Останній сезон м/с "Війни клонів". (Не)очікувано (не)гідне завершення історії...


Рецензія на фільм: Зоряні війни: Війни Клонів
Фільм Зоряні війни: Війни Клонів

Після невдалої трилогії сиквелів «Дісней» вирішила продовжити культовий мультсеріал, який розказує про Війну Клонів, громадянську війну у Старій Республіці між (між х/ф «Зоряні війни: Епізод 2. Атака клонів» та «Зоряні війни: Епізод 3. Помста ситхів») між Сенатом Старої Республіки, підтримуваним 10 тис. джедаїв та багатомільйонною Армією клонів, та Конфедерацією незалежних систем на чолі з графом Дуку (Дарт Тиранус).

Даний мультсеріал виходив на екрани з 2008 по 2014 роки і зумів міцно завоювати серця фанатів своїми непересічними темами та цікавими героями.

Останній же ж сезон уміло підвів події мультсеріалу до події «Помсти ситхів», причому, що 10-13 серії сезону йдуть паралельно з сюжетом третього епізоду.

Дарт Сідіус (наставник Дуку), який за сумісництвом був канцлером Палпатіном, лідером та Верховним головнокомандувачем Республіки, вдало інспірує та регулює конфлікт, щоб підготувати собі грунт для абсолютної влади та підтримки у Республіці необхідності повалення старого ладу Республіки і джедаїв.

 

Уже у 2 серії сезону («Ехо вдалині»; дата прем’єри—29 лютого 2020) показано яким чином Енакін Скайвокер спілкувався з сенатором Падме Амідалою на своїх бойових завданнях (під прикриттям капітана Рекса у закутках через комунікатор), і натякнули, що Обі-Ван Кенобі знав про їхнє потаємне спілкування.

Саме боязнь втратити вагітну Падме у 3 епізоді стала тою слабиною, натиснувши на яку канцлер Палпатін (він же Дарт Сідіус) переманив його на Темний бік Сили.

У цій же серії сказано, що лідер Технічного клану Вот Тамбор є Міністром, членом керівного колегіального органу сепаратистів, який очолював граф Дуку (а після його смерті—генерал Грівус).

Після загибелі Грівуса на планеті Утапау та заколоту Імператора Енакін винищив вцілілих членів керівного органу сепаратистів у їхньому сховку на планеті Мустафар.

Таким чином, після відбиття видуманого «заколоту джедаїв» Палпатін постав перед Республікою як переможець Війни Клонів, галантно промовчавши, що саме він її і почав й інспірував впродовж усієї її тривалості.

Перша арка сезону (1-4 серії) розказує про кампанію на планеті Араксіс та бойове завдання «Бракованої партії» клонів на чолі з Енакіном, Обі-Ваном та Вінду.

Друга арка сезону (5-8 серії) розказує про пригоди Асоки Тано після її добровільного вигнання з Ордена джедаїв. Мало цікавого, одним словом…

 

Фінальна третя арка сезону (9-12 серії) по хронології співпадає з подіями х/ф «Епізод 3. Зоряні війни: Помста ситхів». І вона буквально просякнута духом старої трилогії приквелів, особливо свіжим після провалу сиквелів.

У 9 серії («Частина 1. Про старих друзів не забувають»; прем’єра—18 квітня 2020) Асока разом з втікачами з мандалорської Варти Смерті виходить на зв'язок з Енакіном Скайвокером та Обі-Ваном Кенобі, щоб попросити військової допомоги Республіки.

Ця допомога необхідна, щоб скинути владу Дарта Мола над Мандалором, де для ширми керує Премєр-Міністр Малек.

Незадовго до початку кампанії на Мандалорі Грівус нападає на Корусант, й Енакіна з Обі-Ваном відкликають для оборони столиці.

Асока з втікачами Варти Смерті та доданими силами клонів після нетривалого бою вступає у столицю Мандалора.

У 10 серії («Частина 2. Примарний учень»; прем’єра—25 квітня 2020) Дарт Мол влаштовує засідку силам джедаїв, очікуючи на чолі них Кенобі та Скайвокера (останнього він бачив у видіннях уже кілька тижнів), щоб убити їх і зірвати плани Дарта Сідіуса, однак розчаровується побачивши Асоку.

Тоді він пророче каже, що скоро Сідіус запанує у Галактиці на зміну джедаїв і Республіки.

Щоб зясувати хто такий цей Сідіус (джедаї цього так і не знали, бо спершу гадали, що ним є граф Дуку) Кенобі перед своєю місією на Утапау по голову Грівуса доручає Асоці спіймати Дарта Мола.

Тим часом, Скайвокеру Рада джедаїв доручила пильнувати за намірами Верховного Канцлера Палпатіна, однак Асока на прохання Кенобі поговорити з Енакіном категорично відмовляється.

Парируючи марні спроби клонів й Асоки спіймати його, Дарт Мол наказує членам синдикату «Чорне сонце» (серед яких Далан Вос, антагоніст х/ф «Зоряні війни: Історії. Соло» сховатися, очікуючи переродження галактики, кінця старого  ладу та епохи джедаїв (прийдешнього Великого Винищення джедаїв та створення Імперії).

