Фільм Таро 2024

Епігонське знущання Спілберга над прогресивними технологіями, класичним коміксом і публікою


Фильм Приключения Тинтина: Тайна единорога

Якщо вписати в анонс кінопроекту всього три слова: Спілберг, motion capture i 3D, то успіх серед фанатіючих імбіцилів йому вже гарантований. Із такою публікою якби все зрозуміло із самого початку, а от чи варто дивитись екранізацію древніх коміксів бельгійця Ерже (“Краб із золотими клешнями”, 1941, “Таємниця “Єдинорога”, 1943 і “Скарби кривавого Рекхема”, 1945) пристойній писемній людині ще треба розібратися. Одразу запам’ятовуються живі і стильні вхідні титри, що відсилають до графічного стилю ретро-мультяшок Ерже, їх калейдоскопічна легкість претендує на звання одного із кращих інтро сезону, сам же “Тін-Тін” рук Спілберга, на жаль, ні на що претендувати не може.

                Зйомки в стилі “motion capture”, м’яко кажучи, не зовсім пасують ретро-коміксам, така картинка підходить більше для sci-fi фільмів, підкреслюючи їх футуристичність. У випадку “Тін-Тіна” можна було б обмежитись і банальним 3D, бо отримана картинка – це навіть не мульт-бастер, а дуууже сильно розтягнуте в часі інтро до комп’ютерної гри, або ж нарізка із відео-вставок із комп’ютерної гри без самої гри, як наслідок – тільки горе грошам і море щастя для неписемних імбіцилів. Події “Тін-Тіна” не мають жодного ідеологічного вектору і присвячені виключно екшену заради екшену, в персонажів немає ні душі, ні емоцій, їхні піруети – очевидний сюрреалізм і від стовпа вони відлітають як набиті ватою ляльки, not like humans, таке враження, все це створено з одною лиш ціллю – розганяти нудьгу і навіть у пса Сніжка шарму як кіт наплакав, у всіх інших можна сказати його взагалі немає - воно і не дивно, що англійські кінокритики і дослідники творчості Ерже винесли мульт-бастер Спілберга про Тін-Тіна вперед ногами, бо це анімація класу “С”, що видає себе за анімацію класу “В”, Спілберг то ніколи режисером класу “А” і не був, тому він авторитет і метр хіба що в очах тьоті Зої із бухгалтерії.

         Звичайно, рухи камери вивірені і точні, якість картинки cупер-пупер HHQQ2, але ж не камерою єдиною, Стівен! Ставка виключно на візуальні ефекти нагадує ситуацію, коли тьолка дуже гарна і радикально тупа: на неї якийсь час цікаво дивитися, але це нічим не чіпляє і через короткий час із нею стає дуже нудно. Головний герой Тін-Тін – рудоволосий юний чувачок, можна сказати окунь (маленька акула) журналістського пера, який візуально нагадує щось середнє між Незнайкою і Вейном Руні, любить розслідування, собаковод. Його пригоди переважно зіткані із алюзій на ретро-франшизу “Індіана Джонс”, до якої додаються алюзії на “Титанік”, “Піратів КМ” і “Бондіаду”. На початку – це ретроградна і нудна мультяшка, на фініші – не менш нудний і бездушний гамбургер-екшен, де спецефекти навалюються один на одного без жодного сенсу. Гумор стрічки дешевий, епігонський і переважно позбавлений інтелекту (навіть примінений до копів із Скотленд-ярду, він не працює), в основному виручає пес, але більшість приколів навіть не дотягують до рівня вінницького КВН, запойний капітан – персонаж, від якого Ерже заколовся б рапідографом. Переходи між сценами теж епігонські і нелогічні, квест за участю Тін-тіна  -  алюзія на голівудське мило “Скарби нації”, в ньому немає ніякої романтики і любовної лінії, правда в одному із епізодів таки натякається про надмірну любов до тварин... 

         Пригоди у Спілберга виливаються переважно в нагромадження пафосних, пустих і дуже дорогих спецефектів, в порівнянні із екранізацією “Тін-Тіна” навіть “Аватар” Кемерона – гіперінтелектуальна задушевна феєрія і райські сади. Одної лиш якості картинки і гамбургерових екшенів явно замало, щоб не заснути, тут в пригоді стає завбачливо припасений нашатир. Зрештою, Незнайка-Руні, алко-капітан і пес таки добираються до омріяних монет, витрачаючи на це нереально дооовгих 99 хвилин, не маючи ні сорому, ні совісті, вони прямим текстом натякають, що буде зніматись сиквел. І це справді страшно, покійний Ерже ще оного такого шедевра не витримає. “Пригоди Тін-Тіна” одна із самих гірших комерційних анімацій року, навіть гірше за “Кота у чоботях” і “Тачки 2 (хоча здавалося, куди вже…), десь на рівні “Ріо”, із нього треба лиш вирізати вступні титри і віднести їх в музей – вони цього справді достойні, все інше – клас “С”.

