Вибивайло у каптурі


Рецензія на фільм: Лукас
Фільм Лукас

При усій повазі до актора Жана-Клода Каміля Франсуа Ван Варенберга, більш відомого як Жан-Клод Ван Дамм, великим лицедієм він ніколи не був. Звичайно, Ван Дамм здобув всесвітню славу актора бойовиків 1980-90-х поруч з такими мастодонтами як Арнольд Шварцнеггер, Брюс Вілліс та Сильвестр Сталлоне, але справді хороших фільмів у його об’ємній фільмографії дуже мало. А фільм «Універсальний солдат», в якому Ван Дамм зіграв свою коронну роль, зараз виглядає, м’яко кажучи, убого. Але зовсім неочікувано у 2018 році вийшов бельгійський фільм «Лукас», який є найкращою роллю Ван Дамма за десятиліття, а, можливо, і за всю його акторську кар’єру.  

Події фільму відбуваються у Брюсселі, де живе тихим і непримітним життям немолодий чоловік із загадковим минулим на ім’я Лукас. Він працює охоронцем-викидайлом у диско-клубі та виховує маленьку доньку. Але одного разу стається неприємне – в результаті нещасного випадку гине один з відвідувачів, якого Лукас хотів вивести, коли той хуліганив. Головного героя звільняють, але завдяки доброму другові Лукас знаходить роботу в стриптиз-клубі, яким керує злочинець Ян Деккерс. Здавалося б усе налагодилось, однак Лукаса бере в оборот поліцейський на ім’я Максім і вимагає від головного героя почати стежити за злочинними оборудками Яна, інакше на Лукаса буде заведена кримінальна справа за ненавмисне вбивство…

Фільм не обіцяв нічого хорошого, оскільки в тирах значились Жан-Клод Ван Дамм у головній ролі та режисер Жульєн Леклерк, відповідальний за дурацький «Кризаліс» (2007). Але, як не дивно, в «Лукасі» є і хороший сюжет, і цікава оповідь, і непогана нуарна стилістика. Поступово у фільмі наростає інтрига, коли розкручується кримінальна історія, розкривається минуле головного героя і причини його замкнутості. Але слід розуміти, що «Лукас» - це не бойовик: стріляють тут досить мало, і є тільки одна погоня на автомобілі. Творці зробили упор зробили на реалізм – головний герой замість стрілянини віддає перевагу непомітному проникненню і без потреби нікого не вбиває. Тут це виглядає круто. Звичайно, фільм розмірений і неспішний, тому може сподобатися не всім, але творці фільму і не розтягували свою оповідь – хронометраж «Лукаса» складає менше, ніж півтори години.

Допомагає фільмові візуальна стилістика: красива картинка наповнена холодними тонами, а оператор не гребує зйомками довгих сцен, знятих одним планом. Наприклад, класно виглядає епізод, в якому Лукас проникає в будинок, з якого збирається викрасти наркоторговця.

Дивно, але актори також не підкачали. Жан-Клод Ван Дамм в ролі Лукаса увесь фільм носить светр з каптуром, виглядає похмурим і змученим, але це підкреслює відстороненість головного героя – йому не потрібні проблеми, його обманом втягнули в кримінальні розбірки. Але раз так, то хай начуваються – махати кулаками і стріляти Ван Дамм не розучився. Сем Лоувик в ролі Яна вийшов також цікавим – ніби й добрий дядько, не скупиться на щедру нагороду за службу, але разом з тим може викрасти дитину, щоб змусити підопічного виконати завдання, і жорстоко розправитися з тим, кого підозрює в зраді.

Загалом, фільм «Лукас» - непоганий кримінальний трилер. Не шедевр, звичайно, але в категорії одноразових фільмів – цілком пристойний.

0
Зорян 14 січня 2020
Like

Ім’я:
24 січня 2020
Ваш коментар

Інші рецензії автора


Відчайдушні Відчайдушні

Рецензія на фільм "Тоґо" (2019)

12 січня 2020
Підміна Підміна

Рецензія на фільм "Текст" (2019)

30 грудня 2019
Прославляючи відступника Прославляючи відступника

Рецензія на фільм "Сноуден" (2016)

14 грудня 2019
Був ше "Yesterday" такий малий... Був ше "Yesterday" такий малий...

Рецензія на фільм "Yesterday" (2019)

29 листопада 2019
Священик-термінатор на Дикому Заході Священик-термінатор на Дикому Заході

Рецензія на фільм "Brimstone" (2016). Увага, присутні розкриття сюжету!

24 листопада 2019