Гарний детектив зовсім не про Нобеля


Рецензія на фільм: Останній заповіт Нобеля
Фільм Останній заповіт Нобеля

Доволі динамічний і якісний детектив «Останній заповіт Нобеля» (Nobels Testamente), знятий за бестселером відомої шведської письменниці Лізи Марклунд (Liza Marklund), твори якої користуються доволі серйозною світової популярністю.

В себе на батьківшині письменниця є не тільки головним конкурентом іншого автора детективів Стіґа Ларссона («Дівчина з татуюванням дракона»), але й його ідейним співавтором. Авторка зробила головною героїнею свого твору журналістку Аніку Бенгцтон, що виявилася втягнутою в політичні і економічні скандали.

Аніка виявляється втягнутою у цілий вир подій, який закручується після вбивства, що стається під час церемонії вручення Нобелівської премії. Вбивцю бачила тільки журналістка, яка поступово стає не лише головним свідком, але й головним розлідувачем. 

Проте, втягнувшись в пошуки вбивці та замовника, вона наражає на небезпеку не лише себе, але й всіх, хто якось пов'язаний з цією справою.

"Останнє заповіт Нобеля" - це не тільки історія про сильну й вродливу жінку, яка готова ціною власного життя допомогти розкрити злочин, але й про темні сторони відомих шляхетних організацій, які не завжди ведуть свої справи у відповідності до заповітів власних засновників.

Ще однією палалелю між екранізацією творів Лізи Марклунд та автора "Дівчини з тату дракона" стало те, що трилогію Стіґа Ларссона «Міленіум» вперше екранізувала в 2009 році шведська кіностудія - Yellow Bird. Ця ж студія та її продюсери вирішили зняти й фільм про "заповіт Нобеля".

Таким чином, знавці та поціновувачі якісних цікавих детективних історій цілком можуть виявитись задоволеними з цієї шведської екранізації шведського світового бестселеру.

4
Bertoluch 16 квітня 2012


Ім’я:
28 липня 2021
Ваш коментар
YanaYork
YanaYork (Киев) 17 квітня 2012 19:01
0

согласна ))  хороший фильм.
.

Інші рецензії автора


Месники врятують світ! Месники врятують світ!

Цікаво спостерігати, як набір різноманітних та різнопланових героїв (в прямому й переносному значенні цього слова) рятують людство від...

06 травня 2012
Антиджедаи или бой без смысла Антиджедаи или бой без смысла

Якби Liam Neeson не проміняв джедайський меч на адміральську форму, в цій історії вдалось би зберегти безліч життів. Інопланетяни відразу...

22 квітня 2012
21 Jump Street - комедія вибухового гумору 21 Jump Street - комедія вибухового гумору

Хотіли як краще, а вийшло як завжди. Цією крилатою фразою можна охарактеризувати дії російських кіноперекладачів (чиї дії доволі бездумно...

18 квітня 2012