Магічний світ казки…


Рецензія на фільм: Дім дивних дітей Міс Сапсан
Фільм Дім дивних дітей Міс Сапсан

Є тільки два способи прожити життя.

Перший - ніби чудес не існує.

Другий - ніби навколо одні чудеса

А. Ейнштейн

Чарівний світ дитинства – це те, що невидимим оберегом супроводжує людину протягом усього життя. Іноді навіть суворі реалісти відчувають ту непереборну, світлу магію казки, а справжні мрійники – й поготів. Тім Бертон, цей майстер сучасного пригодницького кіно, в цей раз втілив на екрані роман-бестселер Ренсома Ріггза «Дім дивних дітей міс Сапсан», знявши історію, яка трапилась на зустрічі дорослого життя і дитинства, реальності і казки.

Отже, молодий хлопець Джейкоб Портман – був майже білою вороною серед підлітків: на фоні галасливих дітлахів, він жив, будучи закоханим у розповіді діда про мандри, про незвичних людей, що, через свої дивні особливості, були змушені переховуватись від загального натовпу. Часто з нього просто глузували, проте, після трагічного випадку, що спіткала його дідуся, поставив за мету розгадати його загадки. І ось, разом з батьком, хлопець приїжджає в Уельс – на невеличкий, малозаселений острів, де знаходить зруйнований німецькою авіабомбою дитячий будинок – той будинок, де за офіційною версією загинули усі його мешканці. І там де історія реальності неначебто закінчується, починається справжня казка.

Чарівна петля, що її формують хранительки таких будинків – імбрини, жінки які вміють перетворюватись на птахів і контролювати час – заносить Джека у 1943 рік, де щасливий колектив хранительки міс Сапсан живе і насолоджується чарівним літнім днем… Цей дім зібрав таких різних, але дружніх дітей, наприклад, Емма – дівчина, що завжди повинна носити свинцеві башмаки, бо легша за повітря, або Кемерон Кінг – хлопчина-неведимка, і ще… проте, думаю, нехай цей химерний світ буде деяким сюрпризом для глядача. І ось саме з появою Джейкоба, розпочнеться битва його мешканців з групою істот, що відкололась від «дивних», і прагнула їх знищити – забравши їх здібності для безсмертя поза петлями…

Композиційно сценарій виглядає єдиним цілим монолітом, де автори майстерно припасували минуле і майбутнє, реальний світ і світ див, чітко розділивши його за кольоровими гамами: перший, виконаний у холодних, похмурих тонах, тоді як світ дому дивних дітей завжди сповнений світу, яскравих кольорів, майже пасторальної гармонії. На самому ділі, вона оманлива – захист дітей можливий лише завдки імбринам... Дуже цікавою в фільмі є наповненість образами: це і завуальоване викриття поняття «сверхлюдини», і їдка сатира потворності будь-яких форм ксенофобії. Музичний супровід органічно передає тонкий настрій фільму, який органічно переплітається з надзвичайним візуальним оформленням….

Гра акторів. Звісно, перша «скрипка» тут належить Єві Грін, яка надзвичайно втілила харизматичну і дивовижно чарівну імбрину - Міс Сапсан. Вона може бути доброю і суворою, приймає вдячність і одночасно готова на самопожертву заради вихованців. Цікава лінія Джейкоба і Елли, зародження між ними почуття першого кохання. Якщо розглядати загальний настрій картини – то він часто здавався мені картинним нарочито-театральним, проте очевидно, що це режисерська задумка автора, яка дозволила розкрити символічну наповненість картини.

Отже, як висновок. Думаю, що фільм «Дім дивних дітей міс Сапсан» - важко назвати і рекомендувати дитячою казкою. Крім гумору, тут є сцени, що незважаючи на фантастичність, є достатньо суворими, так само, як і констатація суворого устрою нашого оточуючого світу. Думаю, «Дім дивних дітей міс Сапсан» - можна розглядати як деякий урок як підліткам, так і дорослим глядачам – для виховання розуміння як крихкості краси світу, так і відваги, необхідності поваги один до одного, так і стрічку, в якій багато цікавих змістовних візуальних символів.

0


Ім’я:
20 червня 2021
Ваш коментар

Інші рецензії автора


Апогей Апогей

дев'ятий епізод франшизи "Форсаж" Дія (авто)фільму відбувається по всьому світу — від Лондона до Токіо, від...

10 червня 2021
Спокуси великого міста Спокуси великого міста

Спокійне сімейне життя – це, звичайно ж, добре, але не для тих, хто завжди жадає пригод. Саме такий Кролик Петрик – йому...

26 травня 2021
Говори тишком, дій нишком Говори тишком, дій нишком

події відбуваються у світі, де кожен звук може привернути увагу монстрів, що полюють на людей

20 травня 2021
Життя і перетворення Сімона Життя і перетворення Сімона

Одна з стрічок допрем"єрної програми, що оповідає про життя хлопчика, який мав фантастичну здібність змінювати свій образ

15 квітня 2021
Абсолютный фильм или Дважды справедливость Абсолютный фильм или Дважды справедливость

«Лига справедливости Зака Снайдера» (англ. Zack Snyder's Justice League), известная как «версия...

27 березня 2021