Термінатор-6 або Переродження історії


Рецензія на фільм: Термінатор: Фатум
Фільм Термінатор: Фатум

Фільм стартує з неочікуваного повороту—убивства Джона Коннора у 1998 році, коли до нього дістається все-таки злий Т-800 від «Скайнета» на пляжі Гватемали.

От-так різко та запросто вбивають героя перших п’яти фільмів та головної надії усього людства—Джона Коннора (якось це не то, як «Зоряні війни» без джедаїв).

22 роки потому, у 2020 році, на околиці Мехіко прибуває солдат Грейс, яка падіння з 50-метрової висоти пережила нетривалим знепритомленням, а потому зуміла наваляти патрулю мексиканських копів.

Надалі нас знайомлять з Даніелою Рамос, сильною та незалежною жінкою, яка турбується про свого брата та батька (тенденція ж така у кіно США зараз про сильних жінок), коли ні з того ні з сього у внутрішній дворик її багатоповерхівки падає REV-9, злий термінатор, який на очах у приголомшеної сусідки шляхом мімікрії металу створює на собі одяг, просто доторкнувшись до нього.

Деніела вчасно пішла разом з братом на роботу на автомобільний завод, оскільки злий посланець прийшов до неї додому, прикинувшись її знайомим.

Взагалі-то, новий термінатор уміє пристосовуватись та хитрувати, що стане очевидно далі по сюжету.

На завод одночасно прибувають Грейс та REV-9 в образі батька Деніели, і лишень втручання Грейс рятує її. Між рятівницею та нападником виникає епічна сутичка, яка зі бійки на заводі переростає в епічну погоню на автостраді.

Після того як обидві сторони зіпсували одна одній автомобілі, REV-9 викрадає машину випадкового водія та намагається переїхати Грейс і Даніелу, убивши прошриканого ломом брата Даніели.

Після цього термінатор та його ендоскелет заганяють їх у пастку, і від смерті (не то від чергового лому ендоскелета не то від меча термінатора) рятує лишень уже показана у трейлерах епічна поява Сари Коннор.

Щоправда, якби термінатор і його керований скелет не стояли на місці цілих 15 с, неначе чекаючи погодження чи наказу на атаку не то від програми не то від режисера фільму, а відразу ж метнули б ще один лом чи підбігли рубанути—кіно б завершилось перемогою термінаторів ще на 24 хвилині.

Ну, це таке художнє допущення, класичне кінокліше, коли антагоніст тягне зі вбивством головного героя, допоки його в останню мить не врятують.

Грейс та Дені віддячують Сарі Коннор за порятунок, вкравши її машину.

Хоч Грейс і суперлюдина, однак цілющої мімікрії у неї нема, а тому рукопашний бій з термінатором не проходить безслідно. Після недолугого розбою в аптеці, солодку парочку знаходить Сара.

За ті 20 років з моменту убивства Джона Сара встигла напрацювати на статус «у розшуку» у третині штатів США, навчитись надавати меддопомогу різного ступеня тяжкості, ховатись від камер відеоспостереження, вишукувати та винищувати термінаторів.

Будучи непритомною, Грейс згадує майбутнє (2040 рік), з якого вона прибула, де проти людей виступають термінатори, здатні створювати колючі щупальця та стрибати як сайгаки. Після численних переломів на порозі смерті після надтяжкого бою Грейс погодилась стати покращеною.

У цьому майбутньому і згадки нема про Опір та «Скайнет», а людство воює з «Легіоном», штучним інтелектом, створеним для ведення війни у кіберпросторі.

Тим часом, REV-9 підмикається до системи відеоспостереження та виявляється жіночу трійцю під час спроби перетинути кордон США і Мексики у техаській пустелі.

REV-9, успішно маскуючись під службовців КПП, наводить прикордонників США на групу жіночок, видаючи їх за озброєних членів мексиканського наркокартелю.

Марно спробувавши вбити їх за допомогою піке дрона, REV-9 влаштовує різанину на пункті прикордонного пропуску «Ларедо» (шт. Техас), і лишень дивом трійці вдається втекти та дістатись до місця порятунку, на яке Грейс вказали у минулому, та звідки Сарі Коннор приходять СМС з координаторами термінаторів.

Виявляється, саме термінатор Т-800, який у 1998 році убив Джона Коннора, усі ці роки інкогніто допомагав Сарі убивати термінаторів.

