що взагалі можна говорити, якщо склейка кадрів тут подібна до древніх ефектів з вордівської програми PowerPoint. Це неабияк бісить.

Мова. Тут взагалі якась дічь. Герої фільму говорять не просто літературною мовою, а якоюсь вихолощено-штучною, канцелярською мовою. Дивно, що більш-менш органічно звучала мова єдиного російськомовного персонажа – бандюка, якого зіграв Гарік Корогодський.

Кастинг акторів. Недолугий. До прикладу, головний антагоніст фільму – Сніжана – подається як зла, цинічна і безпринципна стерва. Але обличчя акторки, що була запрошена на цю роль, ну зовсім не підходить до цього образу. Воно більше підійшло би до образу позитивного персонажа, який просто заплутався.

Сценарій. Невиразний, халтурний. Коли млява, тягуча гумка сюжетної лінії почала закручуватись хоч в якусь інтригу, фільм раптом закінчився. Пішли титри.

Для прикладу наведу лиш один епізод. Бандюк (Гарік Корогодський) тримає у себе на лісопилці одного з персонажів, прив’язавши того до деревообробного станка (кого, чому, і навіщо – неважливо, не будемо вдаватись у подробиці). Головний герой береться його визволити! Може, він розробить якийсь хитромудрий план? Ні. Може, візьме собі у поміч ватагу дітей, що були заявлені як головні персонажі фільму? Ні. Він один піде в бандитське логово і зав’яже мляву бійку з охоронцями. Все.

Гумор. Відсутній. Немає навіть натяків на жарти. Вершина гумору у цьому фільмі – пародіювання одним з персонажі голосу Олега Ляшка (свіжо, оригінально). Все ж, одну слабеньку усмішку за півтори години хронометражу фільм у мене викликав. В епізоді з Ольгою Фреймут (так, вона теж тут зіграла).

Музичний супровід. А отут все перфектно: Сергій Бабкін, PaniValkova, AlyonaAlyona. Але чи варто заради цього дивитись фільм?

Бюджет. Фільм вартував 15 млн. грн. Що, на хвилинку, на 5 мільйонів більше, аніж бюджет того ж таки «Скаженого весілля». Причому, 10 мільйонів було виділено з держбюджету. 

Фільм «11 дітей з Моршина» провалився у прокаті, зібравши всього 5 млн. гривень. І це добра новина.

Висновки

Вкотре переконався, що присутність у стрічці плеяди видатних акторів та зіркових облич не рятує фільм. Якщо при цьому відверто «халтурили» всі інші: режисери, сценаристи, оператори і т.д. 

Чи варто переглядати цей фільм? Ні, ні і ще раз ні. Навіть фоном на кухні – не варто. Моя суб’єктивна оцінка фільму: 1 із 10 (1 бал – виключно за музику).

0
Антон Срібний 19 квітня 2020
Like

Ім’я:
25 травня 2020
Ваш коментар
Согласен
Согласен 13 травня 2020 18:39
0
Автор молвил как боженька. Фильм полный отстой.
.

Інші рецензії автора


Нічього не знайдено