Інтерв'ю

Увійти через
Реєстрація
 
Інтерв'ю
RSS
 
Володимир Войтенко: Має залишитися радість

19 квітня 2019 року в Києві пройде 3-тя церемонія вручення національних кінонагород «Золота Дзиґа», що свідчить про розвиток українського кінематографа. Напередодні цієї події нам здалося логічним зустрітися з главою правління Української кіноакадемії, відомим кінокритиком і телеведучим Володимиром Войтенко, і обговорити з ним сучасний стан українського кіно.

 
Олів'є Бонжур: У Карпатах напевно є щось справжнє!

У прекрасному виконавському ансамблі фільму «Гуцулка Ксеня» Олени Дем'яненко далеко не останню скрипку (професора Зілинського) зіграв колоритний бельгійський актор Олів'є Бонжур. Зустрівши дивака-вченого на прем'єрі, кореспонденти порталу kino-teatr.ua не могли не поставити йому кілька запитань про незвичайний для нього досвід. Напередодні другого прокатного уїк-енду цього мюзиклу пропонуємо короткий виклад цієї розмови.

 
Олена Дем'яненко: У мене є мрія
Олена Дем'яненко: У мене є мрія ексклюзив 08 березня 2019

7 березня в широкий український прокат вийшов фільм-мюзикл Олени Дем'яненко (вона тут виступила і в ролі автора сценарію, і в ролі режисера) «Гуцулка Ксеня» за однойменною опереті Ярослава Барнича 1938 року. Портал kino-teatr.ua не міг пройти міом такої події, тому його кореспонденти зустрілися з Оленою Демяьненко ще напередодні, 6 березня, в столичному кінотеатрі «Оскар», відразу після прес-показу. Пропонуємо вам текстову версію цієї бесіди, повну відеоверсію якої ви можете подивитися на каналі Олексія Першко CINECURA.

 
Георгій Делієв: Визначення "клоун" - дуже містке

Людина-оркестр Георгій Делієв окремих рекомендацій не потребує, адже він є частиною українського культурного ландшафту вже кілька десятиліть. Нещодавно Георгій приїжджав до Києва на зйомки нового проекту для каналу ICTV і не міг не прийти на показ стрічки Кіри Муратової, приурочений до Дня народження цього видатного українського режисера.

 
 Арно де Пальєр: Фільм - це чуттєвий досвід

Арно де Пальєр - один з недооцінених на українських просторах французьких режисерів, творчість яких стає відомим у нас в країні завдяки Одеському Міжнародному кінофестивалю. У минулому році його фільм «Сирота» брав участь в конкурсі 8-го ОМКФ, в цьому ж році Арно де Пальєр став уже членом міжнародного журі 9-го ОМКФ, провів майстер-клас і представив публіці свою стрічку «Міхаель Кольхаас», яка була в конкурсі Каннського фестивалю в 2013-му. Кореспондент порталу kino-teatr.ua не упустив такої рідкісної можливості і поговорив з цим помітним французьким інтелектуалом. Пропонуємо вам коротку запис цієї розмови і радимо звернути пильну увагу на творчість Арно де Пальєра.

 
Кен Скотт: Мій "Факір" - пригодницька притча

2 серпня на екрани українських кінотеатрів виходить стрічка канадського режисера Кена Скотта "Неймовірні пригоди факіра". Пропонуємо вашій увазі інтерв'ю режисера. Нашу рецензію на фільм можна прочитати тут.

 
Дені Лаван: Я мріяв бути мандрівним артистом

Одним з головних гостей 9-го Одеського Міжнародного кінофестивалю був (він покинув Одесу 16 липня) культовий французький актор Дені Лаван, який зіграв головні ролі в фільмах не менше культового режисера Леоса Карракса. Кореспондент порталу Kino-teatr.ua не можу упустити таку можливість і зустрівся з комедіантом в одеському готелі «Декамерон». Починається зустріч з того, що кореспондент порталу kino-teatr.ua вносить деяку ясність в розуміння месьє Лаваном відбувається з Олегом Сенцовим, оскільки попередній інтерв'юер торкався цієї теми і видатний французький актор не міг стримати свого обурення тим, що авторитарний режим робить з Олегом Сенцовим і іншими полоненими Кремля. І тут офіціант приносить месьє Лавану кави.