Т-800 («Карл») після вбивства Джона почав турбуватись про розлучену жінку Алісу та її сина Матео, бо, очікуючи нових вказівок після виконання свого завдання (які так і не надійшли від «Скайнета»), вирішив вивчити як це бути людиною, став дизайнером кімнат та будівельником, та завів сім’ю…

Щоб спокутувати свою провину за вбивство Джона, він почав допомогати Сарі убивати своїх колег-термінаторів, надсилаючи координати СМС з припискою «За Джона»…

Несподівана ідея, явно запозичена з 2 сезону х/с «Хроніки Сари Коннор», де теж був термінатор Т-1001, який вів власну війну проти «Скайнета».

Карл зробив неслабенькі запаси зброї, щоб захистити Алісу і Матео, оскільки за його прорахунками з ймовірністю ¾ людство опуститься до варварства.

Карл вирішив допомогти героїням здолати REV-9 за допомогою військової електромагнітної зброї, створивши електромагнітний імпульс (ЕМІ).

Сара Коннор звертається за допомогою до продажного майора-розвідника, але під час передачі ЕМІ, по фотографії машини, знайденій вдома у Карла, їх знаходить REV-9. Лишень завдяки прикриттю пораненого майора, героям вдається втекти від REV-9 на військово-транспортному літаку, але при цьому втратити ЕМІ, що змушує вступати у сутичку зі злом на вкрай невигідних умовах.

Грейс відкриває таємницю того, що Даніела Рамос у майбутньому стає лідером Опору людства проти машин, і саме вона врятувала її колись у новому спаскудженому майбутньому.

Попри це, REV-9 захоплює дозаправник та десантується на літак героїв, після чого йде неймовірна сцена сутички у літаку та на дамбі (куди падає палаючий літак), де разом сходяться REV-9, Грейс і Т-800.

Спільними зусиллями Т-800, Сари Коннор та Грейс вдається здолати REV-9 ціною самопожертви Т-800 «Карла» (зі словами «За Джона») та Грейс.

Після перемоги Даніела та Сара рушають готуватись до нового Судного дня.

Кіно стало одночасно перезапуском першого та другого «Термінаторів» з використанням як старого доброго так і нового (нове пропонував лишень «Термінатор: Хай прийде Спаситель» (2009) з війною майбутнього, і, на жаль, нереалізованою мотивацію «Скайнет» про створення нової людини зі скелетом машини)).

От самі подумаєте.

Прибуття термінаторів з майбутнього у сьогодення раніше супроводжувалось лишень плазмовим пузирем, а тепер до цього додалося замороження довколишнього середовища, зокрема, повітря.

На боці Опору людства уже не перепрограмовані термінатори, а покращена людина, кіборг, з елементами термінатора, причому після такого покращення Грейс здатна битись проти термінаторів врукопашну.

У «Термінатор» (1984) Кайл Різ рятував Сару Коннор від термінатора, який знищив її звичний світ, убивши її подругу, а у «Термінатор: Фатум»—уже Сара рятує Даніелу від термінатора, який знищив її світ та убив брата і батька.

Даніела Рамос стала новим Джоном Коннором, який у майбутньому врятує нового Кайла Різа—Грейс. Опісля задля свого ж порятунку Даніела відправить у минуле Грейс як колись Джон скерував Кайла.

У цьому новому майбутньому і згадки нема про Опір та «Скайнет», а людство воює з «Легіоном», штучним інтелектом, створеним для ведення війни у кіберпросторі

У першому-третьому фільмах «Скайнет» був оборонною системою для керування системою оборони США, зокрема, ядерними боєголовками, у п’ятому—мобільним додатком.

І тепер, на тлі бурхливого розвитку кіберпростору та пов’язаних з ним загроз для безпеки і можливостей для торгівлі та спілкування, штучним інтелектом, що повстане проти людей, стає програма, створена для ведення війни у кібернетичному просторі.

У США, наприклад, Кібервійська є офіційном видом військ нарівні з Космічними, ВПС, ВМС, Армією та Береговою охороною.

рейс розказала, що у майбутньому за 3 дні «Легіон» зумів поставити людство на коліна—спершу він вивіз з ладу зв'язок, потім витримав нанесений людьми превентивний ядерний удар та розпочав власний наступ.

Після того як «лягли» зв'язок та торгівля, на тлі масштабної війни, суспільство докотилось до того, що люди почали вбивати одне одного за банку консервації--мільярди померли від голоду та міжусобиць.

Це явно показує наскільки сучасне постіндустріальне, інформативне суспільство залежить від зв’язку та інтернету, машин та технологій, що після того, як технологія замість допомоги повстане—усе відоме нам суспільство поляже.

