«Щасливих людей не можна зачарувати»


Рецензия на фильм: Мы - монстры
Фильм Мы - монстры

Так, жахастики – це не тільки «фільми для дорослих», набір стрічок, що зазвичай лякають дорослу частину аудиторії, часто мігрують і в контекст дитячого кіно – як художнього, так і анімаційного. Всім нам відомі «Монстири на канікулах», а в 2017 році на екрани вийшов анімаційний фільм режисера Хольгер Таппе за книгою Девіда Сефьера – «Ми – монстри» (англ. Happy Family).

..Так, самотність – важка штука. Одного разу Князь Темряви випадково почув голос власниці невеличкої крамнички, що невірно набрала номер – і – закохався. Проте значною проблемою став той факт, що в Емми вже є родина… Тому заручниця-служниця Дракули– Баби-Яга – перетворює жінку -на вампіра, а інші члени її родини стають: забитий роботою чоловік Френк- Франкенштейном, донька, з вічним комплексом неповноцінності, Фей – мумією, а син-ботан Макс, що зносить знущання «спортивних» однолітків – перевертнем.

Власне, сюжет протистояння родини, і мегамогутнього «залицяльника» не можна назвати новим, як, приклад, можна навести фантастичний легковажний фільм 1992 року «Мамо і тато, врятуйте світ!» Грега Бімана (власне, з таких стрічок автор і закохався у світ кіно), проте сама пікантність такого трикутна робить стрічки дещо серйознішими, ніж просто дитяче кіно. В результаті, і «Ми – монстри» виглядають при детальнішому розгляді також не зовсім легковажним сюжетом – де власне виклик Дракули (як і в реальному житті – неприпасованої, марудної буденщини) може або зруйнувати родину, адже кожен в ній має спокусу завдяки новій формі втіливши свої фантазії, або ставши щасливими – зруйнувати чари, і знову створити дружню, успішну родину. Так само анімаційне «обрамлення» дозволяє побачити або дитячий сюжет протистояння добра і зла, кумедної і живої анімації, з її яскравими кольорами, дотепні діалоги-скетчі, а чи дорослий – зіткнення з реальністю буденщини, спокусою ззовні… Сюжет розвивається динамічно, без якихось явних провисань, без «води»), з втіленням ряду типових типажів, як і «реального» світу, так і властивостей монстрів: неймовірна сила Франкенштейну, гіпонз, що властивий «мумії»… Якщо Ви обрали 3D версію – то саме властивості анімації використовують цю технологію «на повну», хоча, думаю і простіший 2D не буде виглядати «простоватим», оскільки тут більш важлива «змістовна» частина.

Щодо висновку - «Ми – монстри» можна назвати цікавою, динамічною, анімацією, яка буде більше цікавою дітям молодшого і середнього шкільного віку, введенням-знайомством з дорослим пантеоном монстрів. Дорослих стрічка зацікавить в контексті легковажності, такою, що не потребує особливої уваги за розвитком екранної дії– особливо для «парного» перегляду.

0


Имя:
23 июня 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Апогей Апогей

дев'ятий епізод франшизи "Форсаж" Дія (авто)фільму відбувається по всьому світу — від Лондона до Токіо, від...

10 июня 2021
Спокуси великого міста Спокуси великого міста

Спокійне сімейне життя – це, звичайно ж, добре, але не для тих, хто завжди жадає пригод. Саме такий Кролик Петрик – йому...

26 мая 2021
Говори тишком, дій нишком Говори тишком, дій нишком

події відбуваються у світі, де кожен звук може привернути увагу монстрів, що полюють на людей

20 мая 2021
Життя і перетворення Сімона Життя і перетворення Сімона

Одна з стрічок допрем"єрної програми, що оповідає про життя хлопчика, який мав фантастичну здібність змінювати свій образ

15 апреля 2021
Абсолютный фильм или Дважды справедливость Абсолютный фильм или Дважды справедливость

«Лига справедливости Зака Снайдера» (англ. Zack Snyder's Justice League), известная как «версия...

27 марта 2021