Колишній Інспектор Чань проти колишнього Джеймса Бонда проти терористів


Рецензия на фильм: Иностранец
Фильм Иностранец

Такі фільми, як «Іноземець» обманюють (в приємному розумінні) своїми трейлерами – після перегляду останніх може скластися помилкове враження, що перед нами чергова історія про героя-одинака, який кидає виклик цілій злочинній організації. Щось в дусі «Викраденої» з Ліамом Нісоном. А відомі актори – банальне заманювання масового глядача. Але після перегляду виявляється, що нам запропонували набагато цікавіший фільм.

Сюжет. Китайський емігрант Кван втрачає єдину доньку в результаті теракту, влаштованого у Лондоні ірландськими терористами. Бажаючи помститися особисто, він починає вимагати імена терористів у колишнього ірландського націоналіста, а тепер британського чиновника Ліама Хеннессі, який має знати, хто стоїть за терактом…

Фільм «Іноземець» є екранізацією роману «Китаєць» британського письменника Стівена Лізера, який написав свій твір ще у далекому 1992-у році, коли Ірландська Республіканська Армія, через свої дії, в плані «популярності» не поступалась Ісламській державі. До створення фільму, на щастя, долучився не Голівуд, а британці з китайцями. В режисерському кріслі – новозеландець Мартін Кемпбелл, який двічі «перезапускав» фільми про Джеймса Бонда – спочатку фільмом «Золоте око» з Пірсом Броснаном, а потім фільмом «Казино Роял» з Деніелом Крейгом. Кемпбелл також відзначився і парою фільмів про Зорро, супергеройським «Зеленим ліхтарем», а також «Межею темряви» з Мелом Гібсоном. «Іноземець» чимось нагадує саме «Межу…».

Приємно, що Кемпбелл не робив основну ставку на бійки, вибухи та стрілянину. Власне, їх тут не так і багато, тому ті, хто хоче від фільму бездумного побоїща – вам не сюди. Замість цього «Іноземець» бере відчуттям напруги і тривоги, тяжіючи до жанру реалістичного шпигунського трилера, а не тупого бойовика, де черговий джеймсбонд під час «секретного» завдання підриває половину міста, бо зазвичай так у цивільних умовах працює розвідка, правда? Звичайно, перша половина фільму може видатися дещо затягненою, де Кван, як причіплива бджола, вибиває з Хеннесі імена терористів, підриваючи його майно. Але вже у другій половині, коли починають розкручуватися ниточки таємної терористичної змови, фільм повністю вирівнюється, і відірватися від екрану стає неможливо. Також приємно, що на відміну від більшості подібних фільмів, де шось корисне роблять лише головні герої, а спецслужб або не існує, або вони лише заважають, тут зробили правдоподібніше – роботою зайняті усі. А нечисленні бойові сцени прекрасно доповнюють сюжет. Ну, і зняті вони пристойно.

Актори у фільмі не «підкачали». Джекі Чен в ролі Квана зіграв якісно і переконливо; схоже, що він таки освоїв драматичні ролі, а комедійні ролі, на зразок Інспектора Лі з «Години Пік» та інспектора Чаня з «Поліцейської історії» відійшли на задній план. І, незважаючи на те, що актор розміняв сьомий десяток років, він не полінувався трохи пострибати і трохи помахати кулаками. Власне, практично усі бойові сцени тримаються на ньому. Але, на щастя, немає ніяких двометрових стрибків вгору і моментальних чудодійних зцілювань, усе у прийнятних межах. Не відстає і Пірс Броснан в ролі Ліама Хеннессі. Мабуть, це одна з найкращих його ролей. Броснан видає і переконливі емоції, і переконливу акторську гру в цілому; нагла пика Джеймса Бонда забута як страшний сон. Тим паче, що грати співвітчизника-екс-терориста – невелика честь. На вогник заглянув і Майкл Макелхеттон, Русі Болтон з «Гри Престолів». Але, незважаючи на те, що і він, і інші актори також зіграли пристойно, на фоні Броснана і Чена вони не такі помітні.

З технічною стороною фільму – все гаразд: операторська робота – пристойна, монтаж не нервує. Хочеться відзначити і чудовий музичний супровід в стилі «техно» і «рейву». Над музикою для фільму працював досвідчений Кліфф Мартінес. Можливо, музика і не настільки геніальна, щоб викликати бажання переписати її на свій програвач, але атмосферу фільму доповнює як слід.

В цілому «Іноземець» – якісний шпигунський трилер. Тим, хто любить даний жанр кінематографу, а також шанувальникам Чена і Броснана – дивитися обов’язково.

0
Зорян 29 января 2018


Имя:
22 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Дикі історії Дикі історії

Рецензія на фільм «Погані дороги» (2020)

11 июня 2021
Про мерців і дурнів Про мерців і дурнів

Рецензія на фільм «Армія мерців» (2021)

30 мая 2021
30 років самотності 30 років самотності

Рецензія на серіал «І будуть люди» (2020)

21 апреля 2021
Бездумні копіювальники Бездумні копіювальники

Рецензія на фільм «Безславні кріпаки» (2020). Увага, розкриваються деякі  деталі сюжету!

17 апреля 2021
Битва гігантів Битва гігантів

Рецензія на фільм "Ґодзілла" проти "Конґа" (2021)

13 апреля 2021