Космоград - рецензия на фильм Космополис

Войти через
Регистрация
 
Космоград
 
Фильм Космополис

Не важко здогадатись, чому останній фільм радикального представника артхаусу Девіда Кроненберга завітав у широкий український прокат. Причина цьому одна - наявність у головній ролі мрії усіх дівчат-підлітків Роберта Паттінсона. Але складніше всього уявити, яким буде потужним вираження обурення пересічного, непідготовленого глядача, незнайомого з творчістю Кроненберга, який у своїй кар'єрі мав усе: від гучних овацій до провалів.

"Космополіс" дуже конспіративне і сумбурне кіно, яке викликає лише одне з двох можливих відчуттів: або ж це повне несприйняття, або стан розгубленості. Герой Паттінсона мільярдер, в голові якого твориться суцільний безлад, хоча він щодня проходить медичні обстеження. Усі ці нагромадження двозначних термінів, пустопорожніх розмов взагалі залишають в повному ауті, і інколи здається, що Кроненберг просто загрався і бажає викликати у глядача блювотний рефлекс, бо нічого беззмістовнішого останнім часом ніхто не знімав, адже сам гуру маячні Девід Лінч після "Внутрішньої імперії" вирішив зав'язати із повним метром. Проблема цього фільму звичайно що криється у сценарії, адже намагаючись вхопитись за одну з ідей висловлену героями фільму, глядач постійно слідкує за тим, як герої стрімко переливають із пустого в порожнє зовсім різні і протилежні думки. І це все не стосується глядача, з яким Кроненберг взагалі не встановлює контакту, що і призводить до відчуття некомфортності під час перегляду цього творіння.

У "Космополісі" вражаючий кастинг, але знову ж таки ні один з акторів другого плану не привносить у фільм якоїсь надособливісті, залишаючись маріонеткою у цьому прикро абсурдному фільмі. Ні Жульєт Бінош у ролі хвойди, ні Саманта Мортон у ролі однієї зі співрозмовниць Паттінсона, ні Матьє Амальрік у ролі анархіста не вражають чимось оригінально новим. Щодо самого "сутінкового" вампіра, то він також не вершить у позитивний бік долю цього фільму, залишаючись таким собі мажором, який потрапив у дуже придуркуваті обставини у зв'язку із божевільним сюжетом нового фільму Кроненберга.

Все це дуже прісне і набридливе видовище може зацікавити хіба візуальним вирішенням і як завжди прекрасним музичним супроводом Говарда Шора. Звичайно, що у Девіда Кроненберга були і гірші фільми. Згадати хоча б "Автокатастрофу". Але це? Дуже погано.

Максим Івануха

Рецензия на фильм Космополис 3  
mivanukha 09 августа 2012
Комментарии
 
Имя
20 июля 2019
Ваш комментарий

Подписаться на отзывы
Гость
Гость 15 сентября 2012 06:34
Ані розгубленості. ані неприйняття цей фільм у мене не викликав! Переглядала його, не відриваючи очей від екрану до останнього кадру! Діалоги, якими так насичений фільм, не можна заїдати поп-корном, їх потрібно смакувати, осмислювати кожнісіньке слово. Цей фільм однозначно не для всіх, проте для тих, хто зможе сприйняти таку гримучу комбінацію ДеЛілло й Кроненберга, відкриється неймовірно глибокий шедевр кіномистецтва.
Рейтинг сообщения: 0
 
Alive
Alive 15 августа 2012 07:14
Дякую за оцінку "Автокатастрофи" і красномовне посилання на "Внутрішню імперію" - вони сформували ставлення до рецензії вцілому.
Рейтинг сообщения: -1
 
mivanukha
mivanukha (Львов) 12 августа 2012 22:43
Гость 12 августа 2012 16:02
Тоже мне рецензия! Это технический обзор фильма, вот уж где точно нет контакта со зрителем-читателем!
А зрітєля-чітателя більше зацікавив би СПОЙЛЕР?))))
Рейтинг сообщения: 0
 
Гость
Гость 12 августа 2012 16:02
Тоже мне рецензия! Это технический обзор фильма, вот уж где точно нет контакта со зрителем-читателем!
Рейтинг сообщения: +1
 

Другие рецензии автора

Ще не вмерло укр. кіно!

Рецензія на 8 короткометражних фільмів із альманаху "Україно, goodbye!"

— 25 августа 2012

 
Космоград

Рецензія на 20-ий повнометражний фільм Девіда Кроненберга "Космополіс" із Робертом Паттінсоном в головній ролі.

09 августа 2012

Оценка автора
5,8 Рейтинг
фильма
Всего оценок: 22fk tw