Кино взывает к властьимущим

Войти через
Регистрация
 
Кино взывает к властьимущим
 
Новости: Кино взывает к властьимущим

Обращение Правления НСКУ

Правление Национального Союза Кинематографистов Украины обратилось к Президенту Украины, Премьер-министру и Главе Верховной Рады Украины с воззванием следющего содержания:

 

Президенту України
Ющенку В.А.
Прем'єр-міністру України
Тимошенко Ю.В.
Голові  Верховної Ради України
Литвину В.М.
                                        Звернення
     
         Напередодні Дня українського кіно звертаємося до Вас з проханням зупинити процес нищення національного кінематографа, а власне екранної культури, що має потужні традиції і великі імена – від Олександра Довженка, Данила Демуцького, Амвросія Бучми до Івана Миколайчука, Вілена Калюти, Миколи Гринька. Тим самим твориться величезна біда і несправедливість – у незалежній Українській державі відбувається страта її осердя, носія національної ідеології, популяризатора українства на світових теренах. Кіно, що пережило чимало лихоліть, нині знаходиться у стані коми. Складається враження, що стан кінематографа практично не цікавить наших державних мужів.
       Для порівняння. 2009 року бюджет кіно у Франції складає 535 млн. євро і 240 фільмів у виробництві, в Росії – 283 млн. доларів і 70 кінострічок у виробництві, Польщі – 45 млн. євро і 30 кінокартин у виробництві, Словаччині – 10 млн. євро й 11 фільмів у виробництві. В Україні – 5 мільйонів бюджетних гривень і практично нульовий показник щодо цьогорічного виробництва повнометражних ігрових фільмів для кінотеатральної мережі. Фінансування кінематографа в Україні у 10 разів менше, ніж у Казахстані і в 446 разів менше, аніж в Росії. У підсумку національний екран здано без бою кінопродукції інших країн. На фоні промов про необхідність дотримуватися національних пріоритетів подібний стан виглядає як нечувана і принизлива ганьба.
         Нині в Україні сотні безробітних кінематографістів. З них понад 60 % - молоді фахівці. Талановиті майстри виїздять з України, або ж гинуть, морально та фізично, – їх талант, їх творчість не є запитаними у Вітчизні. Це
трагедія – і не тільки їхня, а всього суспільства. Коли ситуація не зміниться упродовж найближчого року, українське кіно може зникнути назавжди.
         Необхідні НАДЗВИЧАЙНІ ЗАХОДИ для того, аби змінити ситуацію.
         Ми розуміємо, що за умов економічної кризи фінансової підтримки потребують соціальні програми. Ми не просимо державу стати нашим спонсором. Оновлене керівництво Спілки кінематографістів України готове запропонувати кілька варіантів створення самоокупної системи кіновиробництва, сучасного жанрового кінематографа, здатного повернути глядачів до кінотеатрів, викликати в них інтерес до українських фільмів.
         Просимо Вас почути наш заклик і зібратися за «круглим столом»   11 вересня о 16.00 у Будинку кіно для спільного пошуку шляхів порятунку національного кінематографа, виведення його на рейки сталого динамічного розвитку.
         26 вересня відбудеться акція „Оновлена Спілка кінематографістів. Перезавантаження”, де буде оголошено про підсумки нашої зустрічі.
Сергій Тримбач,
голова Національної спілки кінематографістів України
 
Роман Балаян, кінорежисер,
народний артист України
 
Лариса Кадочникова,
народна артистка України
 
ОлегФіалко,
кінорежисер, народний артист України, заступник голови НСКУ
 
Дмитро Томашпольський,
кінорежисер, секретар правління НСКУ

 

Алексей Першко 03 сентября 2009
Комментарии
 
Имя
23 сентября 2017
Ваш комментарий
Сколько ног у дельфина:
 
шесть
Пять
Две
Ни одной
девять
Восемь
Четыре

Подписаться на отзывы
Гость
Гость 03 сентября 2009 09:35
Благодарим сайт кino-teatr.ua и лично Алексея Першко за активное сотрудничество и желание помочь нашему общему делу. Секретариат НСКУ
Рейтинг сообщения: 0
 

популярные новости

Первый трейлер "Кролика Петрика"

Мировой бестселлер переносится на большой экран.

22 сентября 2017

0
307

Первый трейлер "Острова собак" Уэса Андерсона

Анимация от режиссера "Отель "Гранд Будапешт".

22 сентября 2017

0
171

Герои и вилланы

На фестивале Linoleum 2017 в Довженко-центре

22 сентября 2017

0
147

Второй украинский претендент на «Оскар»

Словацко-украинский фильм «Предел» представит Словакию в борьбе за «Оскар»

21 сентября 2017

0
258

KYIV MEDIA WEEK 2017 начал свою работу

И продлится до 21 сентября

19 сентября 2017

0
348