Недитячі естонські мультфільми


Новини: Недитячі естонські мультфільми

Передостання подія року від культурної формації "WIZ-ART" була присвячена показу чудових короткометражних фільмів з Естонії. Найкраще, що було знайдено в маловідомому анімаційному світі прибалтійських режисерів, організатори продемонстрували у Львові 17 листопада. Вже незабаром естонський короткий метр буде підкоряти столичну публіку.

За традицією, у рамках показів найкращих естонських мультфільмів, був запрошений і гість, а саме естонський режисер-аніматор Прійт Тендер, який погодився провести тривалий майстер-клас з анімації під назвою "Дві дівчини у міні-спідницях, чотири пляшки горілки і гарбуз". Для всіх охочих вхід на дану подію був вільним.

Програма показів складалась із десяти неординарних робіт, які продемонстрували неосяжні можливості символічного змалювання реальності через мультиплікацію. Вже у першій роботі «Віола» (1999) відчутний трагічний відбиток знаходження власної персони у просторі: головний герой і сотня схожих на нього людей прикута до стільців, які виконують роль їх кінцівок. В чомусь сюрреалістична робота «Повідомлення для сусідів» (2006) наповнена незвичайними персонажами, віддалено схожими на карикатурні постаті власне сусідів кожного з нас. Найкращі спогади із усіх естонських робіт лишила по собі анімаційна робота «Крокодил» (2009), яка у трагікомічному стилі розповідає про зустріч двох самотностей. Коротка п’ятихвилинка «Діалоги» (2008), в якій увесь візуальний ряд намальований одразу на плівці, доводить актуальність нових мультиплікаційних процесів. Досить двозначним був фільм «Рослинний директор» (2007), де посада керівника змальована як справжнього представника фауни. Достатньо цікавими були і інші фільми з Естонії, за виключенням останньої роботи «Вулиця Вайтценберг» (2002), в якій занадто правильно (з художньої точки зору) відображені взаємовідносини між чоловіком і жінкою, що з рештою нагадує деякі з радянських мультиків.


Покази естонської анімації, яка святкує цьогоріч вісімдесятирічний ювілей, у Києві відбудуться у кінотеатрі «Жовтень» 26 і 27 листопада.

mivanukha 23 листопада 2011


Ім’я:
01 серпня 2021
Ваш коментар

популярні новини


«Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер «Мисливці за привидами: З того світу». Новий трейлер

Прем'єра – у листопаді.

28 липня 2021 0 616
«Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер «Будинок Гуччі» Рідлі Скотта. Перший трейлер

Гага, Драйвер, Лето, Айронс, Пачіно, Гаєк.

30 липня 2021 0 423
Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард» Вілл Сміт у трейлері драми «Король Річард»

Історія родини сестер Вільямс.

28 липня 2021 0 490
Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі Зірки Marvel зіграють у комедійному горорі

Ентоні Макі і Девід Гарбор – у фільмі «У нас привид».

28 липня 2021 0 477
Айзек і Дефо  у трейлері «Холодного розрахунку» Айзек і Дефо у трейлері «Холодного розрахунку»

Від сценариста «Таксиста».

29 липня 2021 0 420