Тато мрії


Рецензия на фильм: Тони Эрдманн
Фильм Тони Эрдманн

Раз на рік мережа вибухає скандалом з приводу вад глобалізації, я все ж таки безмежно рада, що живу в цю стрімку епоху. Ну хоча б тому, що декілька разів на рік маю змогу зануритись у культуру іншої країни. Нещодавно в Києві відгримів фестиваль “Нового німецького кіно”. На черзі Чернівці, Дніпро і далі за списком. Фестиваль "Нове німецьке кіно" старожил, проходить у країні вже 22-й раз.

Відкривав фестиваль ”Тоні Ердманн”. Заочно я знала, що фільм гучно пролунав цього року у Каннах. Кінокритики так захопились стрічкою, що віддали фільму приз ФІПРЕССІ.

Сюжет фільму, вибудований навколо характеру. Як колись справедливо відмітив Вільям Фолкнер — людський характер єдина тема, що не втрачає актуальності. Розбишака Вінфред, незважаючи на поважний вік, досі тримає всю сім’ю в тонусі своїми витівками. Тоні Ердманн — елітний бізнес-коуч. Насправді — ні! Тонні Ердманн — персонаж, якого вигадав Вінфред(Петер Сімонішек) аби інтегруватись у життя своєї доньки(Сандра Хюллер). Донька, доречі, повний антипод свого татка. Інес — затята кар’єристка. Дівчина відчайдушно намагається бути нейтральною, як сірий камінчик. P.S.  Інес все ж таки дасть волю почуттям і виконає перед незнайомими людьми старий хіт Вітні Х'юстон.

Від імені персонажів Вінфреда (Тоні) та Інес відчайдушно змагаються два поколінння: у лівому кутку рингу — покоління бебі-бум, в правому — білі комірці. В цій війні не беруть полонених! Адже проблеми між поколіннями існувала ще за часів Цицерона, який побивався: “О часи! О норови!”.

Фільм покликаний збурити вашу емоційну сферу. Окрім, дотепів, гегів і діалогів камера фіксує реакції героїв. Стосунки батьків і дітей, кар`єра, відчуження — поле прийнятне для драми під керівництвом Марен Аде тут розігрується комедія, що малює усмішки навіть у дуже стриманій аудиторії.

Приємним сюрпризом касту стала акторка українського походження Вікторія Малекторович. Яка відома за ролями у фільмі Романа Балаяна “Два місяці, три сонця”, ширикому загалу завдяки серіалу «День народження».

Резюмуючи ці прекрасні дві з половиною години, хочеться сказати, що я білою заздрістю заздрю тим, хто тільки збирається побачити фільм.

В кінці вересня було оголошено лонг-ліст “Оскар” 2017.Фільм потрапив у лонг-лист номінації "Кращий фільм іноземною мовою" американської кіноакадемії “ОСКАР”. Після показу всіх фільмів для голосуючих з кіноакадемія складе шорт-лист з дев'яти фільмів. Я взагалі не заздрю членам журі адже обирати доведеться серед таких тріумфаторі як: “Джульетта” Альмадовара, Кончаловського“Рай”, “Вона”Верховена.

Україну, якщо хтось раптом не в курсі, представляє фільм Романа Бондарчука “Українські шерифи”.

 

0
rumbambara 20 октября 2016


Имя:
30 июля 2021
Ваш отзыв

Другие рецензии автора


Космос, как абсолют будущего. Космос, как абсолют будущего.

Если верить Илону Маску, то скоро человечество колонизирует Марс. 2024 не так далеко, друзья мои, пора начать просматривать все...

24 марта 2017
Даже у американской мечты есть цена Даже у американской мечты есть цена

Действие разворачивается в 20-е годы прошлого века, в Бостоне. Пик “сухого закона” в Америке. Нарядная эпоха, период, когда...

13 января 2017
Принеси війну до дому Принеси війну до дому

Красень, спортсмен, і майбутній спадкоємець фабрики, юний містер Левов на прізвисько “Швед” одружується міс “Нью...

10 декабря 2016
Все свои Все свои

Фильм рассказывает историю запутанного дела Фанни Каплан, которая в 1918 году совершила покушение на вождя пролетариатов Владимира Ленина....

30 ноября 2016
Любовь и другие спецоперации Любовь и другие спецоперации

После успешно завершенной спецоперации между Максом и Марианн завязывается роман. Одурманенные успехом и чувствами шпионы оседает в...

29 ноября 2016