Чоловік з тату дракона


Рецензия на фильм: Снеговик
Фильм Снеговик

Схоже, що після успіху фільму «Дівчина з тату дракона» західні кінороби всерйоз зацікавилися літературою скандинавських країн. Ось і британський фільм «Сніговик» є екранізацією однойменного роману норвезького письменника Ю Несбо, який вже настрочив цілу серію книг про детектива Харрі Хола. Критики майже в один голос розгромили фільм, а збори не залишили великих шансів на появу найближчим часом нової екранізації. Та невже все настільки погано?

Спочатку про сюжет. Події відбуваються у Норвегії, яку сколихнула серія жорстоких убивств жінок. Перший серійний убивця в історії країни вбиває виключно взимку і залишає на місцях злочинів свою «візитку» - сніговика, за що і отримав відповідне прізвисько. Розслідувати вбивства береться детектив Харрі Холе…

Режисером «Сніговика» мав бути знаменитий Мартін Скорсезе, але він вирішив обмежитися лише продюсюванням. В результаті проект очолив шведський режисер Томас Альфредсон, який перед цим зняв нуднуватий детектив «Tinker, Tailor, Soldier, Spy» (назву переклали як «Шпигуне, види геть!»). І хоча його нова робота більш динамічна, фільм має проблеми з сюжетом і з подачею. Добре, що Альфредсон це розумів і зразу після прем’єри «Сніговика» зізнався, що через встановлений продюсерами маленький термін зйомок, фільм просто не встигли зняти як слід. Якщо точніше – не відзняли приблизно 15 % необхідного матеріалу.

В результаті, окремі сцени виглядають дещо недодуманими. А фінальна сутичка головного героя з головним негідником і є, мабуть, головною причиною того, чому фільм розгромили критики. Окремі епізоди фільму розповідають про події, які відбулись за 9 років до основних подій, і перехід між «сьогоденням» і «минулим» часом видається сумбурним. Як і монтаж на початку фільму.

Але, якщо підійти до «Сніговика» неупереджено, то можна побачити його численні позитивні сторони. Наприклад, чудові пейзажі Норвегії, де проходили зйомки. Усі ці засніжені гірські вершини, ліси, покриті льодом озера, завірюха за вікнами – усе створює прекрасну атмосферу зими і холоду, особливо, якщо дивитися фільм у зимовий час. А те, як красиво усе це знято – пряма заслуга досвідченого оператора Діона Бібі (він був оператором у таких фільмах, як «Еквілібріум» (2002) та «Співучасник» (2004)).

Фільм радує зірковим акторським складом. Майкл Фассбендер зіграв Харрі Хола. Актор вчергове довів, що здатен зачарувати як не захоплюючою грою, то неперевершеною харизмою. В напарниці йому дали Ребеку Фергюссон в ролі Катріни, а дружину головного героя зіграла Шарлотта Генсбур. Ну, і на «підтанцовці» тут виступили Тобі Джонс, Джеймс Д’арсі та Вел Кілмер. Останній порадував своєю появою, бо давно вже не з’являвся у більш-менш помітних фільмах. Щоправда, незважаючи на харизматичний вигляд, Кілмер виговорює фрази з явною натугою – рак гортані вкрай негативно відбився на здоров’ї актора.

Незважаючи на проблеми з сюжетом, у фільмі все ж таки є детективна інтрига. Загадковий убивця, прямо як «Джек-різник» і «Зодіак», грає з головним героєм у піжмурки, присилаючи йому загадкові послання, обдурює детективів, а жертв відбирає за конкретними критеріями… Хоча слід зазначити, що сценаристи не стали «вигадувати велосипед», тому вже на самому початку фільму пояснюється, що зруйнувало психіку майбутнього вбивці... Також у фільмі піднімаються і споконвічні соціальні питання – проблеми батьківства, подружніх зрад, пристрасті до алкоголю і таке інше. Хоча у «Сніговику» на це не робиться аж занадто сильний упор, як, скажімо, у схожому по ряду параметрів, але більш якісному фільму «Дівчина з тату дракона», який страждає ультрафеміністичними нахилами.

«Сніговик» чимось схожий на такі детективні фільми, як «Мерзла земля» (2013) і «Парк Горького» (1983): є цікавий, хоч і «недокручений» сюжет, чаруюча зимова атмосфера, якісна візуальна складова, хороші актори… Але при всіх своїх перевагах, сюжетні недоопрацювання і неспішний темп оповіді («Сніговик» іде майже дві години) все ж зводять непоганий фільм в ранг «середняків». Шкода, звичайно. Тим не менше, шанувальникам детективних фільмів дану кінострічку в зимовий час можна подивитися. Якщо не сюжетом, то холодною атмосферою фільм точно зачарує.

0
Зорян 14 февраля 2018


Имя:
14 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Дикі історії Дикі історії

Рецензія на фільм «Погані дороги» (2020)

11 июня 2021
Про мерців і дурнів Про мерців і дурнів

Рецензія на фільм «Армія мерців» (2021)

30 мая 2021
30 років самотності 30 років самотності

Рецензія на серіал «І будуть люди» (2020)

21 апреля 2021
Бездумні копіювальники Бездумні копіювальники

Рецензія на фільм «Безславні кріпаки» (2020). Увага, розкриваються деякі  деталі сюжету!

17 апреля 2021
Битва гігантів Битва гігантів

Рецензія на фільм "Ґодзілла" проти "Конґа" (2021)

13 апреля 2021