Увійти через
facebook
 

Продовження культового фільму


Рецензія на фільм: Той, хто біжить по лезу 2049
Фільм Той, хто біжить по лезу 2049

Після перегляду «Той, що біжить по лезу 2049» заспокоює одне: як добре, що це зняв не Рідлі Скот. Англійцю вже цього року випадала нагода дати нове дихання франшизі, яку він власне і почав («Чужий»), але сер Рідлі свою унікальну можливість блискавично змарнував. Власне «Чужий: Завіт» лише створив дірки у логічній історії про монстрів і змусив знову з ностальгією згадувати найкращу стрічку з франшизи, «Чужі» Джеймса Камерона.

Тому дуже добре, що саме Дені Вільньов взяв на себе завдання зробити продовження легендарного фільму 82-го року. Можна навіть сказати, що краще за Вільньова ніхто, напевно, з таким завданням і не впорався б. Потужні оператор Роджер Діккенс і композитор Ханс Ціммер йому гарно акомпанували. Щоправда, дотягнутися до оригіналу канадському режисеру так і не вдалось.

Загалом новий «Той, що біжить по лезу» прекрасний у багатьох відношеннях. Популярні і талановиті актори, неймовірні антиутопічні пейзажі, інтригуючий сюжет. Вільньову навіть вдалось вставити кілька несподіваних поворотів. Також тут повністю збережена та розвинута атмосфера першої стрічки. Той самий цинічний і кислотний світ, в якому поряд з людьми існують репліканти. Слід віддати належне авторам фільму, що вони добре продумали передісторію, втілену у кількох вірусних короткометражках. Це був не лише майстерний маркетинговий хід, але і приємний кіноманський подарунок, який фанати повинні були оцінити.

Іншими словами, це дуже якісна фантастика, яку не кожного дня можна спостерігати. Найбільше вона нагадує за атмосферністю фільм Спілберга «Особлива думка». Обидва були зняті за мотивами творів фантаста Філіпа К. Діка. Однак на відміну від «Особливої думки» «Той, що біжить по лезу 2049» має одну, але серйозну ваду. Він менш оригінальний, оскільки це продовження іншого фільму. Безумовно, це талановите і неймовірне продовження. Але ефект від нього в рази слабший, ніж від оригінальної стрічки. Перший «Той, що біжить по лезу» свого часу зробив фурор в сфері наукової фантастики. Рідлі Скот тоді зробив абсолютно новаторський і ні на що не схожий твір. Світ, створений в першій стрічці, не одного разу використовували і інші режисери. Глядач вже стільки разів бачив на екрані фантастичні світи, аналогічні тому, що зображений в «Той, що біжить по лезу», що сьогодні перший фільм видається певною мірою примітивним. Втім, це не применшує його історичного значення.

Загалом, критикувати фільм Дені Вільньова зовсім не хочеться. Він справді зумів зробити те, що не під силу багатьом іншим режисерам: зняти продовження культової фантастики, за яке не соромно. І насамперед це навряд чи було б під силу Рідлі Скоту, автору оригінальної стрічки.

0
Ivan Romashchenko 10 жовтня 2017
Like

Ім’я:
20 жовтня 2019
Ваш коментар

Інші рецензії автора


«Дайош» більше якісних спін-офів всесвіту Зоряних воєн! «Дайош» більше якісних спін-офів всесвіту Зоряних воєн!

Лукасфілм та Дісней продовжують розповідати історії про події між «Помстою сітхів» та «Новою надією» в межах...

26 травня 2018
Перехідний період Перехідний період

Основна проблема нових епізодів 7 і 8 у самій концепції. Перші 6 епізодів були цілісною історією, з глибоким бекграундом, яка не вимагала...

26 грудня 2017
Сатира від Лаймана Сатира від Лаймана

Кіно з Томом Крузом зазвичай страждає на створення супергеройського іміджу і вихваляння втілених ним персонажів. Попри те, що геройські...

16 жовтня 2017
Не джедаями єдиними... Не джедаями єдиними...

«Бунтар один» - це спін-оф «Зоряних війн», в якому розповідається про події, що відбулися напередодні четвертого...

25 грудня 2016
Труднощі перекладу Труднощі перекладу

Відомі режисери вже неодноразово звертались до жанру наукової фантастики. За останній час можна згадати принаймні дві достойні стрічки, що...

13 листопада 2016