«Дайош» більше якісних спін-офів всесвіту Зоряних воєн!


Рецензія на фільм: Соло: Зорянi вiйни. Iсторiя
Фільм Соло: Зорянi вiйни. Iсторiя

Лукасфілм та Дісней продовжують розповідати історії про події між «Помстою сітхів» та «Новою надією» в межах існуючого всесвіту Зоряних воєн, тим самим кидаючи більше дров у вогонь емоцій фанатів. «Соло» - це друга за рахунком така історія після «Бунтар один». Цього разу можна побачити та дізнатись, з чого почались пригоди зухвалого пілота Тисячолітнього соколу, вперше зіграного в далекому-далекому 1977 році Харрісоном Фордом і з тих пір улюбленця глядачів.

Задум повернути Хана Соло на екрани виглядає цілком логічно. Після того, як персонажа Харрісона Форда ненадовго показали у сьомому епізоді «Пробудження сили», існувала певна незавершеність в історії героя. Відверто кажучи, усунення одного з найхаризматичніших персонажів у Зоряних війнах виглядало не стільки несподівано, скільки цинічно. Тому розповісти про молодість героя було правильним кроком як з комерційної точки зору (люди однаково підуть в кіно), так і з точки зору розширення та пояснення всесвіту франшизи.

Якщо «Бунтар один» став похмурою військовою драмою, одним із лейтмотивів якої була самопожертва і смерть заради високої мети, то «Соло» відкидає зайву серйозність. Тональність стрічки відповідає духу самого персонажа Соло: авантюрист, який долає перешкоди на своєму шляху з легкістю та азартом. Тому фільм хоч і не позбавлений трагізму, все ж таки не намагається бути чимось більшим, ніж насправді є – літнім блокбастером, спрямованим насамперед на дитячу аудиторію.

Втім, хоч «Соло» і є дитячим фільмом, любителі старої франшизи знайдуть тут чимало яєць до Великоднього кошику. Ось Хан вперше зустрічається з Чубаккою, ось він отримує свій легендарний бластер, що фігуруватиме в сюжеті аж до сьомого епізоду, а от він разом з Чубаккою вперше сідає за кермо Тисячолітнього соколу. Еххх… ностальгія. За такі моменти хочеться щиро подякувати сценаристам Джонатану та Лоуренсу Кезденам, а також режисеру Рону Ховарду.

До речі, здається, що такий майстер справи як Рон Ховард («Ігри розуму», «Ангели і демони», «Гонка») добре би впорався і з епізодом з основної франшизи. Ховард – з тих режисерів, стиль яких вирізнити складно, але кінцевий продукт завжди виходить дуже якісним. Так би мовити, без домішок. Так сталось і цього разу. Можна спостерігати, як керований невидимою рукою режисера сюжет не збавляє обертів, кожному з героїв вистачає часу, щоб виявити себе, а відчути, що вже пройшло понад дві години, доведеться лише в кінці. Тому шкода, що режисером 9 епізоду обрано саме такого горе-постановника як Дж.Дж.Абрамс, а не когось більш професійного.

Окремої уваги також заслуговують актори. Незважаючи на те, що на екрані присутні такі знаменитості як Вуді Харельсон («Справжній детектив», «Три біг-борди за Еббінгом, Міссурі») та Пол Беттані («Месники: Ера Альтрона» і «Месники: Війна нескінченності»), які гарно відбувають свої номери, оплесків більше вартують інші. Йде мова про не дуже відомого раніше Олдена Ейренрайка (Хан Соло) та Дональда Гловера (Елдо Елрізіан). Сто відсотків, що для цих акторів зараз перегорнуто нову сторінку. Особливо це стосується Ейренрайка. Хтось може згадати його за роллю актора, якому не надто дається аристократичний акцент, у останній стрічці братів Коенів «Аве, Цезар!». Звісно, до Хана в образі Форда Ейренрайку ще далеко, але однаково вибір на головну роль вийшов надзвичайно вдалим.

Загалом, після таких приємних для ока та слуху спін-офів як «Бунтар один» та «Соло» набагато більше чекаєш не нових епізодів (особливо знаючи, що режисером є Дж.Дж.Абрамс), а саме спін-офів. Більше спін-офів! Хотілось би побачити окрему історію про Обі-Ван Кенобі у виконанні Евана Макгрегора, і щоб знову нам показали темний світ імперії, з повстанцями і продажними гангстерами на далеких планетах. Цікаво було б також подивитись окреме кіно про магістра Йоду, чи про молодість героїв Мейса Вінду та Квай-Гон Джина. Щоправда, у випадку з останніми двома складно було б уявити, щоб їх зіграли хтось інші, ніж Семюел Л. Джексон чи Лайам Нісон, але якщо у студій буде бажання, актори під такі проекти також знайдуться, як вдалось знайти актора для ролі Хана Соло.

P.S. ПОПЕРЕДЖЕННЯ: Є СПОЙЛЕРИ.

Дуже незрозуміло виглядає камео з появою на екрані Дарта Мола. Всі, хто бачив «Приховану загрозу», пам’ятають, як Мола феєрично розполовинив меч Обі-Вана. Для тих, хто не бачив мультиків, знятих по Зоряним війнам (автор відноситься до таких), той факт, що Дарт Мол вижив, стане сюрпризом.

Набагато важливіше питання: а навіщо взагалі було це камео? Воно є самодостатнім і знову надсилає вітання усім фанатам? Чи це є зачіпкою для продовження історії про Хана Соло? Чи, можливо, зачіпкою для іншого спін-офа? Тут, напевно, все-таки більше питань, ніж відповідей, але в будь-якому випадку видно, що зупинятись на досягнутому Дісней та Лукасфільм не збираються.

0
Ivan Romashchenko 26 травня 2018


Ім’я:
26 липня 2021
Ваш коментар

Інші рецензії автора


Сага завершилась? Сага завершилась?

Після спірного 8-го епізоду, коли віддані шанувальники ЗВ залишились невдоволеними, навіть написавши петицію про перезйомики сергії,...

21 грудня 2019
Герої нашого часу Герої нашого часу

Як часто можна побачити фільми, які надихають? Про людей, які б на своєму прикладі показували, як можна досягти вершин у своїй справі. Про...

18 листопада 2019
Перехідний період Перехідний період

Основна проблема нових епізодів 7 і 8 у самій концепції. Перші 6 епізодів були цілісною історією, з глибоким бекграундом, яка не вимагала...

26 грудня 2017
Сатира від Лаймана Сатира від Лаймана

Кіно з Томом Крузом зазвичай страждає на створення супергеройського іміджу і вихваляння втілених ним персонажів. Попри те, що геройські...

16 жовтня 2017
Продовження культового фільму Продовження культового фільму

Після перегляду «Той, що біжить по лезу 2049» заспокоює одне: як добре, що це зняв не Рідлі Скот. Англійцю вже цього року...

10 жовтня 2017