Український повстанський блокбастер


Новини: Український повстанський блокбастер

Буде створено за принципом недержавного тендеру

Вчора, 17 листопада, на своєму блозі на сайті «Українська правда», письменник Сергій Пантюк розмістив наступну інформацію:
«Україна, яка дала світові Довженка й уславилася своїм "поетичним кіном", за 20 років незалежності не створила жодного повнометражного художнього фільму, котрий би набув широкого глядацького резонансу. Марними виявилися сподівання на державу, яка "відстібує" на кіно жебрацькі подаяння. Виявилося, що і в цій сфері не зрушити воза без громадської ініціативи. Сміховинні бюджети наших вітчизняних фільмів дозволяють працювати лише на аматорському рівні.
Народний депутат України Микола Кульчинський та Ліга українських меценатів виступили ініціаторами всенародного зібрання коштів на створення першого українського високобюджетного кінофільму "Чорний Ворон" за однойменним романом Василя Шкляра. Твір, який розповідає про повстанську боротьбу українців проти більшовицької окупації у 20-х роках минулого сторіччя (знаменитий Холодний Яр), набрав виняткового розголосу серед читачів. На думку організаторів акції, роман "Чорний Ворон" є високохудожньою літературною основою для створення успішного фільму. Потрібні лише "голлівудські стандарти" у підході, насамперед фінансовому, до виробництва високоякісного кінопродукту, який потребує за українськими мірками (все-таки українськими) щонайменше 20 мільйонів гривень. Сума немала, але організатори, котрі вже мають неабиякий досвід у царині акумулювання коштів на українські справи, налаштовані оптимістично. Микола Кульчинський успішно пройшов таку практику в організації дорогого фестивалю Мазепа-Фест, Олесь Доній зі своєю "Останньою барикадаю" порадував нас низкою фестивалів від Гуляйполя до Повстансько-патріотичної пісні в Ірпені. Ліга українських меценатів уже звернулася до поважних інституцій в Україні та за кордоном й отримала позитивні сигнали.
Реалістичним цей проект вважає і Національна спілка кінематографістів, голова якої Сергій Тримач увійшов до Оргкомітету.
Крім того, Оргкомітет працюватиме з інвесторами та безпосередніми творцями фільму за принципом недержавного тендеру. Так, на конкурсній основі уже розпочався пошук головного режисера та виконавця головної ролі – отамана Чорного Ворона.
Кошти із зазначенням "На фільм "Чорний Ворон" надсилати на
р/р N26002097778 в АБ "Експрес-Банк" у м. Києві
МФО 322959
ЄДРПОУ 35252758».
Алексей Першко 17 листопада 2010


Ім’я:
17 червня 2021
Ваш коментар
Гость
Гость 18 листопада 2010 20:35
0
гавно.
.

популярні новини


Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас» Дженніфер Лопес зіграє у фантастиці «Атлас»

Від режисера «Розлому Лос-Анджелеса».

16 червня 2021 0 274
Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей» Честейн і Гарфілд у трейлері «Очі Теммі Фей»

Так, це вони в гримі!

14 червня 2021 0 686
Поганими дорогами до Атлантиди Поганими дорогами до Атлантиди

Золота Дзиґа 2021: названо лауреатів П’ятої Національної кінопремії

13 червня 2021 0 696
Портман і Мур зіграють у режисера «Керол» Портман і Мур зіграють у режисера «Керол»

У драмі «Май грудень».

14 червня 2021 0 674
Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця» Ван Дамм в Україні. Трейлер «Останнього найманця»

Екшн-комедія Netflix, яку знімали в Києві.

08 червня 2021 1 1842