Канни №67: хто потрапить до конкурсу?


Канни №67: хто потрапить до конкурсу?
17 квітня 2014 року генеральний директор Каннського кінофестивалю Тьєррі Фремо на прес-конференції в паризькому готелі «Інтерконтиненталь» оголосить назви 20 фільмів, які претендуватимуть на Золоту Пальмову Гілку. Поки ж преса повниться чутками та передбаченнями на цей предмет. Якщо їх резюмувати, то вийде наступне.
Більшість експертів впевнені, що вже можуть вважати себе учасниками конкурсу найпрестижнішого фестивалю світу брати Дарденни зі своїм новим фільмом «Два дні, одна ніч» з Маріон Котійар в головній ролі та Емір Кустуріца зі стрічкою «Кохання та мир», головну роль в якій зіграла Моніка Белуччі. Ці три режисери вже двічі ставали лауреатами головної канської нагороди.
Як дуже високі оцінюються шанси британця Кена Лоуча зі стрічкою «Холл Джиммі» та француза Лорана Канте з фільмом «Повернення до Ітаки».
В числі потенційних учасників конкурсу значаться також такі гранди світового кіно як Девід Кроненберг зі стрічкою «Карта «зірок», головні ролі в якому зіграли Роберт Паттінсон, Міа Васіковська та Джуліанна Мур, Нурі Більге Джейлан («Зимова сплячка»), Наомі Кавасе (Still The Water). Очікується також, що по знаменитій червоній доріжці пройдуть Абель Феррара, який зняв Жерара Депардьє у ролі Домініка Стросс-Кана у стрічці «Ласкаво просимо до Нью-Йорка», Клінт Іствуд («Хлопці з Джерсі»), Пол Томас Андерсон («Спадковий гріх») та Лів Ульман, муза Інгмара Бергмана, яка зняла свій другий режисерський фільм «Місс Жюлі» за Августом Стріндбергом. Побачить канська публіка і стрічку Алєксандра Сокурова «Франкофонія». Розглядається канськими селекціонерами і кандидатура Райана Гослінга, який завершує монтаж свого режисерського дебюту «Як впіймати монстра» з Крістіною Хендрікс та Сіршею Ронан.
В числі французьких кандидатів на канський конкурс значаться, окрім вже згаданого Лорана Канте, Жан-Люк Годар з фільмом «Прощання з мовою», Паскаль Ферран («Пташиний народець»), Олівьє Ассаяс (Clouds of Sils Maria), матьє Амальрік зі своєю другою режисерською роботою «Блакитна кімната», Бертран Бонелло («Сен-Лоран»), Андре Тешіне («Людина, яку надто любили»), Крістоф Оноре («Метаморфози») та Мішель Хазанавічюс зі стрічкою «Пошук» з Береніс Бежо в головній ролі, яка рік тому отримала канську відзнаку за кращу жіному роль у фільмі «Минуле» Асгара Фархаді.
Тегі: канны, конкурс, годар, дарденн, кустурица. паттинсон, депардье, иствуд, канте, бежо, амальрик, пол томас андерсон, сокуров
Алексей Першко 30 березня 2014Ім’я:
25 січня 2021
Ваш коментар

популярні плітки


Нічого не знайдено