Один за всіх і всі проти чужих.


Рецензия на фильм: Чужой против Хищника
Фильм Чужой против Хищника
В історії кінематографу вже були спроби схрестити Годзилу і Кінг-Конга, Фрейді Крюггера і Джейсона Воорхіз, Франкенштейна і Перевертня. Тому глядача досить важко чимось здивувати. Проте ті, хто зібралися на прем'єрі "Чужий проти Хижака" у кінотеатрі "Жовтень" залишилися принаймні задоволеними.
У кінці 80-тих, коли не кожен міг дозволити собі відеомагнітофон - набули поширення відео-зали. Саме у той час з однаковим успіхом у відео-залах крутилися "Чужі"(сіквел) і "Хижак". Причому, якщо перший позиціонувався як фантастичний фільм жахів, то на другий йшли лише завдяки "Шварцу" (Шварценеггеру). Хто ж знав, що доживемо до того часу, коли у п'ятій частині "Чужих" вже не буде Сігурні Уівер, а Шварц стане губернатором Каліфорнії.
Тетралогія "Чужі" стала пенталогією, а у дуологія "Хижак" перетворилася у трилогією. З першого погляду простий і цинічний витвір ринкової економіки, який використав цілісність і неповторність "Чужих" та оригінальність і накачаний екшн першого "Хижака". Так, але фільм виявився не таким вже і примітивним. Особливо, якщо зважити на те, яких оборотів набув сюжет і як було підігнано сюжетну легенду під загальну канву серій.
Млява розкрутка з початку фільму навіть дратувала своїми порожніми псевдо-науковими гіпотезами і передбачливістю. Група челюскінців вирушає на Антарктиду щоб дослідити пірамідо-подібне джерело енергії під товщою льоду. Ентузіасти-бурильники, яким не вистачило ролей в "Армагеддоні" та "Земному ядрі" з гарними намірами прибувають на місце дії. Виявляється, що хтось вже все пробурив до них. Залишається спуститися, потрапити у пастку і стати інкубативним матеріалом для Чужих. Здавалося: до чого ж тут Хижак? Та не дарма у другій частині „Хижака" у трофейній кімнаті опинився скелет чужого. Виявляється (!!), що чужі, хижаки і люди - дуже тісно пов'язані між собою...
Песимістичний тег-лайн „Хто б не переміг ... ми програємо" трансформувався у „Ворог мого ворога - мій друг". Отже, потрібно просто вибрати кращого із гірших і пліч о пліч мочити справжнього ворога.
Органічність стиків сюжетів двох окремих і початково не поєднаних фільмів можна пояснити лише одним - сценарій „Чужого проти Хижака" був готовий вже у 1991 році, тобто ще до появи 3-ого „Чужого" і 2-го „Хижака".
Попри суцільний Б-кастінг, акторській майстерності було відведено таке незначне місце, що фільм нічого і не втратив. Навіть приречений ікс-файлівець Ленс Хенріксен, який засвітився у Чужих і Чужому 3 - прийшов, покашляв і пішов. А от особа Сігурні Уівер додала б і інтересу з боку глядачів, і цементу в плані концепції.
Мушу відмітити хорошу роботу над звуковими ефектами. Те саме можна, загалом, сказати і про візуальні. І хоч сцени екшену були темненькими, крупно-плановими і криво нарубленими (за винятком пари-трійки сильних моментів, зокрема „світ очима Хижака") , фільм навпаки набув свого, хоч і не на стільки виразного, „обличчя".
Можливо певна невиразність ховається у тому факті, що фільм було добряче порізано, щоб привести його з рейтингу R в PG-13. Тому він і не йде у порівняння з іншими роботами режисера Пола Андерсена - культовим і ультра-жорстоким „Горизонтом подій" і та біо-хазардовим „Резидентним Злом".
6/10
0
Alive 09 января 2006


Имя:
02 августа 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Повість трьох міст Повість трьох міст

За тиждень після прем"єри пристрасті дещо вляглися, а шок від безглуздого терору і невинних жертв притупився. Тому спробую вставити...

30 июля 2012
Фаза швидкого сну (aka R.E.M.) Фаза швидкого сну (aka R.E.M.)

Дозволю собі вгамувати овації і дифірамби Крістоферу Нолану, спробую одразу відповісти на запитання стосовно покладених сподівань на фільм...

27 июля 2010
Гамлет і лікантропія Гамлет і лікантропія

Я думал, глядя на луну, что стало со вдовой. Всю ночь сквозь храп моих друзей я слышал волчий вой Сплин "Сказка" Спроба...

19 февраля 2010
Моріс Сендак + Тоні Сопрано Моріс Сендак + Тоні Сопрано

Поважаю Спайка Джоунза і за "Бути Джоном Малковичем", і за "Адаптацію", і, особливо, за його відео кліпи R.E.M., Bjork,...

18 февраля 2010
Повернення короля Повернення короля

Ще у 1994 році візіонер Джеймс Кемерон створив 114-ти сторінковий сценарій «Аватар». У 1997 році був «Титанік», а...

17 декабря 2009