Кейт и Леопольд (от Alive)


Рецензия на фильм: Кейт и Леопольд
Фильм Кейт и Леопольд
Завдяки "Кейт та Лео" мені довелося вперше опинитися у реставрованому кінотеатрі Київ. Саме через фільм, а може через кінотеатр (дуже зручний з переконливим Долбі), враження були яскравими і час був проведений найкращим чином.
З огляду на фільм в першу чергу хотілося б відмити два моменти. Мег Раян (при всій повазі до неї в т.ч. за "Ті, що не сплять у Сіетлі", "Місто ангелів") починає дуже близько наближатися у ту вікову категорію, коли вже буде важкувато грати романтичних жінок, які нарешті знаходять своє кохання (читайте: принца). Час невблаганний (про час окремо). Їй не завадило б частіше грати (як от у "Доказ життя") у драматичних ролях, щоб залишитися на голлівудських вершинах. Другий момент - злет Хью Джекмена, який лише за останній час з моменту "Ікс-мена" (там він грав такого собі Едварда-руки-шаблі) втиг засвітилися і в "Рибі-меч" з Траволтою та цьогорічною оскароносицею Хеллі Беррі та у "Схожий на тебе" з чарівною Ешлі Джад. "Кейт і Лео" розкрив неабиякий талант та акторські здібності, а отже не довелося демонструвати біцепси (Хью трохи качається).
Про сам фільм. Дивакуватий вчений Стюарт Бессер (Лєв Шрайбер (дуже вдала роль, подекуди комічна, подекуди навіть філософська)) знаходить в природі портали часу, які дуже мінливі і розміщуються, як правило у просторі під мостами. Стюарт потрапляє у минуле (1876). Досхочу нафотографувавши він повертається додому (у майбутнє, себто теперішнє) "прихопивши" з собою герцога на ім"я Леопольд (Джекман). Знуджений неквапом і консервативністю своєї епохи Лео потрапляє у самий епіцентр сучасної цивілізації - у Нью-Йорк. (Зараз у фільмах, що знімаються у Нью-Йорці замість Твінс Тауерів показують Крайслер Більдінг (прикро)). І таким чином починаються веселі та кумедні пригоди герцога. За звичай, Лео навзаєм закохується у Кейт (Мег Раян). Кейт - емансипована жінка, всіляко віддана кар"єрі і бізнесу без будь-якого особистого життя і натяку на звичайне людське щастя. Але навіть їй притаманне і так необхідне людське тепло, ніжність і романтика. А Лео, як і личить справжньому джентльмену - уособлення найзаповітніших жіночих мрій. Але не все так гладенько, як виглядає з першого погляду. Тут і шеф пропонує Кейт підвищення, і Лео починає розуміти цинічність світу, в який потрапив... Але серцям, які кохають одне одного - ніщо не може завадити. Навіть час.
Непогано виглядає і другий план фільму. Як от вже згадуваний герой Шрайбера із дуже сильним самовизначенням типу: "Я - пес, який побачив веселку"(Собаки насправді - дальтоніки). Крім того, брат Кейт - балбесуватий Чарлі (Брекін Майер - зірка молодіжного кіно "Поїздочка", "Американський пиріг"), якого Лео наставляє на шлях істинний, в т.ч. у намаганнях сподобатися дівчатам.
Мало не забув ще один момент. Він щоправда стосуються не самого фільму, а перекладу. Останнім часом російські перекладачі фільмів дозволяють собі нахабство у моментах, коли використовується діалект, або специфічна перекручена лексика починають проганяти варіанти типу "хохли", "Шо, Микола", "сало і т.п."(як це було в Кейт і Лео). Ще раніше подібне помічено і в невинній "Корпорації Монстрів" у епізоді, коли ящірка Рендал потрапляє у трейлер проскакує фраза "Синку, а ну, подай мені лопату" (українською на фоні суцільного російського перекладу)... Без коментарів.
Як на мене дуже потужний саунтрек: від джазу і вальсів Штрауса до оскарівської "Допоки" (Until) Стінга і теми з Англійського Пацієнта.
А в купі вийшла дуже мила, весняна за настроєм і кумедна за наповненням романтична комедія.
0
Alive 07 января 2006


Имя:
02 августа 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Повість трьох міст Повість трьох міст

За тиждень після прем"єри пристрасті дещо вляглися, а шок від безглуздого терору і невинних жертв притупився. Тому спробую вставити...

30 июля 2012
Фаза швидкого сну (aka R.E.M.) Фаза швидкого сну (aka R.E.M.)

Дозволю собі вгамувати овації і дифірамби Крістоферу Нолану, спробую одразу відповісти на запитання стосовно покладених сподівань на фільм...

27 июля 2010
Гамлет і лікантропія Гамлет і лікантропія

Я думал, глядя на луну, что стало со вдовой. Всю ночь сквозь храп моих друзей я слышал волчий вой Сплин "Сказка" Спроба...

19 февраля 2010
Моріс Сендак + Тоні Сопрано Моріс Сендак + Тоні Сопрано

Поважаю Спайка Джоунза і за "Бути Джоном Малковичем", і за "Адаптацію", і, особливо, за його відео кліпи R.E.M., Bjork,...

18 февраля 2010
Повернення короля Повернення короля

Ще у 1994 році візіонер Джеймс Кемерон створив 114-ти сторінковий сценарій «Аватар». У 1997 році був «Титанік», а...

17 декабря 2009