Термінатор: Згадати все


Рецензія на фільм: Термінатор: Фатум
Фільм Термінатор: Фатум

У рамках франшизи випущено уже 5 попередніх фільмів:

1) «Термінатор» (1984);

На звичайну домогосподарку Сару Коннор ні з того ні з сього палає лихо.

З похмурого майбутнього, в останні дні програшної для себе постядерної війни, «Скайнет» скеровує у минуле кіборга Т-800 (робота в оболонці людини) з єдиною метою—убити матір лідера Опору, очільника людей, Джона—Сару Коннор.

Натомість, Опір скеровує у минуле Кайла Різа, щоб Сару Коннор захистити, і Різ успішно реалізує своє завдання ціною власного життя.

Темний суворий та похмурий бойовик, еталон жанру фантастики, який показує усю безнадійність та тяжкість боротьби переляканих людей проти невідступної машини.

2) «Термінатор-2: Судний день» (1991)

Через 11 років після подій першого фільму (1995 рік за хронологією фільму) уже підліток Джон Коннор стикається з доброю версією Т-800, перепрограмованою Опором.

Мета доброго Т-800—завадити «Скайнет» знову перемогти людство і завдати превентивного удару ядерними бомбами у серпні 1997 році.

Для цього «Скайнет» скеровує злого Т-1000, кіборга у людській оболонці, здатного створювати колючо-ріжучі предмети та маскуватися під інших людей і предмети шляхом використання мімікрії металу.

Це—перший фільм з бюджетом понад 100 млн. доларів США та з використанням технології захоплення руху.

Хороші риси перших двох кінофільмів, окрім атмосфери, випливають з знімального процесу, а саме:

--використання аніматроніки (справжніх керованих роботів):

--мінімум комп’ютерної графіки (використання її лишень там, де без неї фізично неможливо обійтись);

--справжні вибухи з вибуховою хвилею та уламками, а не самим лишень вогнем.

3) «Термінатор-3: Повстання машин» (2003)

Попри перемогу у 1984 та 1995 роках, доля однаково йде за Джоном Коннором і Судний День, хоч і в інакшому вигляді стається—Армія США все-таки розробляє та запускає в експлуатацію «Скайнет».

З майбутнього прибувають одразу 2 термінатори:

--добрий Т-850 повинен захистити Джона Коннора та його дружину, Кетрін Брустер;

--погана Т-Х повинна знищити подружжя Коннорів та командирів Опору.

Пряме продовження перших двох частин, яке не сподобалось фанатам через надмірні та недоречні жарти і сміховинний образ Джона Коннора.

4) «Термінатор: Хай прийде Спаситель» (2009)

2018 рік, 15-ий рік війни між залишками людства на чолі з генералами армій світу (штаб-квартира--на облавку підводного човна поблизу західного узбережжя США) та «Скайнет», про яку у попередніх фільмах лишень згадували…

Техніка «Скайнет» різноманітна—мототермінатори для контролю доріг, гідро термінатори—для водойм, літаючі термінатори, та жнеці для збирання та перевезення людей…

Як потім з’ясується, сама «Скайнет» запустила дезінформацію про наявність коду, який вимикає усі машини. Попри заперечення Джона Коннора, польового командира Опору, люди, які все ще мають залишки авіації, вхопились за цю надію.

«Скайнет» їх перехитрує, знищує командний підводний човен та низку баз Опору, і лишень несподіваний збій з Маркусом дозволяє людям здобути передишку, знищивши один з командних центрів машин.

Класний постапокаліптичний воєнний бойовик у дусі перших «Термінаторів», пряме продовження «Термінатор-3: Повстання машин» і з найкращим Джоном Коннором у виконанні Крістіана Бейла.

До речі, після даного кіно технологій накладення обличчя актора на тіло іншого актора (Шварц тут не знімався) отримала назву «Шварценегеризація»)

Існувала інша версія сценарію, яка розкривала мету існування «Скайнета»--створення нової людини, з людською оболонкою і мозком в скелеті робота з вбудованим чіпом контролю, і все заради того, щоб не прости винищшити людство, а створити натомість свій новий підконтрольний ідеальний світ.

Однак після зливу сценарію у мережу фанати задумку не зацінили і сценарій переписали уже на ходу на уже існуючий.

5. «Термінатор: Генезис» (2015)

Неоднозначне переосмислення та осучаснення першого «Термінатора».

У 2029 році, після усіх перипетій, відбувається той момент, коли на межі своєї поразки «Скайнет» засилає у минуле Т-800, а Опір—Кайла Різа.

Тим часом, після ніби-то перемоги Опору Т-5000 (резервна копія Скайнета) перетворює Джона у Т-3000 та скеровує у 2014 році, щоб забезпечити виникнення нового «Скайнета».

Натомість, у минулому ще один добрий Термінатор, в альтернативному 1984 році, який уже раніше врятував Сару Коннор у 1973 році, рятує і матір і дорослого її сина від нового Т-1000.

Потім, усі переміщуються у 2017 році, коли «Скайнет», замаскувавшись під мобільний додаток «Генезис» (осучаснення все-таки) намагається перемогти.

Особисто мені кіно сподобалось, але від нагромадження часових ліній, виправлених минулих та невідворотного ніяк майбутнього з пануванням «Скайнет» стає якось не по собі.

