Рецензія на фільм "Жива"


Рецензия на фильм: Живая
Фильм Живая

«Жива» - фільм українського режисера Тараса Химича, знятий за реальними подіями. Він є дебютною повнометражною роботою режисера. Це історико-драматичний фільм, що розповідає про молоду дівчину Анну Попович, яка, рятуючись від переслідувань МГБ (Міністерство державної безпеки СРСР), потрапила в табір УПА. Події відбувалися в 1950-х роках в українських Карпатах.

У цікавій історії Анни, у яку в той час ніхто не вірив, є все: любов, стрілянина, повага, суперництво, дружба, зрада… Усе, що потрібно для вдалого фільму.

Головну героїню на відмінно зіграла Ольга Комановська. Так добре увійти в роль акторці допомагала сама Анна Попович, жінка, про яку й зняли цей фільм. Також чудовою була гра Ростислава Держипілького, який перевтілився в Довбуша.

Фільм триває 93 хвилини й має вікове обмеження 16+. Прем’єра в Україні й у світі відбулася 24 листопада 2016 року. Також у фільмі лунає чудова музика, офіційним саундтреком є пісня «Закохані» гурту «Був’є».

«У важкодоступних районах Карпат… рятуючись від переслідувань…її дар передбачення змінив долі усіх…». Протягом усього фільму часто лунає голос жінки, яка це все пережила, з її поясненнями та коментарями, почуттями та переживаннями.

Дуже сподобалось мені те, як підібрані актори, особливо на роль головної героїні. В Ольги Камановської зовнішність справжньої жінки-українки, і це чудово доповнює образ Анни. Вражає й гарна українська вимова акторки. Ще одним дуже доречним доповненням до образу головної героїні є її вбрання. Воно чудово підкреслює її національність, положення в суспільстві та патріотичні переконання. З упевненість можна сказати, що Камановська впоралася з роллю на всі сто. Вона неперевершено передавала усю любов, відважність, силу та самопожертву Анни Попович.

Ще одним позитивним моментом фільму була сама зйомка. Тяжко не звернути увагу на мальовничу гірську природу Карпат і у дощ, і у сніг, і у вітер. У повнометражці були присутні й звірі, такі як вовки чи ведмеді. У ті моменти починаєш переживати не лише за героїв, а й за безпеку акторів.

Чесно кажучи, я не була особливою прихильницею історичних фільмів, але цей глибоко вразив мене. Даю йому десять балів з десяти і рекомендую всім до перегляду.

0
goodgirl 30 ноября 2017


Имя:
14 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Ничего не найдено