 

0
vitalik_abc 8 ноября 2011


Avatar
Имя:
18 мая 2024
root
root (Киев) 13 ноября 2011 18:27
0

Гость 13.11.2011 15:55:36
..господи...где вы такого ушлепка для рецензии нашли. Очень неграммотно,глупо...и недалеко написанно. Не дескредетируйти свой сайт подобным графоманством и чушью. Это просто позор!
На сайт пишут все желающие. Данный автор не представляет редакцию сайта.
.
Rodg
Rodg 13 ноября 2011 15:50
+1
Перечитавши деякі рецензії автора, як я зрозумів  Віталій не націлений показаті хоч в якійсь рецензіі добру сторону фільму тільки критика та зрозуміла тільки йому класифікація, постійне порівняння з чимось що краще, а це так пародія та халтура. Навіть якщо щось сподобалося він подивится на це цинічно і проскіпливо.
Не подобаются такі рецензії, особливо в написані в такому форматі.
Я знайомий з коміксами Тін-Тіна. Подивимось яке враженя в мене буде після перегляду фільму. Даній рецензії не має бажаня довіряти.
.
Гость
Гость 13 ноября 2011 13:55
0
..господи...где вы такого ушлепка для рецензии нашли. Очень неграммотно,глупо...и недалеко написанно. Не дескредетируйти свой сайт подобным графоманством и чушью. Это просто позор!
.
EMoushen
EMoushen (Киев) 12 ноября 2011 19:41
0

[QUOTE . Про мейнстрім я б писав із великим задоволенням, тільки ця анімаційна розводка туди не відноситься...[/QUOTE]
Було б цікаво почитати Well
Чесно кажучи, я Тінтіна не дивився, і не збираюся - трейлер залишив мене байдужим, тому не знаю, чого так за нього заступаюсь. Ше більше мені не зрозуміла Ваша ненависть до нього, наче це особиста Вам образа як кіногурмана. Ваші слова про те, що "кінокритики і дослідники творчості Ерже винесли мульт-бастер Спілберга про Тін-Тіна вперед ногами" не зовсім справедливі - рецензії на мульт дуже хороші, принаймні на Томатах - 85% позитивні, а це високий показник.
P. S. Чекаю рецензію на Безмертні: війна богів Well Дивився сьогодні
.
Котяра
Котяра 12 ноября 2011 09:45
0
Може вже перестанеш глядачів імбіцилами називати, писака неграмотний?
.
Гість
Гість 12 ноября 2011 08:14
0
Гость 11.11.2011 14:02:39
[QUOTE date= Кен Лоуч із фон Трієром,
Ну, тепер принаймні все ясно Well може не варто Вам дивитися та рецензувати мейнстрім в принципі? Чи, може, Ви вважаете, що екранізацію Тінтіна потрібно було доручити Трієру?) І тоді би трапився шедевр анімації?[/QUOTE]
/Тін-Тін/ - це чистий бізнес-проект, а ніяка не екранізація. Із нього ампутовано все, що робить анімацію анімацією, режисера режисером,а людину людиною, залишено тільки те, що робить касу. Зараз дітки не хочуть дивитися фільм Перена /Пташки/ і піксарівську /Історію іграшок/, вони фанатіють від садо-мазо трешу /Бен Тен/, у них немає ніяких вимог, окрім того, щоб було прікольно. /Тін-Тін/ якщо і шедевр, то виключно із жанру розводки імбіцилів на бабос, каса говорить сама за себе. Це не мейнстрім, а знову ж таки бізнес-проект, вся фішка якого заключається в тому, щоб заставити публіку повірити в те, що голівудські бізнес-проекти - це єдиний можливий варіант мейнстрімового кінематографу. Про мейнстрім я б писав із великим задоволенням, тільки ця анімаційна розводка туди не відноситься...
.
Гість
Гість 12 ноября 2011 07:59
0
Овва 11.11.2011 21:41:28
Цьому рецензенту гей-паради рецензувати. Який весь вумний, усе на класи розкладає... Аж ригати хочеться. Пиши гороскоп до районної газети, на більше ти не здатен.
А я тільки цим і займаюся (пишу гороскопи для районної газети), а ше складаю кроссворди для неї ж)
.
Овва
Овва 11 ноября 2011 19:41
0
Цьому рецензенту гей-паради рецензувати. Який весь вумний, усе на класи розкладає... Аж ригати хочеться. Пиши гороскоп до районної газети, на більше ти не здатен.
.
EMoushen
EMoushen (Киев) 11 ноября 2011 12:06
0

Sorry, слова попереднього гостьового аноніма належать мені. Не догледів
.
Гость
Гость 11 ноября 2011 12:02
0
[QUOTE date= Кен Лоуч із фон Трієром,[/QUOTE]
Ну, тепер принаймні все ясно Well може не варто Вам дивитися та рецензувати мейнстрім в принципі? Чи, може, Ви вважаете, що екранізацію Тінтіна потрібно було доручити Трієру?) І тоді би трапився шедевр анімації?
.

Другие рецензии автора


Когда сыщик почти супергерой Убийство в Восточном экспрессе Когда сыщик почти супергерой

Очень вовлекающее кино про усы.

17 ноября 2017
Болит живот? Вы каннибал. Двуличный любовник Болит живот? Вы каннибал.

Снимаем запреты на сексуальной почве. 

14 ноября 2017
Ты не болен? Это лечится Афера Доктора Нока Ты не болен? Это лечится

Как обаятельно лечить людей, особенно, если они не больны.

7 ноября 2017
Рыцари VS Фюрер Король Артур: Легенда меча Рыцари VS Фюрер

Неужели мы видим что-то действительно оригинальное?

20 мая 2017
Шоколадный кролик из детства Призрак в доспехах Шоколадный кролик из детства

и бёдра Йохансон...

5 апреля 2017