Історія сміливих - рецензія на фільм Оверлорд

Увійти через
Реєстрація
 
Історія сміливих
 
Фільм Оверлорд

Історія Другої Світової цікава як, власне, і в плані художнього втілення реальних подій, глобального чи локального масштабу, героїзму, самопожертві людей у боротьбі з нацизмом, так і втілення фантастичних історій, в яких події WWII були лише тлом, проте на якому фантазія була б більш рельєфною. Режисер Юліус Авері, з сценаристами Біллі Реєм та Марком Смітом, взяли досить популярну середовищі косплеєрів тему – «союзники проти зомбі-нацистів», що часто надихала і творців у сфері кіноіндустрії. Продюсером нового фантастичного хорорру «Оверлорд» виступив Джей Джей Абрамс - культова фігура Голівуду, і власне це виводило стрічку в ранг новинок, яких чекав глядач.

…Отже, Оверлорд (Overlord)– це, власне, найбільша у світі десантна операція, «День Д» в Нормандії; за сюжетом стрічки група десантників повинна підірвати вежу – щоб, знищивши радіообладнання, розчистити повітря літакам. Не все йде за планом, проте невеличкій групі солдат вдається висадитись у маленькому містечку де знаходиться радіопередавальна башта і, звісно, взяти в союзниці французьку дівчину Хлою з її маленьким братом Полем. Завдання на практиці виявляється ще важчим – у форті чималий гарнізон німців, і головне – вони проводять таємні експерименти на бранцях зі створення суперсолдатів, проте результатом виходять головним чином зомбі…Отже, парашутист Бойс, капрал Форд, їх друзі по зброї кидають виклик звісно «останній надії Рейха»

Власне, цю стрічку важко назвати класичним фільмом жахів – скажімо, страшні лише монстри, основний акцент тут є протистояння з жахливим явищем нацизму у всіх його проявах. При цьому все-таки верх взяла екшн-частина, це більше фантастичний бойовик, при чому з досить традиційними інгредієнтами. Автори не робили за мету зробити масштабне полотно, чи якесь інше переосмислення подій видатної військової операції – хоча, загалом, це і черговий привід нагадати глядачу про внесок у Перемогу американської армії. Декорації досить схематичні і невибагливі, часто передані в розфокусі, основний акцент зроблений на характери героїв, яким автор не надавав особливих протиріч та багатозначностей. Акторський склад досить впевнено впорався з завданням розкриття персонажів – для цього сценарій виглядає досить цільним, проте без особливих «сюрпризів», діалоги не здивують досвідченого глядача, ба навіть більше - для легшого сприйняття у певні моменти додані гумористичні нотки, а також – легка лірична лінія.

Як висновок. «Оверлорд», незаважаючи на титул «хорорра», більше виглядає досить неважкою для сприйняття екшн-стрічкою про Другу Світову, фільмом, що підійде для широкого кола поціновувачів бойовиків, що не потребує особливої уваги до деталей і дрібниць екранного дійства.

Рецензія на фільм Оверлорд 0  
Андрей Недзельницкий 05 листопада 2018
Коментарі
 
Ім’я
20 листопада 2018
Ваш коментар

Підписатися на обговорення

Інші рецензії автора

Любовь – яд…

История любви, которая развивается в 1950-е годы на фоне холодной войны в Польше, Германии, Югославии и Франции.

— 11 листопада 2018

 
Історія сміливих

Фантастичний хоррор від продюсера Джей Джей Абрамса. 1944 рік, Нормандія. Двоє американських десантників висаджуються в тилу ворога з...

05 листопада 2018

Дом холодного зла

США 70-ых годов ХХ века. Перед нами Джек – серийный маньяк, который считает каждое своё убийство произведением искусства.

30 жовтня 2018

 
Історія однієї драми

Драма родини в маленькому містечку США

26 жовтня 2018

Хеловін. Перезавантаження

Фильм является прямым продолжением первой ленты 1978 года и игнорирует всю дальнейшую череду сиквелов, но использует некоторые визуальные...

23 жовтня 2018

 
Оцінка автора
7,9 Рейтинг
фильма
Всього оцінок: 21fk tw