Мені сподобалось, що зберегли неминучість виникнення у майбутньому повсталого штучного інтелекту, але шкода, що не розкрили деталей нової «війни майбутнього» та мотивації «Легіону»… Зрештою, може це розкриють у продовженнях, якщо вони вийдуть…

REV-9 (Габріель Луна), Т-800 (Арнольд Шварцнеггер) та Сара Коннор (Лінда Хамільтон)—надзвичайно переконливі у своїх ролях.

За рівнем харизми Габріель Луна у ролі злого термінатора поступається Роберту Патріку, однак по вмінню маскуватись та видавати себе за свого поміж людьми він однозначно, та й по техможливостях—найкрутіший.

REV-9 витримує кілька зарядів з дробовика впритул, кільканадцять удар кувалдою з усього розмаху (причому прямо у голову), причавлення кількатонною машиною, вибух автомобіля та падіння з кількасотметрової висоти він лишень сповільнюється, бо завдяки лікувальній мімікрії рідкого металу критичні ушкодження зупиняють його максимум на півхвилини.

Також може ловити на льоту лом та метати його з силою катапульти, бігати під водою та створювати колючо-ріжучі частини у будь-яких частинах.

Резюмуючи скажу, що фільм є переродженням старої історії, починаючи напряму з х/ф «Термінатор-2: Судний день» (ігноруючи серіал «Хроніки Сари Коннор» та 3-5 фільми франшизи), та початок нової трилогії у рамках франшизи (якщо окупиться в прокаті).

Також візуал та батальні сцени якісні та відповідають 185 млн. доларів бюджету.

Навряд чи фанатам франшизи (як і мені) сподобається смерть Джона Коннора, відсутність «Скайнета» та «випилення Шварца» (він тут—другорядний персонаж, якого більше не буде) та те, що новим Джоном Коннором стала худорлява мексиканка, чиї лідерські якості розкриті лишень однією невеликою сценою.

«Термінатор» ніколи не страждав браком сильних жінок-персонажів (як-от Сара Коннор чи Кетрін Брустер), але тенденції сучасного кіно дістались і до нього…

Особисто у мене ледь чи не вперше змішані відчуття—мені цікаво, що буде далі, бо невідомо як та коли виникне «Легіон» і чи переможе людство у майбутньому.

Незрозуміло чим саме важлива Даніела Рамос, бо про це сказано каламутними штрихами (про важливість Джона сказано було прямо та чітко).

Так, збережена неминучість повстання машин у майбутньому та Сара Коннор вижила, і «Шварц» красиво пішов, та і REV-9—шикарний…

Замість «Немає іншої долі, аніж та, яку творимо ми самі»--«Немає іншої надії, аніж та, яку ми даємо самі».

Замість Джона Коннора—Даніела Рамос…

Замість «Скайнет»--«Легіон»…

Заінтригувало… Реально чекаю продовження.

Чи повторить новий фільм ганьбу «Термінатора: Генезиса» чи стане новим подихом переродженої франшизи покаже лишень час…

8 з 10

0
ZENKOURD 03 листопада 2019
Like

Ім’я:
20 листопада 2019
Ваш коментар

Інші рецензії автора


Термінатор: Згадати все Термінатор: Згадати все

31 жовтня 2019 року запланована світова прем’єра нового, 6 фільму франшизи «Термінатор». В оригіналі--«Термінатор:...

28 жовтня 2019
Рембо-5 або Повернення Легенди Рембо-5 або Повернення Легенди

Настала пора 5-ого фільму про Джона Рембо, героя та борця з несправедливістю по всіх закутках світу за допомогою свого лука та зубатого...

06 жовтня 2019
Падіння янгола або Неймовірні пригоди "агента Леоніда Падіння янгола або Неймовірні пригоди "агента Леоніда

22 серпня 2019 року у світовий прокат вийшов фільм «Падіння янгола»: третій фільм однойменної франшизи про героїчні походження...

26 серпня 2019
Шалені канікули у Європі або Світ без Месників Шалені канікули у Європі або Світ без Месників

Перший фільм кіновсесвіту «Марвел» уже поза рамками Саги Безкінечності, отже, без Чорної Вдови, Кепа та Старка. Світ без...

14 липня 2019
Коли почвари мудріші та цікавіші за людей Коли почвари мудріші та цікавіші за людей

Огляд третього фільму нового кіновсесвіту "МонстроСвіту", де разом Годзилла та Кінг-Конг... Монстри-титани повстануть за покликом...

08 червня 2019