Клони окупували Мандалор і під час банзай-атаки своїх прибічників Дарт Мол зізнається Асоці, щоб Скайвокер—винищувач, якого уже давно на роль свого учня готував Дарт Сідіус.

Асока не вірить його словам про Енакіна і бере Дарта Мола у полон, а прореспубліканська частина Варти Смерті відбиває банзай-атаку прибічників Мола на республіканський гарнізон Мандалора.

У 11 серії («Частина 3. Уламки»; прем’єра—2 травня 2020) Асока, Варта смерті і Республіка перемогли Мола і його посіпак на Мандалорі.

 Рада джедаїв після вбивства Грівуса вирішує перевірити чи відмовиться Канцлер від своїх повноважень після цієї новини, натомість Асока не каже їм (зокрема, і Йоді) про видіння Мола щодо Скайвокера. У засіданні брав участь і малий Кейнан Джарус, один з головних героїв м/с «Зоряні війни: Повстанці».

Асоці ж наказано доставити Дарта Мола на Корусант.

Можливо б, якби вона сказала про видіння Мола, це не було б останнє засідання Ради джедаїв й Енакін не перейшов би на Темний Бік.

Дорогою з Мандалора на Корусант в Асоки Тано та ув’язненого Дарта Мола синхронно приходять видіння розмови моменту, коли член Ради Джедаїв, обраний з Пророцтва, джедай Енакін Скайвокер допомагає вбити Мейса Вінду і стає ситхом Дартом Вейдером.

Після цього на флагман Асоки Тано приходить «наказ 66», у якому усі джедаї підлягають страті за зраду Республіки, але вона, зумівши відбитись від нападу клонів, втікає та рятує від страти Дарта Мола.

Мол, у свою чергу, каже, що тепер зрозумів геніальний задум Дарта Сідіуса—навернути армію джедаїв проти самих же джедаїв.

Допоки Мол хаосом руйнування відволікає гарнізон крейсера, Асока на основі вивчення інциденту з закоротілим чіпом та вилучення його з голови Рекса дізнається, що через контролюючий чіп усій Великій Армії Республіки наказано виявити та знищити джедаїв.

У 12 серії («Частина 4. Перемога і смерть»; прем’єра—5 травня 2020)  Асока та прозрілий Рекс вириваються з медичного відсіку, допоки Мол силою самого телекінезу виводить з ладу гіпердвигун зоряного руйнівника «Венатор», внаслідок чого корабель вийшов з гіперпростору над випадковим місяцем однієї з планет та падає на її поверхню.

Попри це і факт того, що Асока Тано уже не джедай, гарнізон корабля має виконати особливий наказ Сідіуса—знищити Асоку Тано як останній місток, який повязує ново навернутого Дарта Вейдера з колишнім Енакіном Скайвокером.

Скориставшись хаосом внаслідок падіння корабля, Мол втікає, а Тано і Рекс відбиваються від клонів і теж рятуються з падаючого корабля.

Дивлячись на уламки корабля та могили клонів, Асока Тано кидає свої світлові мечі, які опісля підбирає уже Дарт Вейдер, який розвертається та йде, і відображається у забралі шолома загиблого клона… Вейдер перемагає Скайвокера…

Знову Асока і Вейдер зустрінуться аж у 3 сезоні «Постанців»…

Ера джедаїв і Старої Республіки минула…

Настала пора гніту Імперії та ситхів…

Гідне та емоційно сильне завершення мультсеріалу…

0
ZENKOURD 30 травня 2020
Like

Ім’я:
10 липня 2020
Ваш коментар

Інші рецензії автора


Пророча "Зараза". Про коронавірус за 9 років до нього... Пророча "Зараза". Про коронавірус за 9 років до нього...

На дворі—кінець березня 2020-ого… Увесь світ охопила пандемія небаченого та поки невиліковного коронавірусу COVID-19, який з...

21 березня 2020
Не здаватись попри вірус! Не здаватись попри вірус!

Надворі—лютий 2020-ого… Увесь світ оповитий пересторогою про загадковий, небачений коронавірус, спалах якого відбувся у Китаї...

15 лютого 2020
Скайвокер: «Завал» або (без)славний кінець саги Скайвокер: «Завал» або (без)славний кінець саги

На просторах України—кінець грудня… Нарешті, випав сніг, скоро--Новий рік, а, отже, за багаторычно традицією пора вирушити...

30 грудня 2019
Зоряні війни: Згадати все Зоряні війни: Згадати все

Коротко, але доступними словами про історію першого кіновсесвіту до 9 епізоду.

29 грудня 2019
Зоряні війни: Культурний феномен (історія та сьогодення) Зоряні війни: Культурний феномен (історія та сьогодення)

"Зоряні війни" стали новим променем у жанрі фантастики та й усього кінематографу другої половини 20 століття. Вони, без...

21 грудня 2019