Дух Канн в Одесі


Новини: Дух Канн в Одесі

 7-й Одеський кінофестиваль продовжує представляти фільми позаконкурсних програм. Програма «Фестиваль фестивалів» поповнилася призером канського «Тижня критики» стрічкою «Мімози» Олівера Лакса. У секцію «Спеціальні покази» увійшла картина «Гет, суд Вівіан Амсалем» Роніт і Шломі Елькабетц, а в секції «Гала-прем'єри» - новий фільм південнокорейського режисера Пан Чхан-Ука «Служниця».

 Після свого дебюту в секції «Directors' Fortnight» Канн-2010 з роботою «Ви всі - капітани» (приз FIPRESCI) Олівер Лаксе знову повертається на Лазурне узбережжя. На цей раз його картина «Мімози» (Mimosas), знята на 16мм плівку, отримала перший приз «Тижня критиків». Марокканський  вестерн запрошує глядача в загадкову одіссею по гірським ландшафтам, в яких загубився караван, що віз шейха в його останню подорож.
 Драма ізраїльського режисера Роніт Елькабетц «Гет, суд Вівіан Амсалем» (Gett, The Trial of Viviane Amsalem), знята спільно з її братом Шломі Елькабетц, розповідає про боротьбу жінки за свої права. Дія відбувається в раввинском суді, де головна героїня, яку зіграла сама Роніт Елькабетц, доводить, що відсутність почуття до свого чоловіка - це достатня причина для розлучення ( «гет»). Картина була висунута на «Оскар» від Ізраїлю, номінована на «Золотий глобус» у секції «Найкращий фільм іноземною мовою», брала участь в програмі «Director's Fortnigh» на Каннському кінофестивалі в 2014 році, і отримала премію «Офір» (Ізраїльська кіноакадемія) за «Найкращий фільм». На Одеському кінофестивалі картину представить актор Сассон Габай, якому робота у фільмі принесла премію «Офір» за найкращу чоловічу роль другого плану.
Еротична драма «Служниця» (Ah-ga-ssi) відомого південнокорейського режисера Пан Чхан-Ук, який неодноразово брав участь у конкурсних програмах і брав призи на Берлінале, Канському кінофестивалі та інших, оповідає про пристрасть японської пані до служниці в окупованій Кореї 30 -х років. Розповідь ведеться від трьох осіб: багатої спадкоємиці, прислуги і афериста, який підіславши бідну дівчину до пані мріє сам заволодіти її статками. Картина знята за мотивами роману Сари Уотерс «Тонка робота». «Служниця» брала участь у конкурсній програмі Каннського фестивалю в цьому році і буде представлена в секції «Гала-прем'єри» на ОМКФ. В український прокат фільм випустить компанія «Артхаус Трафік» 8 вересня.
Алексей Першко 07 липня 2016
Like

Ім’я:
14 липня 2020
Ваш коментар

популярні новини


«ТЕНЕТ» Нолана знову перенесли «ТЕНЕТ» Нолана знову перенесли

Ще на 2 тижні

26 червня 2020 0 1134
Безкоштовний онлайн-фестиваль французьких комедій Безкоштовний онлайн-фестиваль французьких комедій

Стартує в Україні завтра до дня взяття Бастилії

13 липня 2020 0 209
Беркут на зльоті Беркут на зльоті

Підсумки віртуальних Канн: FILM.UA Distribution уклали угоди з компаніями Signature та Eagle!

10 липня 2020 0 463
Осінній "Носоріг" Осінній "Носоріг"

Зйомки нового фільму Олега Сенцова розпочнуться восени

09 липня 2020 1 434
Повернення на «Толоку» Повернення на «Толоку»

Творці фільму Михайла Іллєнка «Толока» оголосили про нову дату кінотеатрального релізу стрічки

03 липня 2020 0 843