Увійти через
facebook google
 

Щоденник Одеського кінофестивалю: День 4-5


Одеський кінофестиваль у самому розпалі. Переглянута більша частина конкурсної програми, декілька гучних гала-прем’єр. По переду ще багато цікавого, за всього лише три дні.

Серед конкурсних фільмів відбувся показ єдиного українського представника – фільму Валентина Васяновича «Звичайна справа», який бореться за головні призи швидше за все випадково. Насправді ця стрічка мала б успішну телевізійну долю, де награна літературна мова звучить куди відповідніше, а ніж на фестивалі, який пропагує арт-мейнстрим. Сценарій фільму настільки погрузнув у штампах, що це викликає лише роздратування. Нова кіномрія України продовжує маячіти на горизонті, і шлях до її успішного втілення ще дуже не простий.

Стрічку, робота над якою тривала понад 10 років також показали у вівторок, в програмі «Нове російське кіно». «Гольфстрім під айсбергом» представляв сам режисер Євген Пашкевич. Цікаво, що свій попередній фільм автор відзняв 26 років назад. Така величезна часова різниця пов’язана із неймовірною вимогливістю до результату.

На прес-конференції режисер розповів наступне: «У створенні фільму я керувався не розумовими, а поетичними завданнями. Це як джаз, як запах, який ви відчули, і все в світі змінилося». Стрічка за участю Анна Азарової і Даніли Козловського є кіноальманахом в жанрі філософської притчі.

Ще однією знаковою подією цих двох днів є старт ретроспективи «забутих» українських фільмів 90-х. В прес-конференції, присвяченій початку демонстрації фільмів брав участь відомий дослідник історії українського кіно Любомир Госейко, який вважає, що за 20 років незалежної кінематографії в Україні не з’явилося жодного самобутнього режисера. Кінознавець говорить, що ми лише на початку і нам потрібно дочекатись переродження глядацької аудиторії. Можливо, через два покоління в Україні з’явиться серйозне кіно, вважає Госейко.

17 липня свій майстер-клас провів відомий актор Олексій Горбунов, документальний фільм з яким «Людина, у якої було» демонструвалась також у цей день. Під час спілкування із учасниками літньої кіношколи Заслужений артист України розповідав про новий фільм, який насамперед створений для сім’ї і друзів. До речі Олексій також розповів про свій новий кінопроект «Мебіус», де він розділятиме знімальний майданчик із лауреатом «Оскара» Жаном Дюжарденом і Тімом Ротом.

Стрічка присвячена танцям «Діва танцює до смерті» угорського режисера Ендре Хулса була представлена 18-го липня у конкурсі. Предсталяти фільм в Одесу навідались виконавиці головних жіночих ролей, режисер і продюсер. У своєму фільмі Ендре Хулс мовить про серйозні проблеми через хореографію і музику. Фільм вже приймав участь в 16-ти фестивалях.

Інша конкурсна картина дня була присвячена проблемам нетерпимості до секс-меншин. Фільм «Парад» розповідає про пару геїв, які намагаються відстояти власні громадянські права. На прес-конференції розгорілась гаряча дискусія, яка підтвердила актуальність цієї крамольної теми в кінематографі.

Рік назад одеську кіно публіку власним приїздом порадували актор Гоша Куценко і режисер Віктор Шаміров, які представляли іронічну картину «Вправи у прекрасному». Фільм потішив глядачів, і тому вчора під час показу вже нової стрічки Шамірова ніде було яблуку впасти. У новій стрічці режисера «Зі мною ось що відбувається» все дуже просто, адже режисер розповідає про проблеми з якими стикаються під час особистої кризи, навіяної роками. Представники творчої групи зазначили, що фільм малобюджетний і швидше за все матиме успішну телевізійну долю.              

Не менш цікавими виявились і гучні прем’єри фестивального кіно. Глядачі декілька хвилин аплодували по завершенні дивовижних «Звірів з дикого Півдня» Бена Зайтліна, де магічний реалізм постає у всій довершеності. Дещо менш позитивне враження залишили «Робот і Френк» і кіноальманах «Гавана, я люблю тебе».

mivanukha 19 липня 2012
Like

Ім’я:
16 жовтня 2019
Ваш коментар

популярні новини


"Леді та Бродяга". Новий трейлер "Леді та Бродяга". Новий трейлер

Собаче кохання.

15 жовтня 2019 0 215
Ніл Патрік Гарріс зіграє в "Матриці" Ніл Патрік Гарріс зіграє в "Матриці"

How I Meet Your Neo.

16 жовтня 2019 0 94
Зої Кравіц зіграє Жінку-кішку Зої Кравіц зіграє Жінку-кішку

Ще одна зірка в новому "Бетмені".

15 жовтня 2019 0 283
Терон, Кідман і Роббі в трейлері "Секс-бомби" Терон, Кідман і Роббі в трейлері "Секс-бомби"

Драма про гучний скандал.

16 жовтня 2019 0 74
Чілдрен Кінофест – 2020 Чілдрен Кінофест – 2020

Оголошує Четвертий конкурс дитячих фільмів

15 жовтня 2019 0 188