 
Юлія Синкевич: В Україні з'явилася кіноіндустрія

У найближчу п'ятницю, 13 липня, починає свою роботу 9-й Одеський Міжнародний кінофестиваль, який за такий короткий час здобув собі славу найавторитетнішого українського кінофестивалю. Тому цілком логічно, що кореспондент порталу kino-teatr.ua не міг не зустрінеться з генеральним продюсером цього кінематографічного форуму і не поговорити про те, як стають фестивальними менеджерами такого рангу і головних родзинки майбутнього фестивалю.

 
Юрій Речинський. Шлях до «Утопії»

Здавалося б, приводів публікувати інтерв'ю з Юрієм Речинським немає ніяких: його крайній фільм «Січень-березень» був в конкурсі ОМКФ вже майже рік тому, а до виходу наступного пройде ще якийсь час. Але розмова з Юрієм під час Тижня австрійського кіно, в програму якого «Січень-березень» входив, здався настільки цікавим, що покласти його в ящик представляється несправедливим. Тим більше, що Юрій Речинський - з тих молодих режисерів, які - без всякого сумніву - вже формують і будуть формувати і надалі уявлення про українське кіно в світі. Нижче - літературне викладення цієї розмови

 
Адіна Пінтіліє: Я вірю в людину

В рамках 47-ї «Молодості» був показаний один з найбільш значущих фільмів року, переможець недавнього «Берлінале» - фільм «(Не) торкайся» румунки Адіни Пінтіліє. Незабаром цей сміливий і неординарний фільм вийде в обмежений прокат в Україні. Кореспондент порталу kino-teatr.ua зустрівся з Адіною Пінтіліє і виконавчицею головної ролі Лорою Бенсон і спробував розставити крапки над i. Наскільки це вдалося, ми пропонуємо оцінити нижче.

 
Олександр Кравченко: Кіно - кращий подарунок

Нещодавно на українському кіноринку з'явився інноваційний продукт - MovieCard. Ініціатором його появи стала компанія Reality Quest, з представником якої Олександром Кравченко поговорив кореспондент порталу kino-teatr.ua з метою з'ясувати, в чому ж полягає його суть. Пропонуємо вам виклад цієї розмови.

 
Жак Дуайон: Роден - титан, який визначив 20-е століття

Обгрунтовано підозрюючи, що новий фільм живого класика французького кінематографа Жака Дуайона «Роден» рано чи пізно вийде на українські екрани, кореспондент порталу kino-teatr.ua відправився в Париж, сходив в музей Родена і поговорив з автором фільму. А раз підозри стануть реальністю 5 квітня, то ми і пропонуємо вашій увазі виклад нашої бесіди з месьє Дуайоном.

 
Дмитро Томашпільський: Наш глядач - в маленьких містах

Напередодні національної прем'єри фільму «Ржака», кореспондент порталу kino-teatr.ua зустрівся з його автором - сценаристом і режисером Дмитром Томашпільському. В ході дружньої бесіди, короткий виклад якої пропонується нижче, мова йшла про перший Томашпільському кінофестивалі, про те, чи можна (і потрібно) міряти успіх фільму бокс-офісом, і про інші реалії побутування українського кіно в українських же кінотеатрах.

 
Олександр Бєляк: Кіно в Україні може бути бізнесом

Напередодні національної прем'єри комедії «Сотка», яка знята виключно на приватні кошти, кореспондент національного порталу kino-teatr.ua зустрівся в Києві з продюсером і режисером стрічки Олександром Бєляком і отримав у нього короткі коментарі з приводу його фільму. Пропонуємо їх вашій увазі.

 
Ізабель Юппер: Французька мова - об'єднує

Незадовго до української прем'єри нової стрічки знаменитого австрійського режисера Міхаеля Ханеке «Хеппі-енд» кореспондент порталу kino-teatr.ua в компанії з колегою з авторитетного видання The Hollywood Reporter (далі в тексті - THR) зустрілися з Ізабель Юппер, головною актрисою французького кіно останніх декількох десятиліть. Ми поговорили з нею не тільки про фільм Ханеке, але і про важкому редакторському праці та рух #MeToo. Пропонуємо короткий виклад цієї розмови.

 
   
 


fk tw