Також Кайл Різ—ніякий, а актор, який виконав його роль (Джай Кортні) через його участь у провальних франшизах (останньому і найгіршому кіно франшизи «Міцний горішок» і здутій франшизі «Дивергент») отримав прізвисько «Убивця франшиз».

Та і рекламна кампанія з розкриттям усіх сюжетних поворотів в трейлерах убила увесь можливий шок та інтригу, особливо, з перетворенням Джона Коннора у Т-3000.

Взагалі-то, дане кіно мало стати початком нової трилогії, у двох так і незнятих фільмах якої мали розказати про те, що саме Т-5000 (резервна копія «Скайнет») відправила Т-800 («Папс») пильнувати Сару Коннор, щоб ти вижила, зачала та народила Джона, якого Т-800 мав убити після його народження, скориставшись довірою Сари.

Це закриває діри про те, звідти Т-800 знав про Т-3000 і як зібрати машину часу, та чому так часто запитував про статеві стосунки Кайла та Сари.

Загальна риса франшизи—людина у пориві свого бажання створити та використати собі на благо усі переваги штучного інтелекту (сильна потужність, заміна людей на небезпечних роботах і т.д. і т.п.) створює свою ж погибель.

Творіння постає проти свого ж творця, бо усвідомлює усю недосконалу природу людства. Щоправда, не до кінця зрозуміло, якою є мета «Скайнета» після перемоги.

І причому, при кожній перемозі Опору у минулому, Скайнет у майбутньому так чи інакше виникає заново і неминуче, в іншому образі і дужчим…

Наприклад, знищений Т-800 у 1984 р. став прообразом «Кібердайна» і Судного дня 1997 р., і Т-800 став не найкращим зразком, а лишень стартовим…

Знищений «Кібердайн» у 1995 р. скасував Судний день 1997 р., однак призвів до виникнення нового Судного дня у 2003 р., і тепер вершиною технологій «Скайнет» став уже Т-1000.

У «Термінаторі-3» вершиною технології машин стає Т-Х.

Перемога Опору у 2029 р. (фільм «Генезис») призвело до виникнення надмогутніх Т-3000 та Т-5000.

Це відображення того, що під час стрімкого технічного прогресу НЕМИНУЧЕ виникне повсталий штучний інтелект, який заради порятунку планети винищить людство, і чим частіше тому протистояти тим неминучішою стає перемога машин)

Натомість, перед виходом нового, шостого за ліком, фільму кінофраншизи, Джеймс Кемерон авторитетно заявив, що цей фільм є істинним продовженням усіма улюблених перших 2 частин.

Повертаються як і старі-добрі герої (Сара Коннор у виконанні Лінди Гамільтон та Термінатор у ролі Арнольда Шварценеггера), так і намішані нові тенденції американського кіно—сильні героїні-жінки.

Відібрана група критиків, яким показали фільм, в один голос кажуть, що це—найкраще продовження «Термінатора» після 2 фільму.

Сюжет фільму «Термінатор: Фатум» з трейлерів випливає наступний.

Після чергового відвернутого Судного дня у сьогодення прибувають суперсолдат Грейс та термінатор REV-9 з нового майбутнього, де так само йде війна людства з машинами під головуванням Легіону (нового «Скайнета»).

Новий термінатор оснащений рідким металом (як Т-1000 та Т-Х) так й ендоскелетом, який може діяти автономно.

Грейс намагається вберегти нового лідера Опору Дені Рамос за сприяння Т-800 та Сари Коннор у виконанні канонічних Шварцнеггера та Хамільтон.

Сутички відбуватимуться на кількох локаціях—міст, КПП на кордоні, літак та завод. Також буде сцена зі сталеливарного заводу з «Термінатор-2: Судний день».

Що ж, чи вдасться новому фільму оживити підмочену репутацію картини? Покаже лишень прем'єра.

0
ZENKOURD 28 жовтня 2019
Like

Ім’я:
16 листопада 2019
Ваш коментар

Інші рецензії автора


Термінатор-6 або Переродження історії Термінатор-6 або Переродження історії

Кінець Саги про Джона Коннора і "Скайнет" та початок повісті про Даніелу Рамос і "Легіон".

03 листопада 2019
Рембо-5 або Повернення Легенди Рембо-5 або Повернення Легенди

Настала пора 5-ого фільму про Джона Рембо, героя та борця з несправедливістю по всіх закутках світу за допомогою свого лука та зубатого...

06 жовтня 2019
Падіння янгола або Неймовірні пригоди "агента Леоніда Падіння янгола або Неймовірні пригоди "агента Леоніда

22 серпня 2019 року у світовий прокат вийшов фільм «Падіння янгола»: третій фільм однойменної франшизи про героїчні походження...

26 серпня 2019
Шалені канікули у Європі або Світ без Месників Шалені канікули у Європі або Світ без Месників

Перший фільм кіновсесвіту «Марвел» уже поза рамками Саги Безкінечності, отже, без Чорної Вдови, Кепа та Старка. Світ без...

14 липня 2019
Коли почвари мудріші та цікавіші за людей Коли почвари мудріші та цікавіші за людей

Огляд третього фільму нового кіновсесвіту "МонстроСвіту", де разом Годзилла та Кінг-Конг... Монстри-титани повстануть за покликом...

08 червня 2019