Анатолій Сахно: «Кайдаші» - плід командної роботи

В індустрії кіно і телебачення є безліч професіоналів, які в силу тих чи інших причин залишаються поза полем уваги пересічного глядача. Вони - оператори-постановники, сценаристи, художники-постановники, режисери монтажу та ін. - справжні «нормальні герої». Тому портал kino-teatr.ua вирішив присвятити їм серію інтерв'ю, відкривається яка розмовою з оператором-постановником Анатолієм Сахно, внесок якого в розвиток новітнього українського кіно не обмежується тільки виконанням своїх прямих операторських обов'язків.

16 березня 2021  2556

Післякарантинне

Після доволі тривалого проміжку часу на карантині у нашому житті змінилось чимало аспектів,- в першу чергу вразливими стали культурні сфери. Так кіно та театральна сфери зазнали значних збитків як фінансового так і духовного - відміна сеансів та закриття майданчиків, як знімальних так і театральних студій внесла корективи в життя діячів культури. Так, про деякі аспекти життя на карантині та після послаблення карантинних обмежень, в сфері кіно та театру і своїми творчими планами, з нами поділився актор Сергій Волосовець

30 липня 2020  14533

Бертран Бонелло: Зомбі існують

6 серпня на українські екрани виходить нова стрічка відомого французького режисера Бертрана Бонелло «Крихітка Зомбі», яка відкривала програму 3-го Київського тижня критики. Кореспондент порталу kino-teatr.ua, будучи в Парижі на запрошення компанії Unifrance, не міг не скористатися можливістю з'ясувати у автора, чому в оригінальній англійській назві фільму слово «зомбі» написано без «е» і чи існує насправді пансіонат для дівчаток, показаний в стрічці. Пропонуємо вам запис цієї розмови, яка допоможе краще зрозуміти цей чудовий фільм.

25 лютого 2020  17654

Ноемі Мерлан: Головне - акторська магія

6 лютого на екрани України виходить один з найпомітніших французьких фільмів року - стрічка Селіни Сьямми «Портрет дівчини в огні». Будучи в Парижі на традиційних Зустрічах з французьким кіно, організованих вже в 22-й раз компанією UNIFRANCE, кореспондент національного порталу kino-teatr.ua зустрівся з виконавицею ролі Маріанни Ноемі Мерлан і поговорив з нею про цей фільм.

30 січня 2020  19325

Ілля Гладштейн: Кіно42 - новий будинок кіно

Дізнавшись про те, що в Києві в найближчому часі відкривається новий артхаузний кінотеатр «Кіно42», кореспондент порталу Kino-teatr.ua задався масою питань. На якого глядача розраховують власники нового кінотеатру?

29 листопада 2019  21321Юрій Рудий: Моє кіно - для українок

Як і варто було припускати, в Україні кіно знімається не тільки за державної підтримки. Знаходяться і сміливці, які ризикують вкладати у виробництво фільмів власні кошти для реалізації власних творчих амбіцій. Одним з їх числа виявився Юрій Рудий, який раніше знімав музичні відео та рекламні ролики.

10 жовтня 2019  25292

спецтема  Ніколас Елліотт: «Астенічний синдром» - шедевр

Бесіда з кінокритиком та відбірником Міжнародного кінофестивалю в Локарно Ніколасом Елліотом про минуле та майбутнє українського кіно і світової кінокритики.

20 серпня 2019  24596

спецтема  Одне питання Катрін Деньов

На 10-й Одеський Міжнародний кінофестиваль, як і було обіцяно його організаторами, приїхала велика французька актриса Катрін Деньов, яка визначає обличчя світового кінематографа вже протягом декількох десятиліть

20 липня 2019  17915

спецтема  Надав Лапід: З чого починається батьківщина

Одним з головних фільмів (принаймні - на 15 липня 2019 року) 10-го Одеського Міжнародного Кінофестивалю виявилися «Синоніми» ізраїльського француза Надава Лапіда, які в лютому поточного року удостоїлися «Золотого ведмедя» Берлінського кінофестивалю. Під враженням від побаченого кореспондент порталу kino-teatr.ua не міг не зустрітися з режисером і поговорити з ним про кіно і суть патріотизму.

18 липня 2019  16805

спецтема  Максим Жиру: Людина схильна до насильства

У програмі 48-го Київського Міжнародного Кінофестивалю «Молодість», що завершився 1 червня, вперше була представлена ​​секція «Канадський фокус», до якої увійшли кілька свіжих канадських фільмів.

25 червня 2019  17481


Володимир Войтенко: Має залишитися радість

19 квітня 2019 року в Києві пройде 3-тя церемонія вручення національних кінонагород «Золота Дзиґа», що свідчить про розвиток українського кінематографа. Напередодні цієї події нам здалося логічним зустрітися з главою правління Української кіноакадемії, відомим кінокритиком і телеведучим Володимиром Войтенко, і обговорити з ним сучасний стан українського кіно.

17 квітня 2019  17657

Олів'є Бонжур: У Карпатах напевно є щось справжнє!

У прекрасному виконавському ансамблі фільму «Гуцулка Ксеня» Олени Дем'яненко далеко не останню скрипку (професора Зілинського) зіграв колоритний бельгійський актор Олів'є Бонжур. Зустрівши дивака-вченого на прем'єрі, кореспонденти порталу kino-teatr.ua не могли не поставити йому кілька запитань про незвичайний для нього досвід. Напередодні другого прокатного уїк-енду цього мюзиклу пропонуємо короткий виклад цієї розмови.

13 березня 2019  12607

Олена Дем'яненко: У мене є мрія

7 березня в широкий український прокат вийшов фільм-мюзикл Олени Дем'яненко (вона тут виступила і в ролі автора сценарію, і в ролі режисера) «Гуцулка Ксеня» за однойменною опереті Ярослава Барнича 1938 року. Портал kino-teatr.ua не міг пройти міом такої події, тому його кореспонденти зустрілися з Оленою Демяьненко ще напередодні, 6 березня, в столичному кінотеатрі «Оскар», відразу після прес-показу. Пропонуємо вам текстову версію цієї бесіди, повну відеоверсію якої ви можете подивитися на каналі Олексія Першко CINECURA.

08 березня 2019  11741

Георгій Делієв: Визначення "клоун" - дуже містке

Людина-оркестр Георгій Делієв окремих рекомендацій не потребує, адже він є частиною українського культурного ландшафту вже кілька десятиліть. Нещодавно Георгій приїжджав до Києва на зйомки нового проекту для каналу ICTV і не міг не прийти на показ стрічки Кіри Муратової, приурочений до Дня народження цього видатного українського режисера.

28 листопада 2018  14630

спецтема  Арно де Пальєр: Фільм - це чуттєвий досвід

Арно де Пальєр - один з недооцінених на українських просторах французьких режисерів, творчість яких стає відомим у нас в країні завдяки Одеському Міжнародному кінофестивалю. У минулому році його фільм «Сирота» брав участь в конкурсі 8-го ОМКФ, в цьому ж році Арно де Пальєр став уже членом міжнародного журі 9-го ОМКФ, провів майстер-клас і представив публіці свою стрічку «Міхаель Кольхаас», яка була в конкурсі Каннського фестивалю в 2013-му. Кореспондент порталу kino-teatr.ua не упустив такої рідкісної можливості і поговорив з цим помітним французьким інтелектуалом. Пропонуємо вам коротку запис цієї розмови і радимо звернути пильну увагу на творчість Арно де Пальєра.

14 серпня 2018  12010